• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
İlker Anıl

Araç grafik bilgi ekrani yerine dokunmatik tablet ?

Recommended Posts

İlker Anıl    0
İlker Anıl

Değerli forum mensupları merhabalar. Gerek dokunmatik hassasiyeti gerek ise ekran cozunurluklerinden dolayi Uzun süredir araç içi tablet uygulamalarına iştah kabartmaktayim fakat araç bilgi ekranının yeri yüzünden yapamıyorum. AracıM c4 2013 yeni kasa.

Ekranın yerini değiştirelim gibi teklifler aldım fakat orijinali ile oynama taraftarı değilim. Teybimde bluetooth usb gibi özellikler var ben sadece grafik olan bu ekran yerine dokunmatik bir ekran takmak (7' tablet) istiyorum. Fakat ekrani sokunce araç bilgilerini (park sensörü dahil) takacagim cihazdan görme ihtimalim nedir? Ekrana gelen soketteki bilgileri okuyup usb vasıtasıyla tablete aktarmak bir hayal mi ?

Aliexpresste dediğim olayı (arac android tablet) yapan ürünler var fakat en ucuzu 300$ civarı Gümrükle ilgili sorun olsun istemiyorum. Obd soketinden bluetooth vasıtasıyla veri aktaran cihazlar da var fakat park sensörü bilgilerini göstereceğini pek sanmıyorum.

Siz ustalarımin da değerli goruslerini almak isterim cycLone'a mahkum muyum ?

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Park sensör bilgileri veya diğer bilgiler can veri yolu ile ulaşıyorsa yapacak birşey yok. Can kodu okunup ona uygun ekranda yapılabilir ancak ciddi emek ve vakit gerekir. Can veri yerine farklı bilgide alınabiliyor olabilir. İkinci ıhtimal rs232 olabilir, onunda kodları okunup ona uygun sistem yapılmalı. Araçtan canlı görürsem kurcalayabilecegim, o zaman tam bilgi sahibi olabilirim. Buradan yazarım neler yapılabilir

İletiyi paylaş

İlker Anıl    0
İlker Anıl

Sanırım bu iş arduino vb cihazlarla olacak, size de kurcalatma ihtimalim zayıf olduğu için rafa kalkacak gibi görünüyor :)

Peki bunun can yada rs232 olduğunu açmadan nasıl anlarız?

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Açmadan zor. Kablo bağlantıları ve bir iki ölçüm gerekir

İletiyi paylaş

İlker Anıl    0
İlker Anıl

Anladım. Teşekkür ederim ilginiz için.

İletiyi paylaş

Özgür Saçal    4
Özgür Saçal

ben de uzun zamandır araştırıyorum. bu işi güzel şekilde yapan bi firma var esasen ama yer olarak malesef uzak.

youtube da çaycuma tan oto tablet montajı diye aratırsanız yaptığı işleri inceleyebilirsiniz. hem araç bilgi ekranını hem de direksiyon kumanda tuşlarını aktifleştiriyorlar. bildiğim kadarıyla ara aparatları da satıyorlar, ordan iletişime geçip montaj ve parçalar hakkında bilgi alabilirsiniz. ben ankarada birkaç yerle irtibata geçtim ama onların yaptığı aparat vs. olmadan sadece tablet montajı yapıp sesi amfiye aktarmak. o sebeple burası daha çok ilgimi çekti...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    113
Hazar Erulusoy

Bir Citroen sahibi olarak bende bu konuda istek ve araştırma halindeyim. Çin malı kötü androidli tablet modelli doubledın ler alabiliryorsa iyi markalı tabletler neden olmasın. Sadece zaman ve uğaş gerektirir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Tan oto videolarında yukarı doğru çıkan versiyon Mazda 323 f de geniş ekran bölümü olmadığı için benim aklımda olan ve tablet hariç diğer mekanizmalarını hazır ettiğim çalışma olmuş.Elimde notebook tamircisi iken geçen ve sd ramlerinide bulursam Eski nesil dokunmatik gps olan gerçi artık işe yaramasada tablet pc var onu takmayı düşünüyorum.En azından tft ekranı var.Yapılmışını görmek güzel oldu.Çok egzotik duruyor.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    113
Hazar Erulusoy

Adı geçen bu konuda şuan Türkiye'de bu işlemi yapabilen tek kişi/firma olarak görünüyor. Youtube ta bununla ilgili birçok içerik mevcut. Aslında bu formda ki abi ve kardeşlerimiz şimdiye kadar bunu niye yapmamışlar diye düşünüp duruyorum. 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Bu kendi başına esas tuning diyebileceğim bir alan.İlği,istek ve bilği,alet edavat meselesi diye düşünüyorum.Servet ustam kendi aracına tablet uygulaması yapmıştı.Darısı aracı yürütürsem zamanla yapmak benim başıma.

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    113
Hazar Erulusoy

İnşallah. Şimdiden kolay gelsin Oktay Abi. 

3 part halinde izlemenizi tavsiye eederim.

https://www.youtube.com/watch?v=3tzPK9VomSc

tarihinde Hazar Erulusoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Amin.Cümlemize.

Hazır ürünleri alıp takma işçiliği ve sırf bu şekilde işlemlere Tuning demek benim açımdan dogru olmadığı için bu arkadaşlar gibi çalışma yapmak bu kelimeyi hak ediyor diye düşünüyorum.

91 Mazda şu an geniş boyutta yazılımsal uğraşmaya uygun bir araç olmadığı için benlik sıkıntı yok.

Yeni nesil araçlar için ideal bir video.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap