• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ümit Binici

Exled power led

Recommended Posts

Ümit Binici    0
Ümit Binici

Merhabalar,

Exled sitesinde 1533L2 power led isimli bir ürün var fakat bu ürün hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım, nette aradığımda hep exled sitesine ulaşıyorum.Bu ürünü kullanan veya hakkında bilgisi olan var mıdır? Led 11-18 volt arası çalışıyor ama pwm ile sürülmesi gerektiği hakkında bilgi verilmiş.Ama yaptıkları uygulamalara baktığımda herhangi bir sürücü devresi göremedim.

İncelemeniz için bir link

http://www.exledusa.com/power-led-3p-42mm-43mm-6411-6418-6423-211-211-2-578-pair.html

Teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Resimdeki ledlere dikkatle baktığınızda mikro dirençlerin , chip lerin yanında/üzerinde olduğunu göreceksiniz *siyah nokta şeklinde*

Bu yüzden led lerde sürücü devresi kullanmaya gerek kalmıyor ama üretici pwm ile sürülmesini ısrarla belirtiyor , akım kontrolü gerekli demek ki ...

01.jpg

04%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg

 • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post
Ümit Binici    0
Ümit Binici

Mahmut Bey,

Bilgilendirme için teşekkürler, peki bu ledler kullanışlımı sizce, birde sanırım bu ledler sadece bu firmayamı özel üretiliyor yada kendisimi üretiyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Mahmut Bey,

Bilgilendirme için teşekkürler, peki bu ledler kullanışlımı sizce, birde sanırım bu ledler sadece bu firmayamı özel üretiliyor yada kendisimi üretiyor.

Kullanışlı olup olmadığını bilmiyorum , buradan satışı yapılıyor : http://www.led119.ru/e-store/index.php?SECTION_ID=1637

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap