• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Vahit Can Lafcı

Renault Kangoo 2 (2008-) zayıf aydınlatma

Recommended Posts

Vahit Can Lafcı    0
Vahit Can Lafcı

Merhaba. Yeni kangoomuz var ancak orjinal aydınlatması çok zayıf. Kırşehirde yaşıyoruz yolları berbat çukurları göremiyoruz. Nasıl bir aydınlatma yolu izlemeliyim? Far ampullerini ve park lambalarını kendim değiştirebilir miyim? Garanti dışı kalırmı araç ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Merhaba. Yeni kangoomuz var ancak orjinal aydınlatması çok zayıf. Kırşehirde yaşıyoruz yolları berbat çukurları göremiyoruz. Nasıl bir aydınlatma yolu izlemeliyim? Far ampullerini ve park lambalarını kendim değiştirebilir miyim? Garanti dışı kalırmı araç ?

Kangoo'nun far ampulu H4'tür, performans olarak iyi olduğu söylenemez. Mecburen yine H4 kullanmanız gerekir. http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/ linkindeki seçeneklere göre size en uygun tipte ampulü seçebilirsiniz. Ampulü değiştirebilirsiniz, garanti sorunu olmaz, aracın kılavuzunu kontrol edin nasıl değiştirileceği yazar.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Yeni nesil kangoo farı mükemmel aydınlatma sağlıyor. Biraz daha iyi performans için osram night breaker, veya bosch plus90 öneririm.

Park ampulü değişimi on tekerin oradaki kapak açılarak yapılır. El yordamı ile sokete ulaşıp, sola doğru çevirerek çıkarın. Çift flamanli ampul kullanılır.

İletiyi paylaş

Vahit Can Lafcı    0
Vahit Can Lafcı

Teşekkür ediyorum gelişmeleri buraya yazarım. Park lambaları konusunda öneriniz var mı ? Ha bu arada led ampul yapabilecek beceriye sahibim

DC-font-b-12V-b-font-G4-font-b-26-b-font-font-b-LED-b.jpg

buna benzer birşey yapabilim belki direnc.nette power led satışı var uygun kesim plaketlerle belki olabilir.

ha birde osram cool blue intense orjinal h4 e göre fark atar mı? beyaz ışık sürücülerin gözünü almaz değil mi ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Sizin amacınız farklı renkli aydınlatma anladığım. Yazdığım ampuller dışında hiçbir ampul işe yaramaz b daha kötü sonuç verir. Park ampulü p21/5w modeli. Led park ampulünü ona göre araştırın.

İletiyi paylaş

Vahit Can Lafcı    0
Vahit Can Lafcı

Sizin amacınız farklı renkli aydınlatma anladığım. Yazdığım ampuller dışında hiçbir ampul işe yaramaz b daha kötü sonuç verir. Park ampulü p21/5w modeli. Led park ampulünü ona göre araştırın.

peki anladım daha kötü performans verir diyosanuz bosch plus 90 benzeri birşey almalıyım. peki farları biraz daha yükseltmek içn ayar yaptırabilir miyiz ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Sizin aslında sorun far ayarı zaten. Ne kadar kangoo kullandıysam hepsinde far ayarı kusurlu yeni kasalarda. Doğru düzgün işini bilen bir yerde far ayarı yaptırın önce. Kesinlikle randıman artacaktır

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    274
Erkan Kahya

Ayarı kendiniz bile yapabilirsiniz. Duvarın karşısına geçip biraz yukseltin yeterli gelmezse biraz daha yükseltirsiniz.

İletiyi paylaş

Vahit Can Lafcı    0
Vahit Can Lafcı

Sizin aslında sorun far ayarı zaten. Ne kadar kangoo kullandıysam hepsinde far ayarı kusurlu yeni kasalarda. Doğru düzgün işini bilen bir yerde far ayarı yaptırın önce. Kesinlikle randıman artacaktır

Ayarı kendiniz bile yapabilirsiniz. Duvarın karşısına geçip biraz yukseltin yeterli gelmezse biraz daha yükseltirsiniz.

Hocam garantisi var aracın Servis ayarlar mı ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Servis ücretsiz ayarlar ama iyi usta be cihazı doğru kalibreli ise

İletiyi paylaş

Vahit Can Lafcı    0
Vahit Can Lafcı

doğrudur galiba kırşehir çağlayanlar kırşehirdeki renault arabaların tek gittiği yer orası başka servis yok. iyi ustadır tahminimce.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Farları güzelce ayarlattır.olmazsa osram nb+ takarsın.işin sonu merceğe kadar gider :)

İletiyi paylaş

Ali Koç    0
Ali Koç

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SELAMIN ALEYKÜM BENİM BİLMEDİĞİM SİZİN BİLDİĞİNİZ KONULAR OLABİLİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

BENDE KANGOO 2 VAR YENİ KASA OLANLARDAN BEN ARACIMA ZENON VEYA MERCEKLİ FAR YAPTIRMAK YERİNE BEYAZ AMPÜL TAKMAK İSTİYORUM 

ARKADAŞLARA SORDUM BİLGİSİ OLAN H4 PHİLİPS KISA UZUN FARLAR DEDİLER SİSLER İÇİNDE H11 DEDİLER AYNI MARKA VE MODELDE VAR DEDİLER BEN KARARSIZ KALDIM ALDIĞIM BİLGİLER DOĞRUMU SİZCE DE ARAŞTIRMA YAPIYORUM SİSLER NORMAL FARLARDAN DAHA PAHALI BUNUN GEREKÇESİ SİZCE NEDİR BEN ANLAYAMADIM. AYRICA PARK LAMBALARI İÇİNDE BEYAZ LED DÜŞÜNÜYORUM FAKAT O KADAR ÇOK LED PARK AMPÜLÜ VARKİ KULLANAN GÖREN TAKAN VARSA EĞER BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM. BANA LİNKTE PAYLAŞA BİLİRSİNİZ ARAÇTA FAR SÜKÜP TAKMA YAPMADIĞIM İÇİN NET OLARAKTA HANGİSİ OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM TEŞEKKÜRLER SAĞOLUN

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Hoşgeldiniz.

H4 ile H11 fiyat farkı açıklaması yapmak zor.Kılıf farkı belki üretim aşaması maliyet oranı olabilir.

H4 serisi ampuller için kullanıcı yorumları linkte incelerseniz fikir edinebilirsiniz.H11 için ise sis farında amacına uyacak sadece alsesion serisi yada sarı ampul versiyonu olan bir seri tavsiye ederim.Sadece görsellik içinse beyaz olarak siste performans olmaz.İlla Beyaz diye net iseniz bu seçim kararı size aittir.Ampul değişimi için far sökmeye gerek yok.Arkalarında lastik kapaklar var çıkarıp biraz uğraşı ile değişim yapılabiliyor.Led olarak ise kullanımlarda bariz bir kötü yorum çok okumadığım Cree serisi ürünler alıp kullanabilirsiniz.Bunların ucuzuna kaçınca maalesef üzüntü olabiliyor.Aracınız arıza ışıklı olunca cambus tip arıza yaktırmayanı özellikle satıcıdan teyitli alıp kullanınız.

http://www.geceucusu.com/topic/55-en-iyi-h4-ampul/

İletiyi paylaş

Ali Koç    0
Ali Koç

Öncelikle teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için hayırlı bayramlar ben uzun yolda kullanmıyorum aracı işin doğrusu pekte sisli havaya maruz kalmadım ben estetik görünüş bakımından demek istedim kaç sefer sis farlarını açık gittiniz diye sorarsanız bir elin parmaklarını geçmez 8 yıldır aynı aracı kullanıyorum.ama ben arabamın

farlarını,park lambalarını,sislerini beyaz olarak kullanmak istiyorum zenon veya mercekli far yaptırmak yerine basit bir ampül takmak yani işin gerçeği bakıyorum herkes farklı birşey söylüyor kararsız kaldım mesela park lambalarına nasıl bir ürün kullanmam lazım veya sisler için alacağım ürünler uyup uymama sorunu olur mu ? bunlar hakkında bilgi almak istiyorum. kısa-uzunlar için h4 philips tamam sisler için sizce de h11 yeterli olur mu bana ? park lambaları içinde çift duylu led ampül mesela ? 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
11 saat önce, ALİ KOÇ yazdı:

Öncelikle teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için hayırlı bayramlar ben uzun yolda kullanmıyorum aracı işin doğrusu pekte sisli havaya maruz kalmadım ben estetik görünüş bakımından demek istedim kaç sefer sis farlarını açık gittiniz diye sorarsanız bir elin parmaklarını geçmez 8 yıldır aynı aracı kullanıyorum.ama ben arabamın

farlarını,park lambalarını,sislerini beyaz olarak kullanmak istiyorum zenon veya mercekli far yaptırmak yerine basit bir ampül takmak yani işin gerçeği bakıyorum herkes farklı birşey söylüyor kararsız kaldım mesela park lambalarına nasıl bir ürün kullanmam lazım veya sisler için alacağım ürünler uyup uymama sorunu olur mu ? bunlar hakkında bilgi almak istiyorum. kısa-uzunlar için h4 philips tamam sisler için sizce de h11 yeterli olur mu bana ? park lambaları içinde çift duylu led ampül mesela ? 

Sorularınızın cevabı bu linkte : http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-seçimi-ve-halojen-farların-güçlendirilmesi/

İletiyi paylaş

Hasan Korkmaz    0
Hasan Korkmaz

arkadaşlar benim farların 1 tanesinin ampulü kesti
şimdi 2 tane ampül alacam ama kaç watlık almam gerekir
bide ben çok ışık yapmasını istiyorum 
hani normal takmiyim diyorum 
Yardımcı olursanız sevinirim...
Bu arada farlar xenon değildir normal sarı renktedir ve aynı şekilde sarı renkli takacam, xenon istemiyorum

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Linkteki başlık altında Halojen ampul çeşitleri ile ilğili bir çok konu ve denenmiş ampul yorumları mevcut.İnceleyiniz.

http://www.geceucusu.com/forum/8-halojen/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
On 09.01.2017 at 21:50, hasan korkmaz yazdı:

arkadaşlar benim farların 1 tanesinin ampulü kesti
şimdi 2 tane ampül alacam ama kaç watlık almam gerekir
bide ben çok ışık yapmasını istiyorum 
hani normal takmiyim diyorum 
Yardımcı olursanız sevinirim...
Bu arada farlar xenon değildir normal sarı renktedir ve aynı şekilde sarı renkli takacam, xenon istemiyorum

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-farların-güçlendirilmesi-ve-ampul-seçimi/

osram night breaker ...

İletiyi paylaş

Ali Koç    0
Ali Koç

Sayın arkadaşlar bişey sormak istiyorum 

ben aracıma çift duylu beyaz ampül aldım fakat normal takınca ampülleri kısık yanıyor ama 180 derece döndürüp takınca gayet güzel canlı yanıyor fakat şaşı tırnak olduğu için takılmıyor o vaziyette ne yapmam lazım 

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

2 tırnak ucu yer değişecek.Yada duyuya baglı kablolar kesilip yer değişecek.şaşı tırnagın birisi egelenecek lakin bu seferde oynayıp degmeme riski var.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ali Koç    0
Ali Koç

Eğer bu şekilde yaparsam canlı yanan tarafı

aktif etsem yani sorun olmaz dmi ? 

Yani o tarafa fazla güç gelmiyordur sürekli

ampül değiştirmem demek istedim teşekkürler

abicim

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Duyu çift duyu ise 2 ucada sabit voltaj gelir.Birine az birine fazla değil.Aynı voltaj gelir.

Aldığınız ledin bir ucuna voltaj verilince ğark ışığı yani dipsiz 5watt ampul gibi kısık yanar.Diğer ucuna voltaj gelince canlı sinyal ışığı gibi güçlü yanar.

Siz nasıl yanmasını istiyorsanız o şekilde önceki mesajımda yazdığım gibi değişim yapabilirisiniz.Ledin canlı yada kısık yanması bir zarar vermez.Ona göre yapılmıştır.

İletiyi paylaş

Ali Koç    0
Ali Koç

Teşekkürler Oktay bey çok sağolun 👍🏼

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın
On 04.07.2014 at 15:45, Erkan Kahya yazdı:

Ta ki karşıdan selektör gelinceye kadar :D

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap