Ahmet Göker Derya

Ledli gündüz farı yapımı ve led tavsiyesi

Recommended Posts

Mehmet Özyürek
Elektronkici elemanı askere uğurladım.Onunda işleri üzerimde.Şşten başka hirbirşey yapamıyorum.Tabiri caiz ise nefes alacak vakit yok.Yazıyı yazıp hemen kaçıyorum.

Geleyimmi.. Şyi lehim yaparım.. :(

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Şki günde kaçıp gitmek yok ama :(

yatacak yer ayarlarsan ben kalırım. şöyle rahat baba koltuguda olsa yeterli. :unsure2::p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
Şki günde kaçıp gitmek yok ama :(

Hobilerime zaman ayırmama fırsat tanırsan kaçmam :unsure2:

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Hobilerime zaman ayırmama fırsat tanırsan kaçmam :unsure2:

bence iyi teklif. :(

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Tükkan sizin :)

tabiki dükkanda yoksun nasılsa bırak git. :D:p

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bu ürünlerdeki ledler de yine kılasik şekilde olan hatalar mevcut.Uzun ömürlü değiller ve kesinlikle led değişimi şart oluyor.Tek güzel yanı hazır ve tüm parça olması.Fiayatlarıda bence pahalı.

İletiyi paylaş

Hüseyin Bozoğlan

Benim bir sorum olacak bende OEM polo 6r led li far var ledleri besleyen devre arızalandı alttaki parçayı nerede tamir ettirebilrim veya nereden bulabilirim.

20130327125806.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Osram Oslon Compact sinyal lambaları için yeni dizayn seçeneklerini mümkün hale getiriyor. İki beyaz seçeneğine ek olarak sarı renk seçeneği de bulunan Osram Oslon Compact ışık çubuğu uygulamalarında kullanılmak için ideal bir seçim.

post-5-0-34826400-1395134349_thumb.png

İletiyi paylaş

Mert Girgin

Merhabalar aracım için resimdeki gibi sis farlarının olduğu yere(tabiki başka önerilere açığım) ledli gündüz farı yapmak istiyorum,oraya montajı kolay çok fazla kesip biçmeden yerleştirebileceğim led tavsiyesine ihtiyacım var.tavsiyeleriniz nelerdir

x9kA55.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Hella DRL ler var montajı kolay görsel olarak alternatifi yok...

İletiyi paylaş

Onur Aydoğan

post-7289-0-10675000-1395960176_thumb.jppost-7289-0-46654700-1395960738_thumb.jp

aracım 2013 caddy trendline araçtaki ampule baktım 5w çift duylu. bunları alsam arıza ışığı yakma gibi bir problem olurmu acaba?

post-7289-0-63128600-1395960341_thumb.jppost-7289-0-63128600-1395960341_thumb.jppost-7289-0-25405200-1395960356_thumb.jp

birde bu power ledlerden alıp resimdeki gibi bir uygulama yapmayı düşünüyorum bağlantıyı nerden alabilirim arıza ışığı gibi bir sorun olurmu ?

bu konularda yardım edermisiniz lütfen...

tarihinde onur aydoğan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Fren+park ampulü yanmasa bile arıza ışığı yakmaz bu yüzden linkteki led ampul kullanılabilir...

DRL için baktığınız ledler power değil basit o led dir ve uzun süreli kullanıma uygun değiller, resimde ki gibi parlakta yanmazlar resim shoplanmış.Yinede uygulama yapmak isterseniz bu ledlere DRL modülü takmalı ve tetiği park ve kısa fardan almalısınız...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

fren ve park ampulü arıza ışığı yakıyor.

İletiyi paylaş

Onur Aydoğan

Fren+park ampulü yanmasa bile arıza ışığı yakmaz bu yüzden linkteki led ampul kullanılabilir...

DRL için baktığınız ledler power değil basit o led dir ve uzun süreli kullanıma uygun değiller, resimde ki gibi parlakta yanmazlar resim shoplanmış.Yinede uygulama yapmak isterseniz bu ledlere DRL modülü takmalı ve tetiği park ve kısa fardan almalısınız...

kontağı açtığımda gündüz farları yanıyor direk zaten parkları açtığımda ise aynı ampul daha düşük yanarak park ampulü oluyor bu ledleri aldığım zaman aynı şekilde çalışacak değilmi ?

peki diğer ledlerin aynen öyle kullanabileceğim power led olanını bulabilirmiyim ?

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

Ledlerim ve sürücü devresi geldi. Biraz nazlansa da oto elektrikçisine bağlattım. Ledleri beğenmedi ama parlak olduğunu da kabul etti. İşimi çabuk yaptırmak için tartışmaya girmedim ve led montajı yapmadım. .

-Deneme yaptık. Kısalara şemadaki bağlantıyı yaptı fakat kısalar açılınca ledleri kısıp kısmadığını anlayamadım.

-Kontak kapandıktan sonra bir müddet yanmaya devam ediyor. (Uğurlama modu var)

1. Usta elektriği kontaktan aldı, Kontak motor çalışsa da çalışmasa da açık konumda (marştan önceki) ledler yanıyor. Bu bağlama doğru mudur?

2. Sürücüde ledleri sağ ve sol sinyallerle beraber yakma özelliği de var. Bu özelliği aktif etmek yasal mıdır? Trafikte ceza gibi duruma sebep olur mu?

3. Ledler hassas görünüyor bir parça plexiglass buldum. Ledlerin önüne muhafaza düşünüyorum. Plexiglass ne ile kesilir?

(Şema ektedir.)

post-7265-0-42425600-1396990849_thumb.pn

İletiyi paylaş

Gökhan Ekren

Ledlerim ve sürücü devresi geldi. Biraz nazlansa da oto elektrikçisine bağlattım. Ledleri beğenmedi ama parlak olduğunu da kabul etti. İşimi çabuk yaptırmak için tartışmaya girmedim ve led montajı yapmadım. .

-Deneme yaptık. Kısalara şemadaki bağlantıyı yaptı fakat kısalar açılınca ledleri kısıp kısmadığını anlayamadım.

-Kontak kapandıktan sonra bir müddet yanmaya devam ediyor. (Uğurlama modu var)

1. Usta elektriği kontaktan aldı, Kontak motor çalışsa da çalışmasa da açık konumda (marştan önceki) ledler yanıyor. Bu bağlama doğru mudur?

2. Sürücüde ledleri sağ ve sol sinyallerle beraber yakma özelliği de var. Bu özelliği aktif etmek yasal mıdır? Trafikte ceza gibi duruma sebep olur mu?

3. Ledler hassas görünüyor bir parça plexiglass buldum. Ledlerin önüne muhafaza düşünüyorum. Plexiglass ne ile kesilir?

(Şema ektedir.)

parlaklığı gerçekten harika. led olduğu anlaşılmıyor bile denilebilir. ancak içinin sarı durması bir eksiklik bence.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

pleksiglassı dremel el motoruyla kesebilirsiniz veya kıl testere kullanarak

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

Sarıyı bilerek

parlaklığı gerçekten harika. led olduğu anlaşılmıyor bile denilebilir. ancak içinin sarı durması bir eksiklik bence.

Bilerek halojen tipi aldım, beyaz ve cool blue rekleri de var. Xeon tarzı ışıklar bana itici geliyor.

Kısalar NB plus, sisler Allseason olunca beyaz gündüz ışığı sırıtırdı.

İletiyi paylaş

Gökhan Ekren

benim demek istediğim yanmazkenki durumu sarı duruyor. o sebepten görsel olarak tek eksiği bu.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Foto yok mu ?

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

Bugün taktırdım. Daha doğrusu tamponun uygun bir yerine yapıştırdım. En yakın zamanda foğraf ve video yükleyeceğim.

İzlenimlerim:

-Sarımsı yani halojen diye aldım (4500k) fakat alakası yok bildiğimiz LED gibi yani hafif mavimsi beyaz. :beee:

-Aydınlatma güzel yanlara da yayılan bir ışık veriyor. Park ederken daha yararlı. :good1:

- Sürücü iş görüyor. Kısaları açınca ledlerin gücü ve aydınlatması yarıya düşüyor.

- Fakat uğurlama görevi istediğim gibi çıkmadı. Anahtarı kontak konumuna getirince ledler yanıyor eğer marşa basmasam belli bir süre sonra sönüyor. Kontağı kapatınca tamamen sönüyor. Ben uğurlama modunda ledleri kontağı kapattıktan sonra da bir süre daha yanar diye düşünüyordum.

tarihinde Mustafa Olur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş