İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Osram otomobil farları için kullanılabilecek en parlak led'i geliştirdi

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Osram, Paris'te düzenlenen kongrede otomobil farları için kullanılan ledlerden 3 kat daha parlak bir ledi ürettiğini duyurdu.

Günümüzde farlarda dizayna da bağlı olarak birden fazla çipli ledlerin kullanılması gerekiyordu. Bu sayede bir adet led ile kısa far ışığı üretilebilmesi mümkün hale gelecek.

UX:3 çip teknolojisi, seramik çevrim teknolojisi ve yüksek akım beslemesiyle üretilebilen bu ledle kullanılan yansıtıcılarla daha küçük farlar dizayn edilebilecek. Bu, otomobil üreticilerine çok daha gelişmiş far fonksiyonlarını daha esnek şekilde dizayn edebilme imkanı da sunacak.

post-5-0-87497700-1413980011_thumb.jpg

Kısa far modülü 3x5 cm boyutlarında ve 1400 lümen ışık gücüne sahip olabilecek. Bu yüksek gücün ürettiği yüksek ısı da oluşturulan termal bağlantılarla sorunsuzca dağıtılabilecek. Laboratuvarda geliştirme aşamasında elde edilen bu yüksek ışık değeri önümüzdeki sene geçilecek seri üretimde de elde edilebilecek.

Osram'ın yeni led'i gelişmekte olan lazer uzun far teknolojisi ile birlikte kullanıldığında çok küçük ve esnek far dizaynları oluşturulabilmesine imkan sağlayacak.

post-5-0-61951800-1413980010_thumb.jpg

Kaynak : http://www.osram-os....tion%3ddosearch

  • Beğen 2

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×
×
  • Yeni Oluştur...