• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Kaan Bulut

BMW 5 E60 (2003-2010) bi-xenon halojen sorunu

Recommended Posts

Caner Gökalp    0
Caner Gökalp
30 dakika önce, Mert Girgin yazdı:

Şimdi sadece videoyu izleyerek, reelde farı görmeden yorum yapıyoruz.Tabiiki farı açıp içini görmeden birşeyler söylemek yanlış ama  benim aracımda olsa ben açıp düzeltirdim.

Anladım hocam sağolun.

26 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

AFL dc motoru sağa doğru dönmek istiyor , bunun birden fazla sebebi olabilir sağlıklı yorum yapabilmek için farın arka kapağını açarak AFL motor ve merceğin sabitlendiği düzeneğin fotoğraflarını eklermisiniz ...

Mercek dişlisi sıyırmış olabilir, mercek blok tırnakları yerinden çıkmış olabilir vs. Tamiri mümkün arızalar bunlar can sıkacak bir durum söz konusu değil ama acil müdahale edilmezse sisteme zarar verebilir ...

Bugün sökecektim farın arka aşağıdaki vidalara elimdeki alyan yetişmediği için sökemedim , en yakın zamanda söküp buraya ekleyeceğim hocam.

tarihinde Caner Gökalp tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mert Girgin    23
Mert Girgin
28 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

AFL dc motoru sağa doğru dönmek istiyor , bunun birden fazla sebebi olabilir sağlıklı yorum yapabilmek için farın arka kapağını açarak AFL motor ve merceğin sabitlendiği düzeneğin fotoğraflarını eklermisiniz ...

Mercek dişlisi sıyırmış olabilir, mercek blok tırnakları yerinden çıkmış olabilir vs. Tamiri mümkün arızalar bunlar can sıkacak bir durum söz konusu değil ama acil müdahale edilmezse sisteme zarar verebilir ...

Ayrıca Mahmut Beyin dediği gibi belkide Afl'yi kontrol eden devre veya elektronik yüzünden de sağa dönme isteğinde olabilir.incelemek lazım.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Coşku Arşiray    90
Coşku Arşiray

söküp adaptif far bağlantısını iptal edip normal dümdüz ileri bakar şekilde kullanmak lazım.

İletiyi paylaş

Murat Engin    50
Murat Engin

Viraj özelliği ünitesinde bir aksaklık olduğu kesin...motoru, dişlisi, mercek bağlantısı vs... hatta -düşük olasılık olsa bile- sistemin sinyal gönderdiği direksiyon açı sensörü bile olabilir...

Üstten ayarlamaya çalıştığınız ise yükseklik ve sağ sol ayarı...ama bu ondan bağımsız bir konu.

tamponu indirmeden farı sökemezsiniz, yeni nesil bir çok arabada durum böyle,

Kullandığım Fabia 2 de tamponu bile sökemedim, kaportacıya gittim mecbur...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

-

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

-

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ankara'dan bir arkadaşımızın 2005 Bmw 5.20 orijinal düz tip lakin her iki farda farklı versiyon biri afl tabanlı digeri düz mercekli versiyon ve orijinal Hella gen3 D2s xenon kit farları ampul aydınlatmalı olan yapıdaki angel halkaların değişim yapılması için parçalara ayırdık ve mercek kontrolünde krom zemin oldukça sıkıntılı hale geldiği için Hella intemo ile değişimine karar verdik.Angel 2010 sonrası aynı kasa farlarından çıkan yeni nesil ve angelın kendi orijinal şapka kısmınıda kullandım.Hella orijinal iki çipli power ledler kullanıldı.Merceğin iç şapkası siyah yapıldı ve modifiye ismine yaraşır şekilde üst versiyon tarzı ile kapatma aşamasında cam temizliğide beraber şekilde çalışma yapmak Rabbimin izni ile geçtiğimiz aylarda yapmak kısmet oldu. 

4845.jpg

4846.jpg

4847.jpg

4848.jpg

4849.jpg

4875.jpg

4876.jpg

4877.jpg

4878.jpg

4879.jpg

4880.jpg

4881.jpg

4882.jpg

4883.jpg

4884.jpg

4887.jpg

4889.jpg

4894.jpg

4895.jpg

4896.jpg

4898.jpg

4899.jpg

4900.jpg

4901.jpg

4903.jpg

4908.jpg

4910.jpg

4915.jpg

4916.jpg

WA0002.jpg

WA0003.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun sahibine. 

Geçen bu 5'ten gördüm yolda, acayip değişik bi dizaynı tarzı ile akıllarda kalan bi kasaydı :good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.655
Mahmut Akbulut

@Selçuk Keleş Efsane kasa 2009 model USA M paket vardı bende abi , fena makinadır :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ne yapsan kabul ederim tasarımı bir kasa.Ben 96 son makyajlısını çok seviyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap