• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Can Ayaslan

Honda Civic 7 (2000-2005) Gündüz Farı Çalışması

Recommended Posts

Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Merhabalar, uzun süredir yapmak istediğim gündüz farı projem vardı. İlk başta aracın tampon ekinde bulunan siyah yerlere montaj yapmayı düşünmüştüm fakat arkasında yeterli yer olmadığı için yeni yer arayışına girmiştim. Daha sonrasında yeni civic hb'lerde sisin üstündeki gündüz farı hoşuma gitti fakat benim aracımda bunun için uygun yer yoktu. Benim de aklıma şöyle bir şey geldi; hem ledleri koruma amaçlı hem de dışarıda çıkıntı olmayacak şekilde yeni sis farı alıp içini açıp led montajı yapmak. Sis siparişini verdim far tasını uygun bir şekilde kesip içini siyaha boyadım, daha önceden 7li bir şekilde dizgi oluşturduğum 1w edison power led 40 derece lensleri sis farının içine montajladım. Siyah olunca sislerin işlevi kalmadı fakat İzmir'de sis farı ihtiyacım da olmuyor zaten, sisleri yakıp gezen biri de olmadığım için benim için bir sorun teşkil etmedi. Novelcar'dan aldığım dimlenebilir 12v gündüz farı modülü ile araca bağladım. Montaj fotoğraflarının hepsi mevcut değil fakat çektiğim bazı fotoğrafları ekliyorum. Şu an için gündüz farını parkları yakınca devreye sokabiliyorum, kısaları yakınca kısılıyor. Aracın dıştaki sigorta kutusunda kontak bulamadım hepsi aracın içinde sanırım. Motor bölümünden kontak alabileceğim yer öneriniz varsa bekliyorum. Kontak işini de halledince bağlantıyı değiştirip gündüzü kontaktan gece de parklardan tetik alacağım.

Adsız1.png

Adsız2.png

IMG_5787.JPG

IMG_5788.JPG

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Elinize sağlık güzel ve temiz çalışma olmuş :bravo: motor içinde sigorta kutusu yok ise direksiyon altındaki ana sigorta kutusundan yada kontak acc sen tetik alabilirsiniz ...

İletiyi paylaş


Link to post
Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Motorda sigorta kutusu var fakat hepsi direkt 12v, içerideki sigortada ayrımı yapılıyor sanırım. İçeriden dışa hat çekmem gerekecek yani :sorry:

İletiyi paylaş


Link to post
Murat Engin    50
Murat Engin

Alternatörde lamba ucundan alabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Çalışma güzel, parlaklık yeterli görünüyor. Sis farını iptal etmeseydin keşke, muayenede sorun çıkacaktır.

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

sis farı muayenede hafif kusur diye biliyorum....

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Sis farı yanmaması muayenede hafif kusur. Bizim araçların fabrika çıkışı sisler opsiyonel, olmayan çok araç var. Şu an hala yanıyor da yetersiz kalır o yüzden iptal edicem. Teşekkür ederim. Gündüz görüntü çok iyi, araçların tamponlarında yansımayı görüyorum :)

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Hafif kusurla geçebiliyosan sorun yok.

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Eline sağlık.Güzel çözüm.O lenslerde smd 5050 de kullansan sonuç güzel olurdu.Bitişik olması artı ışık kazancı olmuş.

İzmir de malumdur bol yagış olur sis farı her şekilde olsa bence çok daha iyi olurdu.Keşke far çalışmasında uzunlara yuvarlak grup lens ile yapsaydın.

 

 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post
Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Farları yaparken aceleye getirdiğim için gündüz farı koymamıştım. Bu yaz muayenem var. Muayene için farları söktüğümde tekrardan açıp farklı birşeyler yapmayı düşünüyorum. Hastalık gibi oldu bir şey yapmadan duramıyorum, biraz da farklılık olsun diye değişiklik istiyorum :) Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap