İçeriğe Yönlendir
Ozan Demirci

Mercedes-Benz C W204 (2007-2014) bi xenon

Recommended Posts

Ozan Demirci

Merhaba arkadaşlar 2010 model makyajsiz c180 aracım var farlar açıkken uzun kısayı hem mercekten hemde yanda bulunan h7 tip ampulle selektor atıyor.

Gecen arkadaşın tiguan aracına bindim farlar kapalıyken selektor atınca şimşek etkisi yaratıyor aydinlatmasi benim araca gore 10 kat daha iyi farlarımı o sekile getirebilirmiyim ? Farlar kapaliyken hem kisa hem uzun istiyorum 

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Öncelikle pc ye bağlatıp xenon seçeneklerinden bu özellik var mı yokmu baktırmanızda fayda var.

Çözüm seçeneği yok ise Balast tesisatı artı kablosu arasına sellektör yapıldığında kısa far kablosu açık devre olup balasta aküden çekilecek sabit artı ile beslenecek şekilde role tetikletmeli şekilde yapılabilir,lakin kısa far açılınca bu roleyide başka bir role ile iptal etmek bence şart.

Uzun hüzme tesisatı sigortasını 2 katına çıkararak sellektörü kaldırır fakat akü beslemeli olarak yapılmasını tavsiye ederim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Misafir

Mercedes...Bana kalırsa dokunmayın tesisata.

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

o kasa da aydınlatma neredeyse mükemmeldirl. ampuller eskimiş, mercekler kirlenmiş ve tozlanmış olmasın?

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Sıkıntı aydınlatma için değil.Farlar yanmadan yapılamayan xenon sellektörü ile ilğili.Bi-xenon ile Soguk sellektör aşkı:)

Ozan bey far modeli hangisi resim ekleyebilirmisiniz?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
13 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Sıkıntı aydınlatma için değil.Farlar yanmadan yapılamayan xenon sellektörü ile ilğili.Bi-xenon ile Soguk sellektör aşkı:)

Ozan bey far modeli hangisi resim ekleyebilirmisiniz?

Evet durum aynen öyle :) farlarım bu şekilde

86715363_395759233.jpg

20 saat önce, Oktay Toker yazdı:

TÖncelikle pc ye bağlatıp xenon seçeneklerinden bu özellik var mı yokmu baktırmanızda fayda var.

Çözüm seçeneği yok ise Balast tesisatı artı kablosu arasına sellektör yapıldığında kısa far kablosu açık devre olup balasta aküden çekilecek sabit artı ile beslenecek şekilde role tetikletmeli şekilde yapılabilir,lakin kısa far açılınca bu roleyide başka bir role ile iptal etmek bence şart.

Uzun hüzme tesisatı sigortasını 2 katına çıkararak sellektörü kaldırır fakat akü beslemeli olarak yapılmasını tavsiye ederim.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sadece sigortayı 2 katına çıkarsam yeterli olurmu misal 15 amper yerine 30 amper koysam ?

14 saat önce, Coşku Arşiray yazdı:

o kasa da aydınlatma neredeyse mükemmeldirl. ampuller eskimiş, mercekler kirlenmiş ve tozlanmış olmasın?

Ampulllerimi geçen ay değiştirdim hem kısaları hem uzunları fakat gece giderken önümdeki araca selektor attigimda pek farkedilmiyor

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

bu nasıl olabilir peki? c serisinin orijinal farları süper parlak çünkü. bence ampulerde sorun vardır. ampuller hakiki osram vs mi? yoksa benim jeep teki gibi çin işi mi. çin işi olanlar çok kötü oluyor genelde. iki farklı seriden ampul takmıştım. birtanesinin ışık yoğunluğu çok daha düşük.

tekrar baktım. fotoğraftaki far bizim araçtakinden farklı ama. fark olabilirmi?

tarihinde Coşku Arşiray tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker
10 saat önce, Ozan Demirci yazdı:

Evet durum aynen öyle :) farlarım bu şekilde

86715363_395759233.jpg

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sadece sigortayı 2 katına çıkarsam yeterli olurmu misal 15 amper yerine 30 amper koysam ?

Ampulllerimi geçen ay değiştirdim hem kısaları hem uzunları fakat gece giderken önümdeki araca selektor attigimda pek farkedilmiyor

Bosch bi-xenon versiyon far modeli Sellektör fena güzeldir.Mercek sellektörde etkisiz ise,kısa farda zaten düşüktür ve iç kromu mutlaka sıkıntıya düşmüştür.Ampul değişimi fayda etmez.Umarım eski ampulleriniz duruyodur.Yerine ne takıldı ki?

Mercek camı ve far camı iç kısımdan islenmeden dolayı en az yüzde 30 aydınlatma performansı düşer.Reflektörde islenince bu oran artar.

Sıvı temizliği falan sakın deyim yaptırmayın.En temiz çözüm far açılıp elle nazikçe temizlik.Açılıncada mercekleride bence temizni bulup değişmekte yarar var.

Tavsiyem öncelikle pc ye baglatıp menüleri kontrol ettirmeniz.En son çare tesisata role sistemi olsun derim.

Uzun artısı ile kısa far artısı yine roleli şekilde yapılması şart.Kısa artı ve uzun artı bu tip kontrollü araçlarda diodlu da olsa köprü tip bağlantı kabul etmez.Sigorta için değişimi ise sıkıntılı bir yöntem olduğu için önermem,ne olacağı hiç belli olmaz.

H7 halojen ampul sökülerek veyaz Cree h7 ledlerden aldığınızda çok wattlı olanlar değil linkteki tipte olanlar ile1 veya 1,2 amper civarında akım var sigortayı değişmeyede gerek kalmaz.

Roleli sistem şart.

http://tr.aliexpress.com/item/Hot-Sale-CREE-80W-H7-LED-Fog-Light-12V-24V-car-DRL-light-lamp-bulb-car/1070425787.html

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
3 saat önce, Coşku Arşiray yazdı:

bu nasıl olabilir peki? c serisinin orijinal farları süper parlak çünkü. bence ampulerde sorun vardır. ampuller hakiki osram vs mi? yoksa benim jeep teki gibi çin işi mi. çin işi olanlar çok kötü oluyor genelde. iki farklı seriden ampul takmıştım. birtanesinin ışık yoğunluğu çok daha düşük.

tekrar baktım. fotoğraftaki far bizim araçtakinden farklı ama. fark olabilirmi?

Benim aracın kısaları güzel cok memnunum fakat uzunlarda bi sıkıntı var sanırım kısalarım orjinal d1s osram 

18 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Bosch bi-xenon versiyon far modeli Sellektör fena güzeldir.Mercek sellektörde etkisiz ise,kısa farda zaten düşüktür ve iç kromu mutlaka sıkıntıya düşmüştür.Ampul değişimi fayda etmez.Umarım eski ampulleriniz duruyodur.Yerine ne takıldı ki?

Mercek camı ve far camı iç kısımdan islenmeden dolayı en az yüzde 30 aydınlatma performansı düşer.Reflektörde islenince bu oran artar.

Sıvı temizliği falan sakın deyim yaptırmayın.En temiz çözüm far açılıp elle nazikçe temizlik.Açılıncada mercekleride bence temizni bulup değişmekte yarar var.

Tavsiyem öncelikle pc ye baglatıp menüleri kontrol ettirmeniz.En son çare tesisata role sistemi olsun derim.

Uzun artısı ile kısa far artısı yine roleli şekilde yapılması şart.Kısa artı ve uzun artı bu tip kontrollü araçlarda diodlu da olsa köprü tip bağlantı kabul etmez.Sigorta için değişimi ise sıkıntılı bir yöntem olduğu için önermem,ne olacağı hiç belli olmaz.

H7 halojen ampul sökülerek veyaz Cree h7 ledlerden aldığınızda çok wattlı olanlar değil linkteki tipte olanlar ile1 veya 1,2 amper civarında akım var sigortayı değişmeyede gerek kalmaz.

Roleli sistem şart.

http://tr.aliexpress.com/item/Hot-Sale-CREE-80W-H7-LED-Fog-Light-12V-24V-car-DRL-light-lamp-bulb-car/1070425787.html

Aracımın uzunlarında h7 halojen ampul vardı onu söküp philips diamond vision ampul aldım uzağı görmede cok başarılıydı sadece. Karanlik yollarda selektör gayet güzel ama hafif aydinlik yollarda belli bile olmuyor selektor attigim. Bu ledleri uzun zamandır araştırıyorum fakat bi karar veremedim yağmurlu havalarda görüşü düşürüyor ve odaklamasi yok sanırım ışığı dagıtıyor

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Akşam kısa far açık iken mercek uzun halojen ile beraber sellektör yapmıyor mu?

Evet bu ledler aynen dediğiniz gibi.Sogutuculu olanlar anlttığım durumu kaldırmaz.

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
3 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Akşam kısa far açık iken mercek uzun halojen ile beraber sellektör yapmıyor mu?

Evet bu ledler aynen dediğiniz gibi.Sogutuculu olanlar anlttığım durumu kaldırmaz.

Kısalar acıkken mercek ile selektör yapıyor evet h7 uzun farlarımda yanıyor fakat etkisi yeterli gelmiyor bana diger bi xenonlu araclara göre simsek etkisi yaratmıyor. Mesela akşam ısıklı yollarda zor farkediliyor. Karanlık yollarda gayet iyi. Geçenlerde uzun farlarımı sökmüstüm sadece kısa uzun mercekten yapmıştım deneme amaçlı aydınlatma iyimi diye yetersiz gelmişti o zaman. Ampullerimi tekrar degistirsem daha kaliteli d1s ampul alsam faydasi olurmu ?

Bir video yükledim youtube a burdan bakabilirsiniz https://youtu.be/PWWY88IHCRw

tarihinde Ozan Demirci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

bende onu sormak istemiştim. markalı d1s mi onlar yoksa çin işi markasız taklit vs mi. inanılmaz fark var. kendi aralarında bile kalite farkları var. hemde bariz belli olacak kadar.

bakın benim dediğim far bu şekilde ama. uzun çanağı epey büyük. yarın gidip arabaya bir bakayım nasılmış diye fırsat olursa.

http://images.clickedit.co.uk/8368/83040000.JPG

83040000.JPG

tarihinde Coşku Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Far aydınlatmasıda bence iyi değil gibi.Kaç k lık bunlar?Bilği verdiler mi?4300k bence kesinlikle değil.

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray

duvara çevrili bir kaç fotoğraf olsa belki renklerinden yorum yapılabilir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bu model araç için Bosch,Hella olarak  farklı verisyonlar epeyce var gibi.Ledli sinyalliside daha farklı.

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
5 saat önce, Oktay Toker yazdı:

18 dakika önce, Coşku Arşiray yazdı:

Benim arac amg olduğu icin farları değişik olabilir tam olarak bilmiyorum 

Uzunların far çanağı küçük 

22 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Far aydınlatmasıda bence iyi değil gibi.Kaç k lık bunlar?Bilği verdiler mi?4300k bence kesinlikle değil.

Abi ben şuan aracım da bulunan d1s ampulleri tuningciden aldim oto aksesuarcıdan sanırım ondan da kaynaklanabilir bide 500 tl gibi bir rakama almıştım orjinal demişlerdi 

Aydınlatma olarak sarı aydınlatıyor yolu

İletiyi paylaş

Oktay Toker
21 dakika önce, Ozan Demirci yazdı:

Benim arac amg olduğu icin farları değişik olabilir tam olarak bilmiyorum 

Uzunların far çanağı küçük 

Abi ben şuan aracım da bulunan d1s ampulleri tuningciden aldim oto aksesuarcıdan sanırım ondan da kaynaklanabilir bide 500 tl gibi bir rakama almıştım orjinal demişlerdi 

Aydınlatma olarak sarı aydınlatıyor yolu

İmkna olursa xenonların arka kapak resmi bize doğru yorum yaptırır ve duvar resminide 10 metreden yakın mesafe yanıltıyor hem kısa hem uzun olarak çekebilirsen durum biraz daha netleşir.

Google 'Sayın Ustam' İlker Kemal yaz eğerki saışı sürüyor ise bu fiyatlara olurmu bilmem gözün kapalı D1s Osram al kullan.:good1:

İlk mesajımdaki temizlik işlemini en başta yapılacak olarak tavsiyemi yeniliyorum.

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
18 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

İmkna olursa xenonların arka kapak resmi bize doğru yorum yaptırır ve duvar resminide 10 metreden yakın mesafe yanıltıyor hem kısa hem uzun olarak çekebilirsen durum biraz daha netleşir.

Google 'Sayın Ustam' İlker Kemal yaz eğerki saışı sürüyor ise bu fiyatlara olurmu bilmem gözün kapalı D1s Osram al kullan.:good1:

İlk mesajımdaki temizlik işlemini en başta yapılacak olarak tavsiyemi yeniliyorum.

Mesajınızı tam olarak anlayamadım 

Xenonların resmini mi cekip atiyim

Birde yoldayken hem uzunları yakıp sonrada kısaları acip tekrar uzun kısa mı yapiyim duvardan da cekebilirim isterseniz

Youtube dan ilker kemal beyin leon fr modelini izledim benim istedigim de tam bu sekil 

İletiyi paylaş

Oktay Toker

xenon ampulün arka kapagı vardır o kısmın ve teli de  tam görünür resmi faydalı olur.

Yol resmi değil.duvar resimleri iyi olur.

İlker ustamda sizin araçlarda kullanılanları kullanıyor zaten.Bazılarında Hella bazılarında Bosch balast.Xenon ampuller ise ya Philips,yada Osram dır.

Buda aynı ürünlerle yapılıp çekilen Focus F1 videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=bPYAtxBfbK4

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
3 saat önce, Oktay Toker yazdı:

xenon ampulün arka kapagı vardır o kısmın ve teli de  tam görünür resmi faydalı olur.

Yol resmi değil.duvar resimleri iyi olur.

İlker ustamda sizin araçlarda kullanılanları kullanıyor zaten.Bazılarında Hella bazılarında Bosch balast.Xenon ampuller ise ya Philips,yada Osram dır.

Buda aynı ürünlerle yapılıp çekilen Focus F1 videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=bPYAtxBfbK4

Evet abim istedigim de o şekilde zaten ben resimlerini çektim ampullerin ve video yükledim https://youtu.be/fAvzV_RA5Oc sizce normal mi yoksa farlarımı değiştireyim mi

20160313_023800.jpg

20160313_023754.jpg

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç

Takip

Dayımda c180 var makyajlı kasa.Farları ise paylaştığım fotorğraftakinden.Araçta orjinal ampül ve tesisat var fakat bence kısa ve uzunları güzel aydınlatıyor fakat şimşek etkisi ondada yok maalesef.

image.jpeg

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
5 saat önce, Yunus Emre Andaç yazdı:

Takip

Dayımda c180 var makyajlı kasa.Farları ise paylaştığım fotorğraftakinden.Araçta orjinal ampül ve tesisat var fakat bence kısa ve uzunları güzel aydınlatıyor fakat şimşek etkisi ondada yok maalesef.

image.jpeg

Makyajli aracım vardı geçen sene yolda aksam parklarla gidince selektor atınca şimşek etkisi yaratıyordu ve aydınlatmasıda mükemmeldi son care arabayı degistiricem farlar yüzünden şahin gibi oldu :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Yunus Emre Andaç
12 dakika önce, Ozan Demirci yazdı:

Makyajli aracım vardı geçen sene yolda aksam parklarla gidince selektor atınca şimşek etkisi yaratıyordu ve aydınlatmasıda mükemmeldi son care arabayı degistiricem farlar yüzünden şahin gibi oldu :)

Valla benim hatırladığım Dayımın araçtaki uzunlar tamam çok güçlü aydınlatıyor ama selektör tepkileri o kadarda hızlı değildi?

Sizdeki far yukarıda paylaştığım fardan mı :)

İletiyi paylaş

Ozan Demirci
21 dakika önce, Yunus Emre Andaç yazdı:

Valla benim hatırladığım Dayımın araçtaki uzunlar tamam çok güçlü aydınlatıyor ama selektör tepkileri o kadarda hızlı değildi?

Sizdeki far yukarıda paylaştığım fardan mı :)

Yok şuan makyajsız olanından var gecen sene makyakli vardı. hatta nette de bir kac video izlemiştim gece bayağı selektor tepkileri iyiydi 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Videoda garip görünen şey, selektör atınca tam beyaz ışık vuruyor, kısa far sanki halojen gibi :) @Oktay Toker abinin dediği gibi ciddi bir islenme olmuş olabilir, normal değil.

Beyaz bir duvarın 10 metre gerisinden video çekin. Sağ ve solda uzun far tarafını (merceğin önünü kapatmadan) havlu gibi bir şeyle örtün.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...