• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Lokman Ceritlioğlu

3.stoplarda Kullanabileceğimiz Çakarlı Elo Role

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar, bu role için bize yardımcı olan Elo üretim müdürü Ferit bey ve Nesrin hanıma çok teşekkürler. isteğimizi ilettim, böyle bir ürün ortaya çıkardılar, çakma sayısını arttırabiliyorsunuz. sizlerin şöyle olsaydı daha güzel olurdu gibi fikirleriniz olursa kendilerine iletirim, ellerinden geleni yapacaklarınına inanıyorum.

ELO LED ÇAKARI RÖLESİ

12063884_991739807555947_6623802665002141328_n.png?oh=40d009289738b1401bc37b7b3d0de887&oe=5685528F

201.021.001 (12V)

201.021.003 (24V)

Seyir halindeki bir aracın ani yavaşlaması veya durması halinde sıkça kazalar yaşanmaktadır. Arkadan gelen aracın sürücüsü, önündeki aracın yavaşladığını / durma eylemine geçtiğini ne kadar erken algılarsa, kaza riski o oranda azalmış olur. ELO LED Çakarı Rölesi, yanan stop lambalarını daha fark edilebilir kılmak amacı ile üretilmektedir.

Bu ürün, aracın 3. stop lambasını sürecek şekilde monte edildiğinde; her frene basıldığında önce 3. stop lambası hızlıca birkaç defa yanıp söner. Daha sonra daha yavaş yanıp söner ve devamında da sürekli yanar.

Hızlı ve ardından gelen yavaş yanıp sönmenin sayısını / süresini kullanıcı kendi beğenisine göre 3 farklı seçenekten birine göre ayarlayabilir. Bunun için ürünün şeffaf kapağı çıkarıldığında ortaya çıkan köprü kullanılmalıdır.

Mevcut siyah köprünün çıkarılması (kullanılmaması) halinde ledler, 2 defa hızlı, 2 defa yavaş ve devamında sürekli yanar. Köprünün 1 ve 2 numaralı pinlere takılması halinde, hızlı yanma sayısı 4, yavaş yanma sayısı 6 olacaktır. Ardından sürekli yanmaya geçilecektir. Köprünün 2 ve 3 numaralı pinlere takılması durumunda ise 6 kez hızlı yanıp sönme, 10 kez yavaş yanıp sönme gerçekleşecek ve devamında sürekli yanma gerçekleşecektir.

5 terminale sahip bu rölenin sadece 3 terminali kullanılmaktadır. Montajı ve bağlantıları son derece kolaydır.

Bağlantılar:

30 numaralı terminal sigorta üzerinden stop lambaların pozitif ( + ) ucuna

31 numaralı terminal akü negatif ( - ) kutbuna veya en yakın şaseye

87 numaralı terminal çıkış olup, 3. Stop LED lambanın (+) pozitif ucuna

15 numaralı terminal boş

85 numaralı terminal boş

ELO LED Çakarı Rölesi, sürekli enerji altında kalmaya uygundur, neme, vibrasyona ve olumsuz tüm dış etkenlere karşı korumalı olarak tasarlanmıştır

bu benim çektiğim test videosu.

http://eticaret.elo.com.tr/ELO-LED-CAKARI-ROLESI-12-V,PR-667.html

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Oldun başımıza elektronikci. Adaptörler filan :D

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Lokman abi kabuğunu kırdı valla :bravo: meğer içinde bir cevher gizliymiş :lol:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Talat Serkeş    12
Talat Serkeş

Güzel ürün yanlız çinde 2 dolara kumandalı 10 farklı çakar modu ve her modu 10 farklı hızda ayarlayabileceginiz. Modeller var. Ama sağlam olsun kalite olsun dersen elo tabiki en iyisidir. Fiyatı da uygun olursa süper olur

tarihinde Talat Serkeş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selim Yetim    2
Selim Yetim
Güzel ürün yanlız çinde 2 dolara kumandalı 10 farklı çakar modu ve her modu 10 farklı hızda ayarlayabileceginiz. Modeller var. Ama sağlam olsun kalite olsun dersen eli tabiki en iyisidir. Fiyatı da uygun olursa süper olur

Link verir misiniz :)

İletiyi paylaş

Talat Serkeş    12
Talat Serkeş

Link verir misiniz :)

Check out this item I found on eBay: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=111754185883&alt=web

Bu ürün aslında dimmer. Yani ışığı kısıp açıyor. Bunları yaparken de 10 farklı çakar modunu 10 farklı hızda ayarlayabilirsiniz.

Ben aldım çok iiyi.daha iyisi önceki ayarı hafızaya alıyor. Örneğin ışık parlaklığını yarıya getirip f1 çakar moduna aldım. Artık her seferinde aynı modda yanıyor. Lediniz çok parlak arkadaki den küfür yemek istemezseniz. Parlaklığı biraz kısın. İstediğiniz modu oluşturun. Yeterli

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

şımartmayın beni :D

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap