• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ozan Kar

Park, plaka lambası için led ampul tavsiyesi - T10 W5W

Recommended Posts

Barış Çevik    0
Barış Çevik

Mahmut bunlardan ben de kullaniyorum muthis aydinlatiyor masallah fakat 1 cift led 25dolar olur mu yaa... cok pahali. Bildiginiz ucuz satan yer var mi?

Çifti $12.66

HTB15GIaGFXXXXc8XXXXq6xXFXXXm.jpg

http://www.aliexpres...2231668396.html

*********************************************************************************************************************************

Çifti $11.50

HT1lsmAFRhdXXagOFbXN.jpg

http://www.aliexpress.com/item/T10-15W-CREE-LED-HIGH-POWER-CANBUS-FREE-ERROR-194-168-501-LED-LIGHT-W5W-LED/1838527257.html

*********************************************************************************************************************************

10 Adedi $31.50

HTB1RrzWGXXXXXb1aXXXq6xXFXXXs.jpg

http://www.aliexpres...2234824004.html

Çifti $14.00

HTB1pVE5FFXXXXbSXFXXq6xXFXXXD.jpg

http://www.aliexpres...1930249993.html

tarihinde Barış Çevik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

çok teşekkürler kardeşim, bakacağım birazdan...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

en alttakinden aldım kardeşim çok teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Barış Çevik    0
Barış Çevik

en alttakinden aldım kardeşim çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun, aslında alttaki de iyi ama sonradan gördüm. Her ampulde 10x cree xb-d var. Ben 3w*10 diye biliyorum ama satıcı ledden bahsetmeden ampule 50w demiş,

http://www.aliexpres...2234260708.html

HTB1eYfKGXXXXXaOXVXXq6xXFXXXc.jpg

HTB1LqqkGXXXXXXbapXXq6xXFXXXt.jpg?width=750&height=300&hash=9d23777351c92110bcfdee7d20796432&size=145346

989385318_647.jpg

tarihinde Barış Çevik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Hayırlı olsun, aslında alttaki de iyi ama sonradan gördüm. Her ampulde 10x cree xb-d var. Ben 3w*10 diye biliyorum ama satıcı ledden bahsetmeden ampule 50w demiş,

http://www.aliexpres...2234260708.html

HTB1eYfKGXXXXXaOXVXXq6xXFXXXc.jpg

HTB1LqqkGXXXXXXbapXXq6xXFXXXt.jpg?width=750&height=300&hash=9d23777351c92110bcfdee7d20796432&size=145346

989385318_647.jpg

kardeşim ortasında tek ledli olanın siparişini dün iptal ettim, ben de bundan aldım... şimdi sen de bunu tavsiye etmişsin :)

İletiyi paylaş

Ahmet İhsan Akşen    11
Ahmet İhsan Akşen

Bu kadar güce gerek varmı plaka için? 6 tane 5050 led kullanan sofit ampul kullanıyorum ben yeri bile aydınlatıyor :)

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Arkadaşlar merhaba forumda pek aktif olamıyorum ama konuları takip ediyorum.Polo 6r bir araç aldım.Amerikan park modülü alıp bağlattım.Benim istediğim sadece sinyaller park olarak yansın oyüzden t10 park ampullerinin yanmasını istemiyorum.Ampulleri sökünce uyarı veriyor.Bikaç kişi kaputun içine sabitlemiş onu istemiyorum.T10 can buslu led taktım 5li 4er tanesini patlattım tek led yanıyor.Bu yanan ledi dışarı ışık vermemesi için neyle kapatabilirim.Şuan ampul patlak uyarısı vermiyor.Ama ledi yanmaması için ters takınca uyarıyor.Ledi makarona sarmak,ısıya dayanıklı bantla kapamak vs.gibi nasıl bi çözüm bulabilirim.Kalan tek ledi de patlatsam uyarı verir mi?

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Günceldir konu.

İletiyi paylaş

Murat Engin    50
Murat Engin

Normal ampulün direncini ölçün, o değerde direnç alıp, ampul yuvasına takın, sistem ampul var gibi davranır ve arıza uyarısı vermez.

Ya da ampulü yuvasından çıkarın, far içinde yansın, dışarıdan görünmez böylece.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Direnç ısınınacağı için koymak istemedik kaputun içinede koymak istemiyorum ampulleri

İletiyi paylaş

Barış Çevik    0
Barış Çevik

Arkadaşlar merhaba forumda pek aktif olamıyorum ama konuları takip ediyorum.Polo 6r bir araç aldım.Amerikan park modülü alıp bağlattım.Benim istediğim sadece sinyaller park olarak yansın oyüzden t10 park ampullerinin yanmasını istemiyorum.Ampulleri sökünce uyarı veriyor.Bikaç kişi kaputun içine sabitlemiş onu istemiyorum.T10 can buslu led taktım 5li 4er tanesini patlattım tek led yanıyor.Bu yanan ledi dışarı ışık vermemesi için neyle kapatabilirim.Şuan ampul patlak uyarısı vermiyor.Ama ledi yanmaması için ters takınca uyarıyor.Ledi makarona sarmak,ısıya dayanıklı bantla kapamak vs.gibi nasıl bi çözüm bulabilirim.Kalan tek ledi de patlatsam uyarı verir mi?

Led ampulu ters takmanız takmamakla aynı sonucu verir. Kalan ledi bozarsanız devreyi tamamlayacak eleman olmadığından yine arıza verecektir. Bana göre en iyi çözüm direnç olur.

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Isıya dayanıklı bantla peki üzerini kapasam kalan ledin sorun oluşturur mu?Yada makaronun içine sokup çakmakla ısıtıp onun şeklini aldırıp taksam?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

Makaron görüntü kirliliği oluşturmayacaksa olur . 125 C ye kadar dayanıklıdır ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Parklar dışardan zaten çok minik bi kısmı gözüküyor aracım polo 6r sanırım görüntü kirliliği oluşturmaz.Yanacak olan tek minik bi led zaten diğerleri sönük şuan

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

aslında hiç makaronla falan uğraşmaya gerek yok. ben olsam led ampulü takıp farın içinde boş bir yere cırt kelepçe ile sabitlerdim. (kaput içine demiyorum, far içine görünmeyecek şekilde.)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Kullandığım led ampullerin üzerinde zaten hazır minik direnç var oyüzden kalan ledide patlatınca direnç lamba yanmasını engellemez mi?

İletiyi paylaş

Semih Tunca    120
Semih Tunca

makaron uygundur görüntü kötü ise üzeri ısıya dayanıklı alüminyum bantla kaplanabilir

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

O şekilde kullanacağım bende yarın makaron arayışına gireceğim.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Makoron biçilmiş kaftab olabilir.

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Ledin ısısından etkilenmez değil mi nasıl bi malzeme bilgim yok çünkü

İletiyi paylaş

Can Sarul    0
Can Sarul

Ledin üzerini ışık vermemesi içi şeffaf ısıya dayanıklı bantla sarıp üzerine yanmaz alüminyum soba bacalarında kullanılan bantla sardım.Dışarıda 12v verdim 1.5 saat herhangi bir sıkıntı yaratmadı ısısıda normaldi el yakıcak vs.vaziyete gelmedi zaten 5li smd ledin 2 tanesini yanık bıraktım.Aracıma takıp yuvasına oturtacağım bölece lamba patlak uyarısı vermeyecek.

İletiyi paylaş

Emre Hacı    12
Emre Hacı

http://www.ebay.com/...cvip=true&rt=nc

böyle bir şeyin siparişini verdim yanlardaki ledlerin samsung 5w çipli olduğunu sonradan fark ettim. bu samsung 5w ler performansı kötü mü müdür cree lere göre?

$_57.JPG$_57.JPG

tarihinde Emre Emre tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Hacı    12
Emre Hacı

ürünler geldi montaj yapıldı sonuç aşağıdaki gibi.

güçlü bir led, park lambaların mercek kenarında ama ön cam vasıtası ile biraz etrafa yayılıyor, kısa farların ışık dağılımımı etkiler mi bu şekilde

d5XRDr.jpg

597cc48d209a964e22902d2a8a0fd0b3.jpg

j5BoqD.jpg

b5yW9j.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Baya güçlü bir ledmiş. Kısa farı etkilemez.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Samsung led ithalatcısı 1 tane Crea cinsi seramik ledin tanesini yani 5 watt olanı bu dipsiz ledin fiyatından neredeyse 2 kat fazlasına veriyor.Bunlardan mı alsam ne yapsam fiyata göre Orijinal Samsung olduğuna kanaat getiremiyorum bir türlü.10 led var ve fiyat çok ilğinç.

Linkteki bilğiye göre 750 lümen yazılmış.Park ledi için çok fazla.Gündüz farı niyetine kullanmaya devam.İlerki dönemlerde ledin durumu hakkında bilğilendirme yaparsanız iyi olacaktır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap