• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Murat Atagenç

BMW 5 E34 (1988-1995) bi-xenon uygulaması

Recommended Posts

Cihan Kartal    0
Cihan Kartal

Profesyonel gözler başka oluyor tabi...

Sahiden Sağ far sönük yanıyor

Elektrikçi bakması lazım

Sonradan bir tane far rölesi takmışlar.. Bir göstereyim elektrikçiye

farları açıp içlerini temizlemeyi düşünüyorum.Olmazsa angel lı yeni bir set far alacağım yine sağ far sönük yanarsa... Tesisatta sorun var

Montajı modifiyeci arkadaşla birlikte yaptık... Rölesiz devre.. Direk gelen 55w tetikli..standart ve kolay montaj oldu.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

montajın ışık şiddetiyle bir ilgisi olmaz ama. Siz ampuller tam yerine oturmuşmu bi dikkatlice kontrol edin.

Farları temizlerseniz biraz daha iyi olucaktır. Angel farlar eğer uzakdoğu malı olanlardansa onların mercekleri çok kalitesiz oluyor bunuda hesaba katın almadan önce.

İletiyi paylaş

Cihan Kartal    0
Cihan Kartal

Xenon ampülleri yerine tam oturmuş 2 kez kontrol ettim.

Balastları yer değiştireyim..Ampülleri yer değiştireyim... yine olmazsa sağ fara 55w tan daha az elektrik geliyor demektir.Belki eskiden sivrinin biri Soldan sağa paralel bir kablo çekmiştir,olurmu olur :yes:

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

Evt balast ve ampul ile bi kontrol yapın. tesisatla ilgili bir durumun ışık şiddetini değiştirceğini zannetmiyorum. Dediğiniz gibi 55 watt tan az elektrik gelmesi demek. Oraya gelen kablonun 55/14=4 yaklaşık 4 amper den daha az akım taşıyabilmesi anlamına gelir. Bu durumdada kablo zaten erir kullanılamaz. Yani kablodan yana bir sorununuz yok. Farın içi daha çok kirlenmiş olabilir.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Tozdur, toz...

İletiyi paylaş

Cihan Kartal    0
Cihan Kartal

Bugün Avometre ile far soket girişlerini ölçtüm araç çalışırken ve Kısa farlar açıkkken. Her 2 tarafda 13.9 V çıktı. Akü 14.0 V. Herşey normal gibi...Ama sağ far sönük yanıyor....Birde bu araca Bi-Xenon yapsam, sadece merceklermi değişiyor,nasıl olur Bi-Xenon? Biraz pahalı olur ama...

Olmazsa bu farları söküp bir temizleyeyim. 90 model arabaya Bi-Xenon yapmak gereksiz olur... E39 ( 97-99 model gibi) olsa araç o zaman Bi-Xenon yakşırda 17 yaşında araca Normal Xenon kiti yeter bence.ileride yüksek model aracım olursa Bi-Xenon yaparım.

Farları söküp içlerini ayırıp bir güzel temizleyeyim.

HAzır açmışken 4 tanede Angel çakayım.

Angel takmak,ışık kalitesini,dağılımını ve performansı düşürürmü?Sonuçta farlar angel sız üretilmiş, Halka lar ışık dağılımını bozarmı?

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

sizin farlarda yanlış hatırlamıyorsam mercek etrafında birde yola ışık dağıtmak amaçlı cam olması gerek. angellar bu camın önünde denk geliceği için biraz etkileyecektir.

Bence ilk iş farlarınızı açıp bir güzel temizleyin. Kesinlikle içlerinin tozlu ve özellikle merceğin isli olduğundan eminim. Açtığım birsürü 3 4 yaşında farın içi bile simsiyah olabiliyor.

Eğer gene düzelmezse merceğini değiştirirsiniz o zaman angelda rahatlıkla takarsınız mercekle beraber.

İletiyi paylaş

Cihan Kartal    0
Cihan Kartal

Sağ farı bugün söüp temizledim.Daha doğrusu yıkadım. Bulaşık makinesine attım.2 parçaya bölerek.Çok temiz oldu,fakat dağıtıcı iç parlak plastik parçanın üzerindeki parlak kaplama kazındı,soyuldu.Beyaz oldu.Youtube da millet siyaha boyuyor bu parçayı.Onun için ışık pperformansına etki edeceğini sanmıyorum.Camlar ısındıktan sınra buhar yaptı farlar açıkkken.Yavaş yavaş buhar kalkıyor..Net sonucu buhar kalktıktan sonra söyleyeceğim...Ama daha net oldu bence..

he4hh7.jpg

he13hn6.jpg

tarihinde Cihan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

E34 kasa aracımın farları çok iyi göstermediginden ve dış görüşünüş olarak bişeyler yapmak istedigim için bi takım çıkma far aldım.Bu farların kısalar mercekli uzunlar ise normal ve hepsi H1 ampül kullanıyor.Fotograflarda gördügünüz gibi kısaların birinin mercegini söktüm.Şimdi yerine daha güzel performans verecek mercek takmak istiyorum ama biyerlerini kesip,biçerek ve daha sonra ayar gerektirmemesi gerekiyor çünkü bu imkanlarım yok.Söktügüm gibi vidalarını sök-tak yapıp halledilebiliyorsa yapabilirim.

Dedigim gibi degişim yapmam mümkün mü? ve oluyorsa yerine tam oturacak mercek hangisidir?

post-85-1217746248.jpg

post-85-1217746258.jpg

post-85-1217746266.jpg

post-85-1217746276.jpg

post-85-1217746285.jpg

post-85-1217746293.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Vidalanan yuvarlağın çapı kaç cm ? 10 cm'den fazla değilse hella bi-xenon merceği uyarlayabilirsin ancak vidalama yerlerini birebir sök-tak yapman bence imkansız. Far plastik kabındaki 3 vida nereye denk geliyorsa denk gelen yerde merceğin ayağında delikler açman gerekecek.

Başka bir sorun daha dikkatimi çekti, ön camda lense denk gelen yuvarlakta desen var, bu senin takacağın lensin ışığını etkilememeli.

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

yok o alt tarafın çizgileri ama fotograftaki farları geri yollayacagım zaten.Çıkmaydı ama temizledikten sonra camların oldukça çizikli ve taş yaralı oldugu ortaya çıktı.Bi yönden mercegin ne oldugunu görmüş oldum.

10cm.den geniş olsa gerek bir de bi-xenon olmaz sanırım uzunlar ve kısalar ayrı zaten.Kısaları bi-xenon yapınca uzunlar boş kalır bi anlamı olmaz.Ama kısalara dogru düzgün bir mercek takıp xenonda baglarsak süper olur sanırım

Fotograflara göre yerine olabilecek en uygun mercek sizce hangisi

bi kaç fotografa baktım valeo sanırım onlar benziyor ama ... ?

Ayrıca yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim :)

tarihinde matagenc tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Hella'nın ışık deseninde alt tarafı kesmemek gerekiyor o nedenle far camındaki desenli kısma dikkat etmek ve iyi test etmek lazım bana ışığı kırıcak gibi geldi.

Bu far bosch üretimi, boschun projektörlerindeki lens ayakları uzun oluyor. Hella ise daha kısa ve şişman gibi.

Projektör tipleri başlığında + www.xenonmercek.com 'da resimler ve çeşitli ölçüler var.

D2S projektörler derinlik olarak genelde 14-15 cm civarında oluyor. Mercek değişimi yapıcaksan derinlik, genişlik vb. net ölçümlerin olmalı, gözle bakıp benzeterek "şu uyar" demek yanlış olur. Bana hella bi-xenon üzerinde yoğunlaşmak daha iyi bir başlangıç gibi geliyor, bi-xenon için uzun fardan solenoid girişine paralel almak dışında birşey yapmayacaksın, uzun farların ve sellektörlerin çok daha iyi olucaktır.

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

Evet bende aynı yerden bakıyorum

diyelim ki mercek buldum benzer şekilde oraya vidaladım.Başka ayar fln olacak mı?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Işık deseni tıpkı bu resimdeki gibi yere paralel olmalı. Merceği yerleştirirken siperin tam yatay olmasına dikkat etmen lazım.

6-l.jpg

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

ışık deseni resimde görünen gibi düz olduktan sonra. yukarı aşağı veya sağ sol ayarı o kadar önemli değil. onlar far üzerindeki vidalardanda sonra araç üzerinde ayarlanabilir. resimdeki gibi düz olması yeterli.

bu arada bixenon mercekler zaten yanlarında mevcut uzun far kısmıyla beraber kullanılır. gündüz farlarınız yanmadığı zamanlar selektör yapabilmeniz için zaten bixenon araçlarda uzun far bölümü ayrıca bulunur. yani isterseniz bixenonda yapabilirsiniz.

Şu anda elimde bosch bixenondan kalmadı sadece hella var. zaten ölçüleri sitede görmüşünüzdür. kendi mercek ölçülerinize göre bakın illaki merceklerden biri olucaktır.

saygılar

uygun xenon kit içinde dilerseniz bana ulaşabilirsiniz

tarihinde BuTcHeR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

Fotografta gördügünüz farları söküp yerine angel far takmıştım.Şimdi hella siyah farlardan takmak istiyorum ve eskileri çevirmeye çalışıyorum.Far camını söktüm mercegin çevresindeki kapagı zımparaladım da ama normal siyah boyayla ilerde sorun olur mu yoksa ısıya dayanıklı kaliper boyalarından mı almam gerekli?Ayrıca mercegide degiştirmek istiyorum daha iyi bir performans için, üstünden çıkan mercegin fotografını koydum.Fara vidalı bi şekilde duruyor, aynı şekilde işlem yapmadan yerine nasıl bir mercek takabilirim.bi-xenon istemiyorum tek hüzmeli olacak, üstünde H1 ampül kullanıyor ama h1,h7.. olması da farketmez yardımlarınızı bekliyorumşimdiden teşekkürlerimi sunarım...

Bahsettigim kara hellalar

e34hellab.jpg

post-85-1233651505_thumb.jpg

post-85-1233651793_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

acil yardım gerekiyor, özellikle boya konusunda :good1:

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Isıya dayanıklı herhangi bir boya olabilir.Mercek ve boya gibi sarf malzemeler konusunda ilanlar bölümünü incelersen istediğin ürünlerin tedarikini yapan arkadaşlarımız var.

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

normal spreyle boyasam olmaz mı?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş
Fotografta gördügünüz farları söküp yerine angel far takmıştım.Şimdi hella siyah farlardan takmak istiyorum ve eskileri çevirmeye çalışıyorum.Far camını söktüm mercegin çevresindeki kapagı zımparaladım da ama normal siyah boyayla ilerde sorun olur mu yoksa ısıya dayanıklı kaliper boyalarından mı almam gerekli?
http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=1490 'deki boyalar yeterli.
Ayrıca mercegide degiştirmek istiyorum daha iyi bir performans için, üstünden çıkan mercegin fotografını koydum.Fara vidalı bi şekilde duruyor, aynı şekilde işlem yapmadan yerine nasıl bir mercek takabilirim.bi-xenon istemiyorum tek hüzmeli olacak, üstünde H1 ampül kullanıyor ama h1,h7.. olması da farketmez yardımlarınızı bekliyorumşimdiden teşekkürlerimi sunarım...
Bu zihniyetle far modifikasyonu yapamazsın.

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç

Sahibinden ve GG'da IncaPro marka xenon var gaziantep satışlı.Bu xenonlardan daha önce alan var mı?

Ilk açılışı nasıl ? (bazıları 3-5sn sonra ancak kendine geliyor)

Garanti konusu nasıl? ilgileniyorlar mı yoksa baştan savmaya mı çalışıyorlar?

Teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/inca_pro_h1_xeno...pXQQdisplayitem

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Tüm xenon kitler 3-5 saniye sonra kendine gelir Murat..

Dediğin markayı duymadım hiç..

İletiyi paylaş

Göksel Bahadır    0
Göksel Bahadır

"ARIZA LAMBASININ YANMASINI ÖNLEYŞCŞ KŞT BALASTA MONTELŞ" demiş, resimdeki kitte öyle birşey yok. 139 TL ye alabileceğin ucuz, çakma çin malı H1 xenon kit. :good2:

Çok reklamlı ve az kaliteli. Çok bir şey bekleme. :D

İletiyi paylaş

Murat Atagenç    0
Murat Atagenç
Tüm xenon kitler 3-5 saniye sonra kendine gelir Murat.. Dediğin markayı duymadım hiç..
Mehmet abi öyle söyleme arkadaşa 169TL'den uzun/kısa xenon H4 kit buldum,aldık hemen açılıyor.Başka bi arkadaş kangooya taktırmış 200küsür verip 5sn fln sonra normale dönüyor.Çinler arasında da bi kalite farkı var :good2:
Aynı satıcının gittigidiyorda da ilanı var. Bende geçen hafta Philips çakması aldım :D fakat Cyclone a göre iyi performans veriyor. Zaten bu fiyata da fazla bişii beklemek yanlış olur...
cyclone gördüm sinir ediyor insanı yavaş yavaş açılıyor.ben hiç begenmedim

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Sahibinden ve GG'da IncaPro marka xenon var gaziantep satışlı.Bu xenonlardan daha önce alan var mı?

Ilk açılışı nasıl ? (bazıları 3-5sn sonra ancak kendine geliyor)

Garanti konusu nasıl? ilgileniyorlar mı yoksa baştan savmaya mı çalışıyorlar?

Teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/inca_pro_h1_xeno...pXQQdisplayitem

Geçen sene starexe aldım.h7 kullanmıştım.hala starexin sislerinde kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap