• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Kaan Kara

Toyota Corolla 11 (2013-) İç Aydınlatma Led değişimi

Recommended Posts

Kaan Kara    21
Kaan Kara

Merhabalar. Aracımızın iç aydınlatmalarını Photon 6000K led ile değiştirdik. bence mükemmel oldu. İçi bej olduğu için daha güzel gösterdi kendini

Tabiki hepsi iç aydınlatma için değil :)

Resimlerde 1 ampulün resmi yok. Sofit ampul 31 mm orta tavanda kullanıldı. Ön okuma lambaları ve bagajda T10 kullanılmaktadır

Teşekkür ederim

Buyurun

LEj4OG.jpg

NWj4Z5.jpg

o9JZOk.jpg

gyQAOR.jpg

Agjq1p.jpg

WEjZD2.jpg

Bagajıda iç aydınlatmadan sayar mıyız?

LEj4DG.jpg

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

arka bagajdaki ampulu nasıl değiştridn ya bağajdaki iç döşemeyi söküp mü yaptın

İletiyi paylaş

Kaan Kara    21
Kaan Kara

Sökmeye gerek yok. Plastik bir kapak var. Yavaşça çıkarılıp değiştiriliyor

İletiyi paylaş

Yaşar Kaymaz    23
Yaşar Kaymaz

LED ampülleri ne kadardan aldınız.Photon fiyatları çok artmış maalesef....

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

kafaya koydum bagaj lambasıa bundan koycam ne photon ne başka bişi 48 sdm led daha ötesi yok bozulursada 3 lira:)

post-7251-0-19087700-1448300276.png

İletiyi paylaş

Mehmet Tunçer    0
Mehmet Tunçer

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2016 corollanın bağaj aydınlatmasına şerit led monte ederken şerit ledin altındaki metal kısmından şase yaptı ve lamba gitti . Sigortaların hepsini kontrol ettim, atan sigorta yok, ledleri söktüm sadece ampülü bağladım yine yanmıyor, ampülü değiştirip denedim yine yanmıyor. Bugün tamirciye gittim o da kontrol etti sigortalar sağlam, kontrol kalemiyle bagaj tesisatı kontrol etti diğer yerlere göre kontrol kaleminin lambası daha zayıf yanıyor. Tamircinin de aklı birşey kesmedi başka bir elektrikçiye yönlendirdi ama vaktim olmadığı için bugün gidemedim, fırsat bulabilirsem yarın gideceğim ama sizlerin bir tavsiyesi olur mu ? 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.654
Mahmut Akbulut

Bagaj lamba switch ini kontrol edin , platin zarar görmüş olabilir .. 

Switch bagaj kilit mekanizması içindedir muhtemelen ...

İletiyi paylaş

Mehmet Tunçer    0
Mehmet Tunçer
17 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Bagaj lamba switch ini kontrol edin , platin zarar görmüş olabilir .. 

Switch bagaj kilit mekanizması içindedir muhtemelen ...

Kilit mekanizmasını sökmem gerekiyor sanırım, bugün elektrikçiye gösterdim “arada sigortalar var onlar atmış olabilir” dedi, işi biraz uzun 2-3 saat sürebilir dedi var mı böyle ara sigorta bilen var mı?

tarihinde Mehmet Tunçer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.654
Mahmut Akbulut
3 saat önce, Mehmet Tunçer yazdı:

Kilit mekanizmasını sökmem gerekiyor sanırım, bugün elektrikçiye gösterdim “arada sigortalar var onlar atmış olabilir” dedi, işi biraz uzun 2-3 saat sürebilir dedi var mı böyle ara sigorta bilen var mı?

Yok diyemem :unsure2:daha önce karşılaşmadım ve duymadım ...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap