• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Erkan Kahya

Mercek islenmesi ve temizlenmesi

Recommended Posts

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya

Montaj sonrasında veya ampul değişimi sırasında xenon ampul üzerinde kalan yağ ve kir kalıntıları yüksek ısıdan dolayı zaman içerisinde reflektörde islenmeye ve kararmaya sebep oluyor. Bu da aydınlatmayı ciddi oranda düşürüyor. Ampul takılmadan önce camın üzeri mümkünse alkollü ped ile iyice temizlenerek takılmalıdır. Resimlerdeki projektör yaklaşık 2 senede bu duruma geldi ve aydınlatma çok azaldı.

9_zpsbmb7lhjm.jpg

1_zpscssnlrxe.jpg

2_zpstia3fvav.jpg

3_zps0lrikok1.jpg

4_zpsh6txksgw.jpg

6_zpsixsefr6r.jpg

7_zpskotvfn1p.jpg

 • Beğen 3

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Matlaşma var .özellikle üst tarafta..

İletiyi paylaş


Link to post
Mahmut Akbulut    2.570
Mahmut Akbulut

%70 Alkol ile temizlik yapılmalı ve ampul takılmadan önce mutlaka bir kaç dakika çalıştırılmalı...

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

bu şimdi mi söylenir gençleeeeeeeeeerrrrrr :D

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap