İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Yeni Audi TT'nin farları : 25W xenon, e-light ve matrix led

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Yeni Audi TT'nin farlarının 3 versiyonu olacak : 25W xenon, e-light modülü ve matrix led sistemi. AL firmasının geliştirdiği göz kamaştırmayan uzun farlar, şerit led'li gündüz farları ve sinyal lambalarıyla geleceğin dizayn anlayışını gözler önüne seriyor.

25W xenon sistemi azaltılmış ışık gücü sayesinde otomatik seviye sistemi ve far yıkama gerektirmemekte. Bu sayede otomobil üreticilerine daha düşük maliyetle daha geniş kullanım alanı sunmakta.

3 reflektörden oluşan uzun far sisteminde iki reflektörde 5 çipli led kullanılmış.Üçüncü reflektör ise viraj aydınlatması amacıyla kullanılıyor ve iki ledden oluşuyor. Öndeki araçları izleyen kamera elektronik kontrol modülünü yönlendirerek ledlerin hangilerinin yanacağına karar verilmesini sağlıyor.

E-light modülü iki merceğin arkasındaki 5+6 led'den oluşuyor.6 led'li sütun geniş bir aydınlatma deseni sunarken 5 led'li sütun ise dikey aydınlatma deseni sunuyor. 90 km/s hız aşıldığında yükselen far ışığı otoyollarda daha uzun menzili aydınlatmaya başlıyor.

3 boyutlu görüntü veren 3 adet çubuk ise 10 ledden oluşan gündüz farı olarak kullanılmış. Bu çubuğun altına ise yine 10 ledden oluşan sinyal lambası yerleştirilmiş.

Audi_TT3_MY14_HL_LED_Matrix_FHB_SBL_TUI_500x500.jpg

1400x438_ATT_141015.jpg

http://www.audi.de/content/dam/nemo/models/tt/tt-coupe/my-2015/multimedia-gallery/videos/Audi_TT_Katalogfilm_INTERNATIONAL_888x500.mp4

  • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×
×
  • Yeni Oluştur...