• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ahmet Balkan

Astra G Akü bağlantısı ile ilgili soru

Recommended Posts

Ahmet Balkan    0
Ahmet Balkan

Arkadaşlar Astra-G lerde bildiğiniz gibi kontağı açmadan far anahtarını açınca farlar yanıyor. Bu kısaca Far tertibatı direk aküden takat alıyor diyebilir miyiz? Sonuçta kontağı açmadan takat alıyorsa akü ye bağlı olması gerekir değil mi? Başta Voltron hoca ve diğer arkadaşlarımın yanıtlarını bekliyorum.. :blink:

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

O mantıkla düşünecek olursan herşey direkt olarak aküye bağlı çalışıyor denebilir. Aküden çıktıktan sonra arada sigortasıydı kablosuydu bilmemnesiydi bir sürü şey var.

Kit takıldığında farkeden şey balastın çektiği yüksek akımın bu hattan geçmesinin biraz sakıncalı olduğu.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap