• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Mehmet Gürsel

Sinyal lambası için flaşör ve ledli ampul tavsiyesi - PY21W P21W BA15S BAU15S

Recommended Posts

Burak Demir    6
Burak Demir

Uygun fiyatlı buldum birinden sahibindende. Dipteki iki terminale lehime köprü atmak kısılmayı engeller mi

20160229_013258.png

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

Öncelikle ampulü söküp,kontagı açın,aracı çalıştırın az bekleyin testinizi yapın,emin olun.

Köprü atmanız sıkıntılı olabilir.Eski uç ortaktır bunun tespitini yapmanız sizin için zor olur ise sigorta atar.2 pin zaten içten köprülü diye biliyorum ve park olan ucun + pinini dipten kesmeniz yeterli lakin tavsiye etmem.21/5 almanızın anlamı yok düz 21 alın.

İletiyi paylaş

Burak Demir    6
Burak Demir

Tek devre 21 w olarak alırsam dediğim gibi hep yüksek devre olan 21w mi yanar yani ustadim. 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

Kusura bakma park söner bunu yazarken akıl etmeden yazmışım.

Park açılınca söner.Bunuda roleli bir devre ile ledi yaktıralabilir.Diod eklensin diyeceğim ama amperi, yüksek diod lazım.İşlem biraz karışıyor.Aklını karıştırdıysam kusura bakma.

21/5 olan ürünlerde direk montajda seçenegin yok.

İletiyi paylaş

Burak Demir    6
Burak Demir

Estağfurullah üstadım. Ben de sönmez mi diyecektim ukalalik yapmış olmayayım dedim :) Neyse ben canbusun denetlemedigine emin olayım akşam sonra sahibindende bulduğum 30 tl ledi takayim sonucu söylerim buradan resim de paylaşirım. Çok sağol üstadım.

İletiyi paylaş

Burak Demir    6
Burak Demir

Evet canbus gündüz farinin ampulunu denetlemiyor ilginç bir şekilde. Çıkardım uyarı vermedi yol bildisayari orali bile olmadı 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Burak Demir    6
Burak Demir
gönderildi (düzenlendi)

Aldığım T20 led geldi ve taktım. 30 tl verdim ledlere. Sahibindende biri satiyordu kendi araci icin aliexpresten almış ama araci t10 çıkınca satiyordu. Ürün  hakkinda bir bilgim yok.

Eski patlayan photon turuncu Halojen ampullerden ışık gücü olarak cok bir farki varmış gibi gelmedi. Ama reflektor ve camın yapısından dolayi halojendeki gibi ışık dağılımı tam homojen. Takinca önce yanmadi sonra aklıma geldi çıkarıp ters takinca yandı. Halojende ampul hangi türlü takarsan tak yaniyordu. Ama en büyük sürpriz aynen istediğim gibi ampul far kapalı ve acikken aynı yanıyor. Far yanınca kisilmiyor. Resimde ışık rengi oldugundan daha beyazimsi çıktı. Çıplak gözle gayet koyu turuncu. Arıza uyarısı vermedi.

Bu ledler ( 2-3 mesaj ustte resmi olan) halojenden daha fazla mi akım çekiyor?  Halojenden daha fazla ısı uretir mi? 

Ürün 

http://m.aliexpress.com/item/1497476616.html?productId=1497476616&productId=1497476616&adminSeq=220356568&shopNumber=1034514&detailNewVersion=2&productSubject=FREE-SHIPPING-2pcs-WY21W-W21-5W-7443-T20-27SMD-5050-LED-360-lighting-2-colors-to&shortkey=ZzUNvQ7F&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

20160303_191131.png

tarihinde Burak Demir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

smd5630 serisi.Led sayısına paralel olarak 21 yada 17 watt halojenden daha az akım çeker.Isı ampulle kıyaslanamaz bile uzun süre kullanım sonrasında ısı taze çay sıcaklığı veya biraz daha fazla.Günışığı tondadır o nedenle tam sarı yanmaz.Bu serinin amber tonda olanları var.Onlarda civciv sarısı gibi bir şey.

İyi günlerde kullanın.

İletiyi paylaş

Burak Demir    6
Burak Demir

Sağolun Üstadim 33 led var bunda. Tesisata yük yada far icine aşırı ısıtma olmaz yani diyorsunuz. 

Renk amber sanırım tam cikmadi fotoda. Tam rengi şu aslında 

20160303_220921.png

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş

Aracımın ön ve arka halojen sinyal ampullerini cree lede çevirdim. Önler çapraz tırnaklı iken arkalar düz çıktı, aldığım ampullerin hepsi de düz tırnaklıydı, 2 tanesini eğe ile törpüleyerek yerlerine oturttum.

öncelikle ampullerin linki: http://www.aliexpress.com/item/1156-BA15S-80W-Cree-LED-car-Fog-Head-Bulb-P21W-Lamp-Vehicles-Turn-Signal-Tail-Brake/32263752687.html

Gelen ampuller:

o3E87m.jpg

ljEr1X.jpg

ve bir de halojen ampulden farkını göstermek için video ekliyorum: videolarda bir taraf halojen ampulken diğer taraf cree led.

Hızlı hızlı yanıp sönme sorunu için 50W - 10ohm alüminyum soğutuculu direnç kullanılacak... @mahmut akbulut kardeşime yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

Hayırlı Olsun.Rabbim kazalardan muhafaza eylesin.

Ellerinize sağlık.Ledsiz duramamışsın.:lol:

Ankara bittimi?

Önlerdeki gündüz farı değil mi?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş
Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Ankara bittimi?

Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Ankara bittimi?

Allah razı olsun abi. duramadım evet her zamanki gibi halojen olayını bitiriyorum :)

Ankara nisan sonu bitiyor inşallah toparlanmaya başladım. Uzun sürüyor biraz.

Önlerdeki aracın orjinal gündüz farı evet.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

Mercekleri Ne kullanılmış bilğin var mı?

İletiyi paylaş

Mehmet Bozz    22
Mehmet Bozz

Güzel olmuş güle güle kulanın.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş
On 12.03.2016 at 22:11, Oktay Toker yazdı:

Mercekleri Ne kullanılmış bilğin var mı?

H7 halojen mercek kullanılmış abi...

13 saat önce, Mehmet Bozz yazdı:

Güzel olmuş güle güle kulanın.

teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Deniz Taran    43
Deniz Taran

Gelen ledler amber rengi sanırım. Fakat ilandaki ledler beyaz. Linklerde karışıklık olmasın ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş

gelenler amber renk evet, ilanı sadece örnek teşkil etsin diye gönderdim...

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    77
Coşku Arşiray

araba çok keyifli duruyor. sinyaller için led flaşörleri var. onlardan alınsa?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.725
Selçuk Keleş

Güzel olmuş, güle güle kullan. :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

İyi günlerde kullan kardeşim :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş
On 14.03.2016 at 15:32, Coşku Arşiray yazdı:

araba çok keyifli duruyor. sinyaller için led flaşörleri var. onlardan alınsa?

harici flaşör yok arabada beyinden kontrol ediliyor o yüzden almadım, çareyi dirençte bulduk.

4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Güzel olmuş, güle güle kullan. :)

teşekkür ederim abi :)

1 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

İyi günlerde kullan kardeşim :) 

Saol kardeşim :)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap