• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Mahmut Akbulut

Led - Bi-led mercek tipleri, resimleri ve teknik özellikleri

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Koito tek ledli kısa-uzun merceği "LED Compact-Bi-function" ile Japonya'da "Monodzukuri (Üretim) Nippon Grand Awards" ödülünü kazanmış.

Subject: Development of compactness technology which will accelerate the use of LED headlamps (Development of LED Compact-Bi-function)

Winners: Masatoshi Yoneyama, Yuji Higashi, Masayasu Ito, Tsukasa Tokida, Shinji Kagiyama, Katsuhito Mochizuki, Yasushi Noyori

Description of the development: KOITO succeeded in mass-production of the world’s first LED headlamp unit, capable of switching the high-beam and low-beam with a single LED. Recognized as compact, lightweight, and power-saving LED unit with superior photometry performance, this product is now being used in a wide variety of vehicles, ranging from compact cars to luxury cars in all over the world.

Capture.JPG

• Beğen 2
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Koito'cular bu adamları ekleyin face'den, sohbet edersiniz :) 

İletiyi paylaş

Bünyamin Baş    6
Bünyamin Baş

@Oktay Toker @Selçuk Karabulut Hocam şimdi benim elimde f20 led mercek var ben Bunu kullanmak istediğimde kaç volt kaç amper ile kullanmam gerekiyo bilgi verebilirmisiniz2BBED76C-9C31-4F43-9258-2666E351BBA7.thumb.jpeg.75518679400eb1fbf7bb40cd3d914a2a.jpeg

9730D7B2-92F9-4828-AD32-8074BCDB2B68.jpeg

F6350750-6886-4813-BB3B-E6A2C1229792.jpeg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Ledleri 1 amper ve led sayısı ne ise ona göre led sürücü ile sürülecek.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

A. Yıldırım Yıldız    0
A. Yıldırım Yıldız

Internette letgo, sahibinden, vb yerlerde yakinlarimda buldugum iki led mercek ilani var. Bu urunler hakkinda bilgim yok. Bunlar hakkinda bilgisini paylasabilecek olan varmi? Elimde fazladan kurcalamak ve bos vakit gecirme amacli dusundugum farlar oldu. Bunlar icin proje dusunuyorum. En basta bilgi ihtiyacim var.
Ilki soyle. Passat b8 mercegi diye vermis ilani. Bulundugum sehirde ve bana yakin gorunuyor haritada. Yalniz aciklama kisminda ampuller yok demis. Bu baslik altinda paylasilan gorsellerde ben yanlis anlamadiysam ampuller merceklere dahil.
IMG_7766.PNG
IMG_7767.PNG
IMG_7768.PNG

Digeri baska sehirde ama akrabama yakin. Nissan xtrail 2017 model aractan cikma oldugu belirtilmis. Bunun resimlerinde ayrica koito balastmi surucumu artik ne deniyorsa onlar gorunuyor. Digerinde boyle birsey goremedim.
IMG_7769.PNG
IMG_7770.PNG
IMG_7771.PNG
Bu ikinciyi sahibinden sitesinde buldum. 605973531 numarali ilan.
Kisa zaman once aracimin farlarinin basina bir is geldi. Sonra bi halojen farlardan buldum. Zaten mercekli olduklari icin bi xenon montaji konusunda benim gibi aceminin isi kolaylasir diye dusundum. Sonrasinda bir cift normal halojen fari bedelsiz temin ettim bir arkadasimdan. Simdiki dusuncem normal farlarda bi led veya bi xenon donusumu yapmak. Diger bi halojen olanlari ya halojen devam etmek veya h7 ve h1 360 derece ampullerle birakmak. Malum muayene durumu icin.
Yanlis baslikta yazdiysam kusuruma bakmayin. Uygun yere tasima veya silme noktasinda gorevli kimse gereken tasarrufta bulunacaktir.
Selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Koitoyu tercih edin diyeceğim lakin sadece kısa far led merceği bunu gözden kaçırmayın..Diğerinde ledler yoksa işinize yaramaz zaman kaybı olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Yeni Subaru impreza da kullanılmaya başlanan ICHIKOH  marka bi-led mercekler . 

KOİTO ya çok benziyor ama ICHIKOH boyut olarak daha küçük ve 12V tak çalıştır şekilde tasarlanmamış , sürücüsüz çalışmıyor . 

12V - 2.34A lik bir çalışma gerilimine sahip ve 28W güç tüketiyor . 

Henüz KOİTO ya rakip değil , aydınlatmada KOİTO daha performanslı . 

Panasonic marka DC5V -  0.11A lik bir aktif soğutma fanına sahip . Çektiği amper e bakılınca sessiz bir fan olduğu görülüyor . 

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

ICHIKOH BÄ° LED

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Far çizgisi hastaları için hiç  iyi değil.:lol:

Koito led merceğin Epey bi çözüm arayışı sonrası duvar  çizgisi.Resmi epey bi karartarak çektim.

7208.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

BMW 2 F45 serisi ve ülkemizde bulunmayan Chevrolet Volt için , AL AUTOMOTİV LIGHTıNG tarafından üretilen mono led mercekler . 

Bu mercekte OSRAM OSLON BLACK FLAT chip kullanılmış . 

En yakın rakibi ise Renault Kadjar da kullanılan , HELLA mono led mercekler . 

12V tak çalıştır şekilde sürücüsüz olarak çalışabiliyor . Işık rengi 5200K . 

12V - 1.3A lik bir çalışma gerilimine sahip ve 15.5W güç tüketiyor .

OSRAM OSLON MONO LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

OSRAM OSLON MONO LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

OSRAM OSLON MONO LED

OSRAM OSLON MONO LED

OSRAM OSLON MONO LED

OSRAM OSLON MONO LED

OSRAM OSLON MONO LED

AL - BOSCH BMW 2 LED

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut
gönderildi (düzenlendi)

Toyota Raw 4 te kullanılan , STANLEY firması tarafından üretilmiş Bi-Led mercekler . 

STANLEY in en yakın rakibi KOİTO , her iki merceğin boyutları birbirine çok yakın ve KOİTO gibi aktif bir soğutucu fana sahip . 

STANLEY ve KOİTO nun karşılaştırma fotoları aşağıda mevcut . STANLEY sanki bi tık önde gibi . 

Valeo nun Mini Cooper da kullandığı Led mercekteki aynı Led Chip lere sahip . 

STANLEY YENÄ° TOYOTA RAW 4

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Zafer Bayındır    8
Zafer Bayındır

Megane 4 için bi led uygunmu?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap