İçeriğe Yönlendir
Agah Tansev

Golf 5 far ayar düğmesi

Recommended Posts

Agah Tansev

Uzunca bir süredir bu gruba üyeyim..ve takip ediyorum..

Geçenlerde VW Golf 5 aracıma piyasadan aldığım Bosch marka Mercekli far kitlerimi ve xenon ampul kitini taktım. Çok da güzel oldu.. Muhteşem bir sonuç elde ettim.

Ancak far kitinin soketi ile aracın kendi orjinal soketleri birbirlerinden farklı oldukları için eskileri ile değiştirmek zorunda kaldım..Zira anladığım kadarı ile yeni far kiti soketleri GTI için olanı idi ( yani otomatik far ayar modeli olanlardandı) Şimdi maalesef far ayar düğmesini kullanamıyorum..

Bu konuda ne yapabilirim.

Veya kim nasıl yardımcı olabilir?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Bosch'un oem xenon farını taktıysan içerdeki manuel far ayar düğmesini kullanamazsın.

Çünkü oem xenon farların seviye ayarı otomatik yapılır. Akslardaki sensorler aracın eğimini bu kontrol ünitesine bildirir, kontrol ünitesi de farın motorunu yönetir.

İletiyi paylaş

Agah Tansev
Bosch'un oem xenon farını taktıysan içerdeki manuel far ayar düğmesini kullanamazsın.

Çünkü oem xenon farların seviye ayarı otomatik yapılır. Akslardaki sensorler aracın eğimini bu kontrol ünitesine bildirir, kontrol ünitesi de farın motorunu yönetir.

EVet Oem taktım ..Hiç bir çözüm olamaz mı acaba?

Yada ne yapmamı önerirsiniz?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ebay'de Bora için OEM xenon far araştırdığımda farlarla birlikte soket çeviricisini de yanında verdiklerini görmüştüm. Halojen far soketi xenona uysun diye.

Ayrıca otomatik seviye ayarı sensörleri beyni vs. de kit olarak satılıyordu. Bu tip şeyler universal uygulanamayıp markaya özel olduğundan hem araştırmak hem de bu konuda tecrübeli olanlarla görüşmek lazım. Şimdiki araçlarda elektronik çok fazla olduğundan bir sürü engel çıkabiliyor.

Ebayden araştırın, http://forums.vwvortex.com/ forumu da gayet iyi bir kaynaktır.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...