• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Murat Özbağ

Chevrolet Captiva ve xenon

Recommended Posts

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Arkadaşlar konu belki daha önce açılmıştır ama ben bulamadım.Affınıza sığınarak soruyorum

2011 model captiva aracımda xenon kullanabilirmiyim? Kısa farlar sanki mercekli uzunlar ise halojen kısa farlara bu şekilde xenon kullansam karşı tarafa rahatsızlık verirmiyim?

Hangi marka xenon tavsiye edersiniz

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Murat bey halojen merceğe kısa sürede kararma ve performans kaybından dolayı xenon önermiyoruz (Forum kuralları gereği H grubu xenon mesajlarına cevapta vermiyoruz) ama illa xenon takmak istiyorsanız en azından OEM ekipman kullanın , mercekleriniz H7 buna D2S xenon ampul uygulayabilir siniz .

Nasıl yapılması gerektiği burada var , H7-D2S adaptörü eBay de Aliex te satılıyor ...

dsc02540.jpg

dsc02543.jpg

dsc02544.jpg

installation16.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Mahmut bey anlaşılan o ki bizim xenon hayali yatar.Mercek montajı içinde malzeme yok vede ben beceremem.Halojene devam.Üstadım ilgi ve alakandan dolayı çok teşekkür ederim.İyi günler

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Mahmut bey anlaşılan o ki bizim xenon hayali yatar.Mercek montajı içinde malzeme yok vede ben beceremem.Halojene devam.Üstadım ilgi ve alakandan dolayı çok teşekkür ederim.İyi günler

Rica ederiz ...

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Rica ederiz ...

Üstadım bunları mercekli fara çevirmenin maliyeti ortalama ne kadar olur?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Üstadım bunları mercekli fara çevirmenin maliyeti ortalama ne kadar olur?

Bi-xenon merceğe mi?

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Bi-xenon merceğe mi?

Evet ; beni yanlış anlamayın konu hakkında bilgim olmadığı için size soruyorum

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Yedek far alıp güzel bir sistem de alırsanız ortalama 1000 tl.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Gökhan bey ilginize teşekkür ederim.bu malzemeler nereden nasıl temin edilir bilmiyorum.Malzemeyi temin etsem bile bunun ilişiğine hiç kafam basmıyor.Bütün forumu altüst ettim ama yapmaya cesaret edemiyorum.AMa yılmak yok araştırmaya devam yada tecrübeli Arkadaşlara rica edicem inşallah banada yapan birisi çıkar.Vakit ayırdığınız için teşekkürler.Saygılar

İletiyi paylaş

S.Buğrahan Güler    8
S.Buğrahan Güler

Gökhan bey ilginize teşekkür ederim.bu malzemeler nereden nasıl temin edilir bilmiyorum.Malzemeyi temin etsem bile bunun ilişiğine hiç kafam basmıyor.Bütün forumu altüst ettim ama yapmaya cesaret edemiyorum.AMa yılmak yok araştırmaya devam yada tecrübeli Arkadaşlara rica edicem inşallah banada yapan birisi çıkar.Vakit ayırdığınız için teşekkürler.Saygılar

Olmadı Can-Bus özellikli 4300k-6000k arası Xenon kitlere bakabilirsiniz bunlar sizin işinize fazlaca görür hemde maliyeti çok fazla olmaz.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Bu aracın farı monoblok olabilir mi ? Öyleyse mercek takmak pek mümkün olmayacak.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Arkadaşlar elinde oem d2s 4300 k xenon olup satmak isteyen var mı?Veya çıkma alabileceğim bildiğiniz güvenilir bir yer var mı?

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Arkadaşa sorarım daha geçen gün aldı 2 haftalık falan ampuller.Aldığı fiyattan verelim mi diye sorarım.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Arkadaşa sorarım daha geçen gün aldı 2 haftalık falan ampuller.Aldığı fiyattan verelim mi diye sorarım.

Teşekkür ederim Gökhan bey

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Teşekkür ederim Gökhan bey

Konuyla ilgilenirseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay
Ürün bu olması lazım. Kendisi çiftini 170 tl ye almıştı çalıştığı firma üzerinden.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Gökhan bey bunları kullamak için balast gerekli mi?

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Elinizde normal xenon balast varsa kullanabilirsiniz.Bunun için bir çift d2s dönüştürücü kablo almanız yeterli olacaktır.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Elinizde normal xenon balast varsa kullanabilirsiniz.Bunun için bir çift d2s dönüştürücü kablo almanız yeterli olacaktır.

Gökhan bey; elimde bu konuyla ilgili hiçbir materyal ve bilgi yok.Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Gökhan bey; elimde bu konuyla ilgili hiçbir materyal ve bilgi yok.Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gökhan bey balastı hangi marka ve nereden alayım?

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Herhangi bir marka alabilirsiniz.Gönül isterki oem ürün almanız ama fiyatları size ne kadar uygundur bilemem.Sahibinden de d2s için xenon kitler var.Onun haricinde sanayinizden ya da aksesuarcılardan 2 tane xenon balast ve xenon elektrik kurulum tesisatını alsanız yeterli olacaktır.Hatta en uygun bir xenon kiti aracınıza bağlatın sonra dönüştürücü kabloyla değiştirirsiniz.Dönüştürücü dediğimiz de bu ürün.Size hangisi uygunsa alabilirsiniz.Hatta hiç bunlara bulaşmadan http://www.geceucusu.com/topic/6989-satilik-2x-hella-g3-d2s-balast-1x-osram-d2s-4300k-ampul/ buradaki d2s balastları alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Halojen merceğe xenon ...

Bir süre sonra olacakları söyliyim : O mercekler xenonla tam uyuşmadığından dağılımı tatmin etmemeye başlayacak. Muhtemelen içi kararacak. Sonra da ne yapsak ne etsek denecek ve her şey başa dönecek. Eldeki balastlar ampulleri atıp D1S sisteme geçilmesi önerilecek. Ben yine de denemek istiyorum dersen, önce D2S to H7 adaptör satın al, o gelene kadar ampul/balast araştırması yapıp gelince ampul ve balastı alırsın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

İyi niyet ve samimiyetinizden dolayı çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Murat bey ben dikkat etmedim sizin aracınıza bi xenon düşünceniz var sandım o yüzden d2s önerdim.H7 mercekte ise xenon sizi kısa zamanda üzer.Ama h7 halojen güzel ampuller var onları bir deneyin isterseniz.

İletiyi paylaş

Murat Özbağ    3
Murat Özbağ

Murat bey ben dikkat etmedim sizin aracınıza bi xenon düşünceniz var sandım o yüzden d2s önerdim.H7 mercekte ise xenon sizi kısa zamanda üzer.Ama h7 halojen güzel ampuller var onları bir deneyin isterseniz.

Gökhan bey şu an aracım da h7 ve h1 olarak philiips x treme vision takılı sizin bu konudaki tavsiyeleriniz nedir?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap