İçeriğe Yönlendir
Ozan Demirci

Mercedes-Benz C W204 (2007-2014) bi xenon

Recommended Posts

Ozan Demirci

Merhabalar 2010 model makyajsız mercedes c180 aracım var aracın aydınlatmasından ve uzun farların yetersizliğinden dolayı mercek değişimi yapmak istiyorum hangi mercegi secmeliyim hella mercek benim araca uyar mı? Aracımın farları bu şekilde

teşekkürler

87B50341-5575-4769-B492-AD9DFCD699CD-3821-0000099E7C2A3F62_tmp.png

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Reflektör kontrolü şart.Merceğin reflektörü kötü ise yeni nesil Bosch bi-xenon mercek ile bire bir değişimi tavsiye ederim.Uzunları bence çok iyi ama far ayarınızı kontrol edin derim.Ayar kötü ise zaten en kaite aydınlatmada olsa sıkıntılı olur.

Far açılmadan değişim olmayacaktır.

Eski tip Hella boyut olarak uyumlu olacaktır.Yeni tip hella ön kısmı kısa olduğu için işçilik isteyecek.

Yeni nesil Bosch ile başka mercekler için uğraşmadan değişin derim.

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
1 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Reflektör kontrolü şart.Merceğin reflektörü kötü ise yeni nesil Bosch bi-xenon mercek ile bire bir değişimi tavsiye ederim.Uzunları bence çok iyi ama far ayarınızı kontrol edin derim.Ayar kötü ise zaten en kaite aydınlatmada olsa sıkıntılı olur.

Far açılmadan değişim olmayacaktır.

Eski tip Hella boyut olarak uyumlu olacaktır.Yeni tip hella ön kısmı kısa olduğu için işçilik isteyecek.

Yeni nesil Bosch ile başka mercekler için uğraşmadan değişin derim.

Suan aracımda bulunan Mercekler bosch marka sanırım bunların yeni versiyonları hangisi oluyor oktay bey

bir de eski tip hella takarsam sanırım mercek acılıp kapanmasıda hızlı olacak değil mi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eski ve yeni tip Hella bi-xenon merceklerde perdesi mekanik olarak salise bazında seri sellektörde daha iyi.Normal şartlarda çok farkedilmez.Lakin benim için Bosch uzunları çok iyi.

http://www.geceucusu.com/topic/970-mercek-tipleri-resimleri-ve-teknik-%C3%B6zellikleri/?page=3

Yeni nesilde ampul tutcu üzerinde çevrilerek takılıyor.

1841.jpg

Yazmayı unutmuşum.Özellikle belirteyim mercek şapkası Hella merceğe olmaz.Çapı küçük olduğu için takamazsınız farklı şapka şart.Aynı modelin Hella için olanına denk gelmedim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
22 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Eski ve yeni tip Hella bi-xenon merceklerde perdesi mekanik olarak salise bazında seri sellektörde daha iyi.Normal şartlarda çok farkedilmez.Lakin benim için Bosch uzunları çok iyi.

http://www.geceucusu.com/topic/970-mercek-tipleri-resimleri-ve-teknik-%C3%B6zellikleri/?page=3

Yeni nesilde ampul tutcu üzerinde çevrilerek takılıyor.

1841.jpg

Yazmayı unutmuşum.Özellikle belirteyim mercek şapkası Hella merceğe olmaz.Çapı küçük olduğu için takamazsınız farklı şapka şart.Aynı modelin Hella için olanına denk gelmedim.

Teşekkür ederim oktay bey peki nereden bulabilirim yeni nesil bosch mercegi

eskiyle yenisini nasıl ayırt edebilirim almak istiyorum 

İletiyi paylaş

Ozan Demirci

Merhabalar 2010 model makyajsız c180 aracım var daha öncelerden aydınlatma performansından memnun değildim mercekleri yeni nesil bosch ile degistirince düzeldi şuan tatminkar seviyede fakat bir şey merak ediyorum gece ardı ardına 5 6 kez selektör attıktan sonra merceğin açılma kapanma hızı düşüyor mercek saniyede 2 kez acılıp kapanıyorsa bu sefer tek e düşüyor daha sonra temelli yavaşlıyor. Arkadaşımda mercedes a180 var onun merceklerinde böyle bir durum söz konusu değil. Bunun çaresi varmıdır şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Mercekten olduğunu çok düşünmüyorum.Araç sistem kontrolü ile alakalı olma olasılığı yüksek.Diğer araç farklı bir model karşılaştırma aynı model versiyon araç ile olmalı diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Aydın Akın

Benim aracımda da içeriden merkezi kapı kilidini düğmeden açıp kapattıkça düğmenin tepki süresi artıyor. Bence sistem düğme/kol artık işlevi gören her ne ise onun bozulma, kısa devre olma ihtimalinden dolayı böyle bir korumaya geçiyor olabilir. Sonuçta arka arkaya atıyorum 10 kez sellektör yapma ihtimali normal bir olasılık değil veya 30 kez kapı kilidini açıp kapatmak da aynı şekilde normal değil. Sistem buna göre ayarlanmış olabilir. Aracın özelliklerini bilmek lazım. Bilmediğimiz o kadar fazla özelliği var ki kullandığımız araçların...

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
5 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Mercekten olduğunu çok düşünmüyorum.Araç sistem kontrolü ile alakalı olma olasılığı yüksek.Diğer araç farklı bir model karşılaştırma aynı model versiyon araç ile olmalı diye düşünüyorum.

Sanırım benim araçların tüm kasaları böyle

bende uzun halojenleri iptal edicektim fakat böyle olduğunu farkedince vazgeçtim gece mercek aşırı yavaşlıyor selektör esnasında tekrar normale gelmesi icinde kontagı kapatıp acmak gerekiyor

3 saat önce, Aydın Akın yazdı:

Benim aracımda da içeriden merkezi kapı kilidini düğmeden açıp kapattıkça düğmenin tepki süresi artıyor. Bence sistem düğme/kol artık işlevi gören her ne ise onun bozulma, kısa devre olma ihtimalinden dolayı böyle bir korumaya geçiyor olabilir. Sonuçta arka arkaya atıyorum 10 kez sellektör yapma ihtimali normal bir olasılık değil veya 30 kez kapı kilidini açıp kapatmak da aynı şekilde normal değil. Sistem buna göre ayarlanmış olabilir. Aracın özelliklerini bilmek lazım. Bilmediğimiz o kadar fazla özelliği var ki kullandığımız araçların...

Buna özellik denir mi denmez mi tam bilmiyorum fakat gece sürüşlerinde tehlikeli bence önüme birşey çıksa ben selektör atana kadar olan olur. Uzun hüzmeleri iptal edip sadece mercek kullanacaktım fakat durum böyle olunca en iyisi bu 

İletiyi paylaş

Ali Osman Kaymaz

ben elimdeki yeni tip bixenon mercekleri  akü ile balkonda deniyorum. 15-20 kez selektör yapıyorum. sorun yok.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Kullanılan xenon sistemn ve Araç modeli gereği yada kontrol ünitesi koruma sistemi işlevi ile olan bir durum açıkçac ortada.Bi-xenon mercekleri boşta ike defalaraca çalıştırabilirsiniz.sorun zaten mercekte değil.Işığı veren xenon sistemle alakalı ve bu sisteme voltajı açık hale getiren kontrol ünitesi.

Mercek perdesi tepkisi normaldir.Işık sistemi tepkisi burda ana unsur ve araç kontrolü sistemi ana unsur.Mercekle alakalı değil.

İnsignia Sellektörü ilkinde bile yavaş ve kullansanız bendeki süper dersiniz.

Mercek değişimi için farın üzerindeki ne ise onun temizi ile değişim tavsiye ederim.Ayrıca far içi temizlikte yapılmalıdır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Gokhan Akdemir

Herkese selamlar. W204 kasa c serisi sahibiyim. Bir süre önce aracımın sağ ön farının şiddetinin sol tarafla aynı olmadığını fark ettim. Çalıştığım için ve malum yasaklardan dolayı aracı bir ustaya gösterme fırsatım olmadı. Sizce bu farkın sebebi nedir ? Teşekkürler

94D31B12-F753-4EB7-BCAF-B1E56271ECE0.jpeg

F8FC85AC-AD96-4582-8A3F-B952233F1E6E.jpeg

0F0B65E8-D107-48E6-8A1C-6FA0A04B0FC1.jpeg

5CE54858-7684-4435-AD57-E27E38195CA1.jpeg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
2 saat önce, Gokhan Akdemir yazdı:

Herkese selamlar. W204 kasa c serisi sahibiyim. Bir süre önce aracımın sağ ön farının şiddetinin sol tarafla aynı olmadığını fark ettim. Çalıştığım için ve malum yasaklardan dolayı aracı bir ustaya gösterme fırsatım olmadı. Sizce bu farkın sebebi nedir ? Teşekkürler

İslenme gibi görünüyor. Ampulleri sağ-sol değiştirerek değişiklik oluyor mu teyit edersiniz. Mercek islenmişse yenilenmesi gerekiyor, temizlik işe yaramaz.

İletiyi paylaş

Gokhan Akdemir
8 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

İslenme gibi görünüyor. Ampulleri sağ-sol değiştirerek değişiklik oluyor mu teyit edersiniz. Mercek islenmişse yenilenmesi gerekiyor, temizlik işe yaramaz.

Daha önce bu tarz ampullerin değişimi yapmadım. Dikkat etmem gereken bir şey var mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Parmağınızı cam tüpe değdirmeyin yeterli. 

İletiyi paylaş

Gokhan Akdemir

Ampulleri değiştirdim ancak pek birşey fark etmedi gibi fotoğrafları yüklüyorum. Sizce islenme mi bu ? Temizlenmesi mümkün mü ?

21AFFE93-E333-4FDD-BC4D-C92FDBA6E941.jpeg

23E668AB-C059-4233-B866-F2256A0CE8E2.jpeg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Işık kesilme çizgisinden taşmış, emin olmamakla birlikte islenme olacağını sanıyorum. Ampulü duya düzgün oturttunuz değil mi ? 
Bir far ustasına gösterin, açılıp bakılması gerekecek. İslenme varsa aynı tipte çıkma mercek takılır, temizlik sonuç vermez.

İletiyi paylaş

Gokhan Akdemir
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Işık kesilme çizgisinden taşmış, emin olmamakla birlikte islenme olacağını sanıyorum. Ampulü duya düzgün oturttunuz değil mi ? 
Bir far ustasına gösterin, açılıp bakılması gerekecek. İslenme varsa aynı tipte çıkma mercek takılır, temizlik sonuç vermez.

Elimden geldiğince ittirip çevirdim. Mercekler çok sağa sola oynuyor o yüzden emin olamadım ama bu akşam tekrar bakayım

İletiyi paylaş

Gokhan Akdemir
Gönderildi: (düzenlendi)

Tekrar kontrol ettim. Ampullerin iyi oturduğuna eminim ancak far camında biraz buğulanma dikkatimi çekti. Diğer farda böyle bir şey yok. Bundan kaynaklanma ihtimali var mı ? Merceği sağa doğru oynatıp buğulanmış yerden kurtardığımda mavi çizgiyi yakalıyor tekrar.

70E2828E-0261-437B-8862-D03751C3CF62.jpeg

tarihinde Gokhan Akdemir tarafından düzenlendi
Eksik bilgi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
13 saat önce, Gokhan Akdemir yazdı:

Tekrar kontrol ettim. Ampullerin iyi oturduğuna eminim ancak far camında biraz buğulanma dikkatimi çekti. Diğer farda böyle bir şey yok. Bundan kaynaklanma ihtimali var mı ? Merceği sağa doğru oynatıp buğulanmış yerden kurtardığımda mavi çizgiyi yakalıyor tekrar.

O da bir etken ama fazla değil. Ben yine de merceğin içinde, belki siperde ya da duyda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Açılması gerekiyor. Uygun fiyatlı temiz çıkma bulunabiliyorsa fazla uğraşmazsınız.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...