Murat köse

BMW U Halka için Led Önerisi

Recommended Posts

Murat köse

Merhaba herkese hayırlı geceler

Aracım için düşündüğüm modifiyelerden olan Bmw U halka için led önerisi almak istiyorum sizlerden

her fara 2 adet angel toplamda 4 adet angel için kullanılacak ledler muhtemelen power led olacak gibime geliyor. Çünki angellerin altındaki giriş kısmı 6-7mm. Ayrıca SMD ledler düşük kalabilir bence. 3W 700ma power ledlerden 2 tanesini paralel bağlarsam 15 ohm 8w direnç gerekiyor galiba yada bu şekilde bağlamak uzun ömür için uygun mu ? yoksa en idealinden power led sürücü almak mı uzun ömürlü ve mantıklı olur? Yorum ve anlayışınız için teşekkürler

post-7791-0-29102900-1422571700_thumb.jp

post-7791-0-85890300-1422571712_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Smd power led kullan soğutması daha kolay olur ...

İletiyi paylaş

Murat köse

soğutmayı dert etmezsek en iyi seçim sizce hangisi olur ayrıca led lensi ile kullansam daha iyi sonuçlar elde eder miyim ?

tarihinde Murat köse tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

soğutmayı dert etmezsen ledlerin ömrü kısa olur... LED lensi ise SMD kullanamazsın 1W veya 3W led kullanırsın onlar için de sürücü devresi ve soğutucu şart.

İletiyi paylaş

Murat köse

Dert etmezsek derken umursamamak için dememiştim ama öyle anlaşılmış

İletiyi paylaş

Hami Erışık

direnç + mantar led (dar açılı ) çok güzel aydınlatıyor bildigim kadarıyla.

İletiyi paylaş

Murat köse

Ayrıca bugün denedim de s3 ve s3 mini flash lambaları acayip aydınlatıyor bilginiz olsun LED'lerim de bugün geliyor akşam sonuçları eklerim

İletiyi paylaş

Murat köse

Marketdijital den aldığım 3w power led ve sürüsücü ile aldığım görüntü bu akşam için gayet tatmin edici gibi sabah görüntüsünü denemedim. Ama şimdilik mutlu son gibi ;) teşekkürler

post-7791-0-11148400-1422746616_thumb.jp

post-7791-0-19108900-1422746674_thumb.jp

post-7791-0-92178400-1422746776_thumb.jp

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

takip ediyorum.Ben de yapıcaktım ama led sürücüleri çok hassas ve dandik.Hemen gidiyorlar.

İletiyi paylaş

Murat köse

Benimkiler henüz gitmedi pek de dandik gibi durmuyor ama soğutucular bi gelsin 1 hafta sabit voltajda çalıştırmayı düşünüyorum hem ısı gende takip açısından. Eğer Sürücüler ölürse de Direnç bağlarız Oktay ustam gibi

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

soğutucu icin sanayiden aliminyum kestir.

bir de sabah çekilmiş bir foto koyabilir misin.?

İletiyi paylaş

Murat köse

Yarın sabah deneyeceğim dışarda bende merak ediyorum çünkü. eklerim foto. alüminyum için de işlemci soğutucu bloğunu kesicem onlar göz göz ayrıdır vidalayıp kullanmayı düşünüyorum

İletiyi paylaş

Murat köse

merhaba

gündüz resimleri aşağıdaki gibi bence gayet tatmin edici. Arkada görünen ikinci angel yanmıyor denge için koydum sadece. far bi nebze ışığı kırsa da farkedilebilir diye düşünüyorum Farklı olarak halkaların arkasını ve led'in geldiği en alt kısımı yansıtıcı bant ile kapladım sanırım biraz arttı ışık

post-7791-0-70976500-1422871552_thumb.jp

post-7791-0-79817800-1422871577_thumb.jp

post-7791-0-17568600-1422871779_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Işık yeterli far içinde angel halkanın arka kısmı kapalı olacağı için ışık miktarı biraz daha artacaktır ...

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Gayet güzel duruyor.Yansıtıcı bant derken nasıl birşeydi ?

İletiyi paylaş

Murat köse

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-diger-her-sey-diger-9cm-x-23-metre-beyaz-fosfor-reflektif-bant-plus-ayni-gun-kargo-142800434/detay

bu ilandaki ürünü aldım ama 5cm kalınlıkta olanı kendim yapmayı denemiştim angel halkaları fakat olmadı alüminyum bant da var oda çok iyi yansıtıyor ışığı arkadasını alüminyum bantla kapattım altta led'in denk geldiği yeri de alüminyum bant iletken olduğu için reflektif bant ile kapladım ışığın kaçacak yeri kalmadı :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eline sağlık.

3 watt ledi 700ma sürücü ile çalıştırısan çerçeve altına yapacağın sogutucunun boyutu epey büyük olacağından sıkıntı yapacaktır.Dıştan çıplak denemeler maaelesef çok yanıltıcı oluyor.Tecrübe ile sabittir.Ben boşuna yüksek güççte power ledi düşük akımda çalıştırmıyorum.Buna ragmen sorun yaşıyorum.

Far içine girince sıcaklık dagılımı far içinde dolaşacağı için ısınmayan sogutucu 2 kat fazla ısınır.Bunları hesaba katmak gerekiyor.

İletiyi paylaş

Murat köse

Merhaba

Yorumunuz için teşekkür ederim sizin denediğiniz gibi düşük akımlarda çalıştırmak in Direnç kullanmam gerekiyordu oda yüksek Direnç değerleri gerektirdiği için pek girmedim açıkçası. Resimdeki el Yapımı alüminyum soğutucu ile evde 1 hafta denedim sabit dereceler görünce tatmin olmuştum ama yorumunuz son derece haklı. Kapalı ortamlarda daha fazla ısınacak. Fakat soğutucu Hesabı çok Karmaşık. Farların içini açtığımda kalan bütün alanı değerlendirmek açıkçası planlarım Arasında. Bütün detayları resimli olarak paylaşmaya devam edeceğim. Uyarı ve Paylaşım için teşekkürler Oktay ustam

post-7791-0-98958100-1423948116_thumb.jp

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Ben bu ledi kullanıcam. Şimdilik ısı denemesi yapıyorum bakalım ne olacak

fe4023df528742541bbf389b462d0b85.jpg

Ürün Özellikleri Ürün Modeli HAMA-41FXX RENK BEYAZ- GÜNIŞIĞ LÜMEN 450 LÜMEN ÇALIŞMA VOLTAJI 12 V ÇALIŞMA AMPERİ 350 MA

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Isıl işlemin yapıldığı ortam + kaç derece? Gökhan !!!

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Gökhan kabloların ucu çok açık kesip yeniden lehimle öyle bırakma.

O sogutucu ile Led stabil çalışır sıkıntı olmaz.Far tasının üzerine takıldığında tasın alt kısmı kasaya çok yanaşmasın bunda dikkat edilmeli.

Üstteki mesajda yazdığım gibi dışarda test bir işe yaramıyor.

Murat o sogutucular biraz küçük sanki.Boşu boşuna dışta test için bu şekilde zaman kaybetmeyin.Ledleri takacağınız alanı başka kısımlara zararı olmayacak şekilde geniş tutabileceğiniz şekilde sogutucu yapın kullanın.

Murat sende Gökhan'ın kullandığı ledden kullanabilirsin. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Oda sıcaklığında gece 12 den sabah 8 e kadar sürekli yandı. 12 voltta herhangi bir sıcaklık görmedim.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Gökhan bu test seni yanıltır oda sıcaklığı 23-24 derece olur ama farın iç sıcaklığı hava koşullarına göre 300 dereceyi bulur . Sabit akım şart mutlaka sürücü kullanılmalı ...

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Surucusu 30 tl :) direnç koymayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Surucusu 30 tl :) direnç koymayı düşünüyorum.

Elektrik ve elektronik işi düz mantık kabul etmez firecracker.gif direnç patlarsa led ölür russianroulette.gif ama sürücü bozulsa bile led sağlam kalır friends.gif. Tercih senin cool2.gif

İletiyi paylaş