• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Kubilay Kılıç

Renault Fluence 1 (2009-) Ön Park Aydınlatması

Recommended Posts

Kubilay Kılıç    16
Kubilay Kılıç

<p>Ön parklara uyguladığım can bus ozellikli Photon 6000 k ledler</p>

<div>20150716_185010.jpg</div>

<div>

<div>20150716_185104.jpg</div>

<div>

<div>20150716_185119.jpg</div>

tarihinde Kubilay Kılıç tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Kubilay Kılıç    16
Kubilay Kılıç

Yeni Fotoğraflar eklendi..

İletiyi paylaş


Link to post
Tuğkan Özgen    0
Tuğkan Özgen

Bu kısalar nedir ? 5000k h7 mi aynı bosch mercekli halojen megane aracım var :( siz daha önce bixenon dan önce xenon takmıştınız dimi? Nasıldı perfromans stock haline göre ?

İletiyi paylaş


Link to post
Kubilay Kılıç    16
Kubilay Kılıç
Bu kısalar nedir ? 5000k h7 mi aynı bosch mercekli halojen megane aracım var :( siz daha önce bixenon dan önce xenon takmıştınız dimi? Nasıldı perfromans stock haline göre ?

Evet Philips 5000K D2S Xenon.

Bi Xenondan önce photon 4300K H7 Xenon taktim fakat ne doğru düzgün önümü aydinlattı nede doğru bir şekilde odaklanma sağlayamadı.

Stock holojen fara gore yine iyi bir aydinltma sağladı fakat, ilerleyen durumlarda fazla isıdan ötürü kararma olucak merceklerde.

Bi xenon duşunmuyorsaniz h7 Xenon gorunumlu philips ampullerden alabilirsiniz.

İletiyi paylaş


Link to post
Tuğkan Özgen    0
Tuğkan Özgen

H7

İntense white xenon effect 4300k düşünüyorum ama türkiyede yok :(

Aynı zamanda da ender beyin projeleri 9600lm 10.400lm ikisinden birini alıcam biliyorsunuz uzunda h7 uzuna alıcam almışken kısayada deneyip uzuna takıcam eğer eskiden taktığım led gibi kötü aydınlatırsa uzuna sadece takarım. Kısayada beyaz ampül ama kısada gösterirse 2.ampül setinide alırım :). Umarım anlatabilmişimdir?

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap