İçeriğe Yönlendir
O. Kayhan Torpil

Xenon-sis renk uyumu, otomatik seviye ve plaka aydinlatmasi

Recommended Posts

O. Kayhan Torpil

Merhaba,

Oncelikle ilk sorum xenon ile alakali. Aracimda (Astra Twintop) fabrika cikisi bi-xenon farlar bulunuyor. Orijinal xenon ampullerinin rengini begenmedigim icin (resmen sari yaniyordu) yurt disindan bir cift Philips Ultinon 6000K D2S ampul siparisi verdim ve serviste taktirdim. Hafif mora kacan beyaz bir renk oldu ve gayet hosuma gitti. Sislerde de Philips DiamondVision halojen ampul kullaniyorum fakat xenonlarin yaninda cok mavi kaldi renk ve aydinlatmasi cok kotu. Dolayisiyla sisleri de xenon yapmak istiyorum. Philips'in kitlerinin fiyatlari epey pahali oldugu icin 6000K MTEC almayi dusunuyorum. Farlarimla kelvin dereceleri ayni olacak fakat uzakdogu mali kitlerde degisiklik gosterebiliyomus renkler.

Kullanan varsa bu renk mi yaniyor ampuller soyleyebilirlerse sevinirim:

dsc00971gp8.jpg

Ikinci sorum otomatik far seviye ayari ile alakali. Ben aracimin bir kere bile farlari kendiliginden asagi indirip yukari kaldirdigini gormedim. Astralarda oyle yapmiyor sanirim ilk basta?

Ucuncu sorum ise palaka aydinlatmasiyla alakali. Far ayari auto konumundayken arka plaka lambalari arac sallandikca gidip geliyor, bazen komple sonuyor. Ancak fari ben manuel olarak acarsam boyle bir sorun olmuyor. Serviste ampullere, tesisata ve ayar dugmesine baktirdim, sorun bulamadilar. Sizce neden boyle yapiyor olabilir?

Yardimlariniz icin tesekkurler...

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

ilk soruna gelince oluşan renk farklılıkları markadan dolayı değil üretimden dolayı yani aynı marka model 6000K lık 2 tane xenon bile yanyana geldiğinde renkleri farklı görünebiliyor biraz şans işi yani.

ikinci sorunda ilk başta farları yaktığında aşağı yukarı hareketini yapmıyor olabilir fakat xenon farlı arabalarda otomatik yükseklik ayarı standarttır yani o kendisi ayarlıyordur merak etme. zaten farkedersin

araba yüklüykende farlar düzgün duruyordur.

araç sallandıkça yanıp sönmesi kesinlikle biryerde temassızlık olduğunu gösterir. bu herhangi biryerde olabilir. astralarda sanırım biraz karışık plaka lambalarının kontrolu dediğin gibi elle açınca olmuyorsa. sensorden elle açılan far düğmesinden ayrı kablolar gidiyor demektir kontrolcüye ayrıca hatırladığım kadarıyla bagaj açık kalırsa falan kilitlerken plaka lambaları açık kalıyo uyarmak için bagajı kapatana kadar. arkadaşımın arabasında öyleydi. yani temassızlık olabililecek birsürü nokta var.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...