• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ahmet Göker Derya

Ledli gündüz farı yapımı ve led tavsiyesi

Recommended Posts

Oktay Toker    2.558
Oktay Toker

http://www.aliexpres...1943805799.html

İmkan var ise bundan alınır elde yapmaya uğraşılmaz.12volt girişine metal köprü diod bağlanır.Yada kendi kutusu var ise kullanılır.Lakin ön cam kısmı kesinlikle buzlu tip olmalı.Bunun içinde bu uzunlukta kırık far camlarının alt kısımları bu yapılarda oluyor Laguna farındaki çalışmada kullandım,yada bu uzunlukta düz sinyal camı bulunursa kullanılır.Citroen farlarında olabiliyor İşte o zaman daha güzel olur.Ev iş yeri gibi aydınlatma satanlarda bu kalıplarda kaliteli ürünler mevcut ama epey tuzlu oluyor.

Bunların biraz daha uzunlarını sanki gördüm diye hatırlıyorum.

Konudaki paylaştığım grup lens modelindeki parçada kullanılabilir.

http://www.geceucusu.com/topic/6292-serit-led-ile-far-icine-on-sinyal-gunduz-fari-yapimi/

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Kangoo 2 için linkteki ürünü düşünüyorum.sizce gündüz farı için uygun olurmu.park içinde dirençle kısık yanacak...1000 lümen 10 wattmış. Duvar deseni yuvarlak duruyor. Yorumlarınızı brkliyorum

http://m.aliexpress.com/item-desc/1688790119.html

tarihinde Fatih Demirtaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    602
Mehmet Özyürek

Duvar deseni göremedim...

Olduğu yeri aydınlatıyorsa, ne kadar güçlü olursa olsun bişey ifade etmez bence... Işığı dağıtmadan ileri göndermeli.. El feneri gibi..

Yada benim gündüz farları gibi..

img2780ss.jpg

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş
Duvar deseni göremedim... Olduğu yeri aydınlatıyorsa, ne kadar güçlü olursa olsun bişey ifade etmez bence... Işığı dağıtmadan ileri göndermeli.. El feneri gibi.. Yada benim gündüz farları gibi.. img2780ss.jpg

Şu resimde mavi olanı var abi sağında hemen

1067068191_895.jpg?size=78479&height=748

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Olmaz

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş
Olmaz

Işık çıkan yerden mercek esirgenmez abi niye öyle diyosun :) miss gibi işte proje yapmıyorsun yapanlara engel olmayınız servet abi :)

tarihinde Fatih Demirtaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Ortadaki nin lümenini göremedim.?.sen olsan hangisini alırdın..

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Bunların içinde ucuz olanı

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Acayip kafamı kurcaladın servet abi :)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Seç beğen al dedim, ucuzu içinden seç dedim daha ne yapayım daa

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

O mercrkliyi alaydım iyiydi ama abi sözü dinleyeyim :)

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    282
Erkan Kahya

Mercekli de iyi gibi sanki diyiiiiiiiiiip :bomb:

sonrada kaçarmışım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Sopa ?

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş
Sopa ?
bu manisanın suyu havası iyş geldi.yeni yeni projeler yaptırıyor :)akşama siparişi veriyorum.ama sanmaki fatih o merceği unuttu.param olsun ilk fırsatta alıcam :D sopayla dayakla yıldıramszsın beni :D
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.818
Selçuk Keleş

bu manisanın suyu havası iyş geldi.yeni yeni projeler yaptırıyor :)akşama siparişi veriyorum.ama sanmaki fatih o merceği unuttu.param olsun ilk fırsatta alıcam :D sopayla dayakla yıldıramszsın beni :D

Konu birleştirildi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Baş    9
Hüseyin Baş

Konu açmıştım ama karışıklık olmasın led tavsiyesi için buradan devam edeyim polo 6r aracımda fabrika çıkış gündüz farı var p21w tipinde ampul kullanıyor, cree led önerildi. Ebayden sipariş verirken nelere dikkat etmem gerekiyor kalitesiz bişey almak istemiyorum cree led p21 w ye uygun yazınca gerivites lambası için led yazıyor, gündüz farına da aynısı mı oluyor.

a4e5a811a08337dbfb009f1a54c3bee0.jpg

99772666e5635a0920d46d2fcd71c436.jpg

1b808b245979416e3b25140d24b57c42.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.623
Mahmut Akbulut

Konu açmıştım ama karışıklık olmasın led tavsiyesi için buradan devam edeyim polo 6r aracımda fabrika çıkış gündüz farı var p21w tipinde ampul kullanıyor, cree led önerildi. Ebayden sipariş verirken nelere dikkat etmem gerekiyor kalitesiz bişey almak istemiyorum cree led p21 w ye uygun yazınca gerivites lambası için led yazıyor, gündüz farına da aynısı mı oluyor.

Hüseyin bey linkteki ampullerden kullanıyorum son derece memnunum http://www.ebay.com/...b-/251302378197

1156 Cree Led Bulb

$(KGrHqUOKpIFH,LDPE4HBR96FLsf0g~~60_12.JPG

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Hüseyin Baş    9
Hüseyin Baş

Teşekkür ederim kaydettim

İletiyi paylaş

Barış Çevik    0
Barış Çevik

.

tarihinde Barış Çevik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

Herkese Selam,

motosiklet forumumuzda Selçuk 'u biraz darladım hemen topu siteye attı :)

Zaten yazacaktım ama üşengeçlik işte :)

Konu magnetti marelli nin yeni gündüz farları üzerine açıldı ;

"OSram ın fiyatını bulamadım açıkcası :)

Philips var 4 led li 240tl.

hella fln çok pahalı.

magnetti marelli nin de her biri 0.5watt. yansıtıcı olduğundan illa etkilidir ancak yine bir türk olarak acaba diyorum , eagle eye getirtsem(yada cob lar var) :) örneğin 4 sağ 4 sol , drl ye uygun aralık ve yerden yükseklikle şuralara : q4k5gR.jpg

elo nun rölesini de alabilirim ancak sanki 87a ve 87b ayaklı 5 bacaklı rölede bunun yapıldığını gördüm gibi aklımda kalmış ancak yanılıyor da olabilirim :) (hani elimde 1 adet 5 bacaklı 87a ve b bacağı olan röle varken :) )

Not : artık hanım arabayı baya baya kullanıyor, çocuk geliyor heyecanından sonunda gaza geldi :) ne yalan söyleyeyim ben kendim gündüzleri sisleri açıyorum çoğu zaman(gece asla). ama hanım kullanırken şöyle kontağı açtımı yansın ledler görülsün uzaktan, parklardan itibaren direkt kapansın. Biraz uzun bir not oldu zannedersem :)

tarihinde Can Ekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.558
Oktay Toker

Role aynen dediğiniz gibi 5 bacak role ile yapılabilir.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-role-nedir-nasil-baglanir-roleyle-neler-yapilir/page__st__60

İşaretlediğin yer bence çirkin duracaktır.Bölüm alt kısım ve biraz daha uzun olursa yerinde olur.

Nasıl bir led kullanacaksınız bunun tespitinden sonra 30mm lik lensler ile kenar oval kısıma yukardan aşagı egimli şekilde montaj en ideal ve yakışanı olur diye düşünüyorum.Yada klasik 20mm lenslerde kullanılabilir.Lens kaliteli olsada ayrı kalacakları için ışık yetersiz olabilir.Cob led ve dediğim gibi 300mm lens her şekilde kalite bir gündüz farı görünümü oluşturacaktır.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

Teşekkürler Oktay bey.

Açıkcası eagle eye lar kendi mercekli olduğu için onları düşündüm, ayrıca estetik olarakta hazırlar baya.

Birde bu aralar powerled ve mercek çalışması yapmam zor olabilir :)

Ama daha aşağıya yapmak için deneyeceğim, teşekkürler tekrar.

İletiyi paylaş

Can Ekin    6
Can Ekin

magnetti marelli lerin herbirinin 2w(0.5wx4) olması ve 220LM lik bir kuvveti olması nedeniyle çok içime sinmedi.

şöyle bir ürün buldum; http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-osram-gunduz-fari-yeni-nesil-led-sistem-176333826/detay

youtube daki videolarından oldukça iyi gözüküyor. Ne dersiniz ?

İstanbul da osram ürünlerini satan bir yer var mı bildiğiniz ?

Bir de philips in bu modeli var ; http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-philips-led-daylight-4-gunduz-surus-lambasi-4-ledli-112307698/detay/

herhangi biri hakkında bilgisi veya fikri olan var mıdır?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.623
Mahmut Akbulut

Osram cree led kullanıyor Philips power led . Ben olsam Osram ı tercih ederdim ...

Link verdiğiniz firma kargo yapmıyor mu ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap