• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emre Yüksel

Üye olma sorunu

Recommended Posts

Emre Yüksel    4
Emre Yüksel

Merhabalar Gece Uçuşu ailesi,

Onlarca forum üyesi olan ben, bir foruma üye olurken bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (üstelik yabancı forumlar dahil).

Yazdıklarımı şikayet olarak algılamayın, tavsiye olarak belirtiyorum.

Öncelikle adım Emre, Kayseri'de yaşayan bir makine mühendisi Seatsever'im.

Üye olurken, nick yerine adım soyadım soruldu. Anlaşılan forumun kuralında nickname kullanmak yok :)

Sonrasında "Kayit Sorusu" diye bir başlık var. Botlar tarafından şişirilmemek adına tüm forumların uyguladığı bir yöntem. Lakin o noktada epey bir sıkıntı yaşadım.

"Sorunun tersi nedir?" adında bir kayıt sorum vardı. Herhalde 7-8 defa denedim. "Sorunun tersi" ifadesi bana soru ya da sorun kelimelerinin yazılışının tersini çağrıştırdı. Defalarca nuros/uros yazıp durdum :) " La bu niye algılamıyor?" diye büyük/küçük de denedim harfleri :) Evet, doğru sözcüğü bulunca halime güldüm bende. Lakin bu duruma düşen tek ben olabilir miyim demeden de edemiyorum.

O soru, " Soru ifadesinin zıttı nedir?" şeklinde olursa daha anlaşılır olur diye düşünüyorum.

Sürç-ü lisan ettiysem affola. Herkese keyifli forumlar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Muhammed Andı    235
Muhammed Andı

Anaaaa, ne kadar kolaylaymış foruma üye olmak... Biz üye olurken, anamızın kızlık soyadından tutun da ikametgah ilmühaberi, imza sirkülerimiz, karşı komşumuzun noter tasdikli iyi hal kağıdı, mahalle bakkalımızı onaylı "borcu yoktur" yazısı, cami imamızın vizite kağıdı fotokopisi, son yediğimiz maydanozu aldığımız manavın fişine varıncaya kadar envayi çeşit bilgi istemişti Selçuk Abi... :lol:

Şaka bir yana;

Sorunun tersi neymiş.! İlahi Selçuk Abiiiii, sorunun o kadar çok tersi var ki, bir bilsen. İstersen onları da yazmaya başlayayım. :p:biggrin:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emre Yüksel    4
Emre Yüksel

Espri mi yapıyorsunuz yoksa dalga mı geçiyorsunuz anlamadım...

tarihinde Emre Yüksel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Bağseven    141
Mustafa Bağseven

Sorunun tersi:Cevap

Sorunun tersi:Uros

Bence de "Soru ifadesinin zıttı nedir ? diye sorulmalıydı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Muhammed Andı    235
Muhammed Andı

Espri mi yapıyorsunuz yoksa dalga mı geçiyorsunuz anlamadım...

Cevabımın sizinle bir alakası olmadığını bilmeniz, benim için yeterli. :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.646
Selçuk Keleş

Merhabalar Gece Uçuşu ailesi,

Onlarca forum üyesi olan ben, bir foruma üye olurken bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (üstelik yabancı forumlar dahil).

Yazdıklarımı şikayet olarak algılamayın, tavsiye olarak belirtiyorum.

Öncelikle adım Emre, Kayseri'de yaşayan bir makine mühendisi Seatsever'im.

Üye olurken, nick yerine adım soyadım soruldu. Anlaşılan forumun kuralında nickname kullanmak yok :)

Sonrasında "Kayit Sorusu" diye bir başlık var. Botlar tarafından şişirilmemek adına tüm forumların uyguladığı bir yöntem. Lakin o noktada epey bir sıkıntı yaşadım.

"Sorunun tersi nedir?" adında bir kayıt sorum vardı. Herhalde 7-8 defa denedim. "Sorunun tersi" ifadesi bana soru ya da sorun kelimelerinin yazılışının tersini çağrıştırdı. Defalarca nuros/uros yazıp durdum :) " La bu niye algılamıyor?" diye büyük/küçük de denedim harfleri :) Evet, doğru sözcüğü bulunca halime güldüm bende. Lakin bu duruma düşen tek ben olabilir miyim demeden de edemiyorum.

O soru, " Soru ifadesinin zıttı nedir?" şeklinde olursa daha anlaşılır olur diye düşünüyorum.

Sürç-ü lisan ettiysem affola. Herkese keyifli forumlar dilerim.

Anaaaa, ne kadar kolaylaymış foruma üye olmak... Biz üye olurken, anamızın kızlık soyadından tutun da ikametgah ilmühaberi, imza sirkülerimiz, karşı komşumuzun noter tasdikli iyi hal kağıdı, mahalle bakkalımızı onaylı "borcu yoktur" yazısı, cami imamızın vizite kağıdı fotokopisi, son yediğimiz maydanozu aldığımız manavın fişine varıncaya kadar envayi çeşit bilgi istemişti Selçuk Abi... :lol:

Şaka bir yana;

Sorunun tersi neymiş.! İlahi Selçuk Abiiiii, sorunun o kadar çok tersi var ki, bir bilsen. İstersen onları da yazmaya başlayayım. :p:biggrin:

Sorunun tersi:Cevap

Sorunun tersi:Uros

Bence de "Soru ifadesinin zıttı nedir ? diye sorulmalıydı

Kayıt esnasındaki soru sorulmasının amacı üye olmak isteyenlerin yeterli zekaya sahip olduklarını teyit etmek için. Kayıt olduğunuza göre aramıza katılabilirsiniz, biz böyleyiz işte, mesela muhammed orayı boş bıraktığı halde evrakları tam olduğundan ve küçük bir de bağışta bulunduğundan yine de kaydını yaptık. :p Şaka bir yana o kısmı değiştireyim, başkenti sorsun bari :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

ben direkt sorusuz sualsiz daldım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Muhammed Andı    235
Muhammed Andı

mesela muhammed orayı boş bıraktığı halde evrakları tam olduğundan ve küçük bir de bağışta bulunduğundan yine de kaydını yaptık. :p

Vay beee, ne günlerdi o günler, unutmuşum harbiden.! Bağış diyorsun, devlet yine de "vergi isterük" diyo, ne uğraşmıştık denetmene derdimizi anlatana kadar. Sahi şu aşağıdakilerden hangisiydi sana bağışladığım alet Selçuk Abi? :lol:

Mo0Litp.jpg

6zLt2Yz.jpg

Servet abinin kart vizitinin arkasına "kart sahibi yakınımdır" yazıp girebilmiştim içeri :lol:

Dedim o kadar Servet Abi'ye, "arkasını çarpılamadan dağıtma şu kartlarını, birgün biri art niyetle kullanır" diye ama dinlemez ki. Al işte, başımıza açtığı Mahmut'a bak, tak turboyu versin eline.! Sen daha yüz karası seçilmedin mi len? Benden bile düşük oydasın yaaa, yanarım yanarım ona yanarım.! :biggrin:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Bana soru soran olmadı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Ben üye olduğum vakit buralar dutluktu

Cumhuriyet ilan edilmişmiydi abi sen üye olduğunda :p:lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Yok henuz internet yoktu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

vay be. Ne günlerdi.

Forumun bana değil de, benim foruma sorduğum ilk soru geldi aklıma. ^_^

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap