İçeriğe Yönlendir
Ozan Demirci

Mercedes-Benz C W204 (2007-2014) bi xenon

Recommended Posts

Ali Osman Kaymaz
On 13.03.2016 at 09:13, Yunus Emre Andaç yazdı:

Takip

Dayımda c180 var makyajlı kasa.Farları ise paylaştığım fotorğraftakinden.Araçta orjinal ampül ve tesisat var fakat bence kısa ve uzunları güzel aydınlatıyor fakat şimşek etkisi ondada yok maalesef.

image.jpeg

Bu aracın farlarındaki mercek bixenon değil. karşıdan araç gelmediğinde yada karanlık yerlerde merceğin arkasında bulunan motor yardımıyla mercek yukarı kalkıyor ve merceğin içinde diğer bixenon merceklerdeki gibi çok hızlı hareket eden bir mekanizma yok (bixenona göre daha yavaş hareket eden iki perde var) o yüzden uzunlarda şimşek etkisi yapmıyor

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Videoda garip görünen şey, selektör atınca tam beyaz ışık vuruyor, kısa far sanki halojen gibi :) @Oktay Toker abinin dediği gibi ciddi bir islenme olmuş olabilir, normal değil.

Beyaz bir duvarın 10 metre gerisinden video çekin. Sağ ve solda uzun far tarafını (merceğin önünü kapatmadan) havlu gibi bir şeyle örtün.

Uzun farlarımda h7 tip mavi ampul var o yüzden öyle gözüküyor olabilir

Kısalarım normal karanlık yolda sarı gösteriyor yolu beyaz ışık yok gibi hiç 

İletiyi paylaş

Serhat Çelik

Merhaba arkadaşlar. Herkese hayırlı ramazanlar.

2009 model c180 aracımda halojen mercekli far bulunmakta. Ben xenon fara dönüştürmek istiyorum çok bilgili değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Farın modeli Hella yada Bosch marka ise ve sanırım genelde Bosch marka olan bir versiyon diye gözlemim var.Farlar açılarak uygulanabilecek şekilde bire bir bi-xenon modeli mercek ile değişim sağlanabilir.

Değişimden önce pc baglantısı ile aracın menülerinden xenon far özelliği açılarak arıza ışığı alınmaması için ve egerki ECU beyin kabul ederse iyi olur.Etmez ise ampul arıza modulüne paralel ve menü değişimide olsa roleli sistem yapmak şart olan bir uygulama ile oem xenon takımıda kullanarak geçiş yapılabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ozan Demirci

Merhaba 2010 model c180 aracım var aracım da önceden d1s philips 4300k xenon vardı rengi beyazdan çok halojen gibi yaniyordu dün osram 5500k cool blue aldım onlarda ilk açılışta mavi yanıyor sonrada tekrar sarıya dönüyor 

https://youtu.be/kY2AEBNnOXw bu linkten izleyebilirsiniz

Sebebi nedir acaba ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Normal görünüyor deneme yaptığınız duvar rengi nedir ? 

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
3 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Normal görünüyor deneme yaptığınız duvar rengi nedir ? 

Deneme yaptığım duvar rengi beyaz anayolda veya karanlik yollarda giderken belli oluyor sarı olduğu 

Bu arada belirteyim uzunlarda led mevcut 6000lik

tarihinde Ozan Demirci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

bence renk şahane :) keşke benim çin işi 4300k ampullerimde bu kadar güzel bir tonda yanabilselerdi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Yağmur'u bol olan yerlerde tavsiyem kesinlikle 4300k oem xenon'dan vazgeçilmemesi yönündedir.

Kalite bir 5000k isteniyorsa Osram cbi yada oem Philips kalıbı komple metal olan d1s versiyon var camı bakılınca mavimsi görünor kodunu şu an bilmiyorum bu ürün tavsiyemdir.

Bunların dışında satılanlar yorumlardan aklımda kaldığı için tatmin edici tonda kabul görmüyor.  

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
2 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Yağmur'u bol olan yerlerde tavsiyem kesinlikle 4300k oem xenon'dan vazgeçilmemesi yönündedir.

Kalite bir 5000k isteniyorsa Osram cbi yada oem Philips kalıbı komple metal olan d1s versiyon var camı bakılınca mavimsi görünor kodunu şu an bilmiyorum bu ürün tavsiyemdir.

Bunların dışında satılanlar yorumlardan aklımda kaldığı için tatmin edici tonda kabul görmüyor.  

Şöyle söylüyeyim aslında bende istemiyorum 5000lik veya 5500lük fakat diger bi xenonlu araclarla yan yana geldiğimde benimkinin sarı yandığı bariz belli o yüzden sırf o tona yaklaşsın diye 5500 kelvinlik aldım ama yinede durum aynı acaba ballastlarda sorun olabilir mi yada far merceğinden 

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Balast ile alakalı değil.Mercek içi aşırı islenme yok ise ki video da öyle bir izlenim göremedim son derece ideal bir aydınlatma mevcut.Lakin sanki far ayarı biraz aşagıda sadece tespitim bu.Uzunlara takılan led 6000k civarında gibi ve buna kıyas ile xenon rengine sarı demek hatalı olur.

Yeni nesil araçlarda D3s kullanılıyor ve D3s lerde belirtmem gerekirki güzel bir beyaz var özellikle Bmw,Passat,Skoda serilerinde bende farkediyorum ve bazılarında D5 serisi var sanırım bunlarda da renk tonu oldukça florasant renginde.

Lakin sizin araç modeli yıllarındaki versiyon d1s ve oem sınıfta bu renk tonundan başka önceki mesajda yazdıklarım mevcut.Aldığınız ürün belirli bir kullanım aşamasından sonra beyaza dönme ihtimali yüksek.Videoda o kadarda sarı görmedim.Uzuna takılan lede göre yorumlayamam hata olur. 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

Bu arada CBI ampul yeni olduğu için de sarı yanabilir, belli bir süre kullandıktan sonra daha da beyazlaşacaktır...

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
11 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Balast ile alakalı değil.Mercek içi aşırı islenme yok ise ki video da öyle bir izlenim göremedim son derece ideal bir aydınlatma mevcut.Lakin sanki far ayarı biraz aşagıda sadece tespitim bu.Uzunlara takılan led 6000k civarında gibi ve buna kıyas ile xenon rengine sarı demek hatalı olur.

Yeni nesil araçlarda D3s kullanılıyor ve D3s lerde belirtmem gerekirki güzel bir beyaz var özellikle Bmw,Passat,Skoda serilerinde bende farkediyorum ve bazılarında D5 serisi var sanırım bunlarda da renk tonu oldukça florasant renginde.

Lakin sizin araç modeli yıllarındaki versiyon d1s ve oem sınıfta bu renk tonundan başka önceki mesajda yazdıklarım mevcut.Aldığınız ürün belirli bir kullanım aşamasından sonra beyaza dönme ihtimali yüksek.Videoda o kadarda sarı görmedim.Uzuna takılan lede göre yorumlayamam hata olur. 

Evet far ayarim biraz aşağıda benim istediğim de yeni nesil bmwlerdeki gibi bir aydinlatma fakat sanırım biraz zor olacak bizim iş en güzeli kullandigim ampullerin beyazlamasini beklemek :)

1 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

Bu arada CBI ampul yeni olduğu için de sarı yanabilir, belli bir süre kullandıktan sonra daha da beyazlaşacaktır...

Anladim teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Rodaj süresi beklenmeli ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

ampuller eskidikçe pembeye/sarı ya gitmezmi? şu güne kadar eskiyen ve bozulmadan önce değiştirdiğim 4300K set tam da bu şekilde daha sıcak bir beyaza evrilmişti tabi aydınlatma miktarı azalarak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
18 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

12 saat önce, Coşku Arşiray yazdı:

ampuller eskidikçe pembeye/sarı ya gitmezmi? şu güne kadar eskiyen ve bozulmadan önce değiştirdiğim 4300K set tam da bu şekilde daha sıcak bir beyaza evrilmişti tabi aydınlatma miktarı azalarak.

Sizinkide mi bu renk te yaniyordu 

tarihinde Ozan Demirci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

4700k olan çin malı ampullerim, 2 sene sonunda 4300K renkli led parklarım ile aynı tonda beyaz/sarı yanıyorlardı. 1 tanesi bozulunca yine 5000 K ampuller aldım ve sonuç olarak yeni ampuller daha mavi tonlu oldular. 6 aydır sürekli yanıyorlar ve tonları daha beyaza döndü. demekki kullandıkça sarılaşma normal. ancak tersini ben  hiç görmedim. trafikte, bozulmak üzere olan orijinal far ampullerini gördüyseniz bariz pembe tonlu ışık yayıyorlar ve neredeyse hiç aydınlatmıyorlar. benim deneyimim bu şekilde.

tarihinde Coşku Arşiray tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
On 06.08.2016 at 16:00, Coşku Arşiray yazdı:

4700k olan çin malı ampullerim, 2 sene sonunda 4300K renkli led parklarım ile aynı tonda beyaz/sarı yanıyorlardı. 1 tanesi bozulunca yine 5000 K ampuller aldım ve sonuç olarak yeni ampuller daha mavi tonlu oldular. 6 aydır sürekli yanıyorlar ve tonları daha beyaza döndü. demekki kullandıkça sarılaşma normal. ancak tersini ben  hiç görmedim. trafikte, bozulmak üzere olan orijinal far ampullerini gördüyseniz bariz pembe tonlu ışık yayıyorlar ve neredeyse hiç aydınlatmıyorlar. benim deneyimim bu şekilde.

Benimkide maalesef ilk aldığım ampullerde ilk acilista mavi sonradan sarıya dönüyordu sırf rengi hosuma gitmedigi icin 600 liraya osram 5500k cool blue ampul aldım aydinlatmasi mukemmel fakat yine durum aynı sanırım benim araclarin tümü bu sekilde aydınlatıyor baslarda selektör aydinlatma hosuma gitmedigi icin uzunlara led taktirdim 2000 lira para harcadım sırf farlara artık soguttu beni arabayi satisa cikardim makyajli kasaya gecicem :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Sadece xenon ampul ve uzuna led için mi bu fiyat harcandı?

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
On 06.08.2016 at 16:00, Coşku Arşiray yazdı:
12 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Evet 2 adet led siparisi vermistim ilk baslardaki hosuma gitmemişti satici geri almadı bende diger araca taktim 500 lira ledlere vermistim 2 adette d1s ampul 1100 lira onlar ledler takilirken farin icindeki tirnaklar kırılmıştı tampon söküldü farlar çıkarıldı silikonla ledler yapistirildi isciligi hepsi 2000 lirayi buldu bana

16 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Hatta uzun farlar icin 2 3 adette normal philips diamond vision ampuller bile siparis vermistim onlari da katarsak 2000 lirayi geciyor bile bi türlü istediğim ayar olmadı 

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Sıkıntılı süreç olmuş.:(

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Sıkıntılı süreç olmuş.:(

Maalesef 

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

@Oktay Toker abi yukarda bahsettiğin florasan beyazı renginde yanan D3S ampulün kodunu öğrenebilir misin?

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker
17 saat önce, Fatih Özbaş yazdı:

@Oktay Toker abi yukarda bahsettiğin florasan beyazı renginde yanan D3S ampulün kodunu öğrenebilir misin?

Florasant tonu Son cümledeki d5s için geçerli.

D3s için Octavia son kasalardaki sanırım d3s ve bu fara ait mercekten dolayı bunu diyebiliyorum,bunlardaki ışık ideal bir beyazlık.Hangi seri kullanılıyor bilmiyorum.Aslında merakımda yok.Lakin sürekli gözlemlediğim için 2010 bmw ve Mercedes'lerdeki ışık ile son kasa Octavia farındaki ışık tonu arasındaki ton farkını olarak yorumlamayarak daha güzel beyazlık olduğunu belirtmeye çalıştım..

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...