• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hakan Demirel

VW Golf / Jetta için far ve ampul

Recommended Posts

Hakan Demirel    0
Hakan Demirel

jettanın kısa ve uzunları H7,piyasada maviye çalan,beyaz ışık veren ampuller var,bunların markası ve k değerleri olarak hangisi satılıyor,bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş

Aldığın far halojen olduğu için merceği ve içindeki projektörü buna göre dizayn edilmiş. Halojene göre kaliteli ama xenona göre kaliteli değil tabii ki.

Ancak farı parçalayıp xenon mercek takman vs. değmeyeceği için xenon ile de kullanabilirsin sonuç kötü olmayacaktır. Benim farlarım o şekilde mesela.

post-5-1172593443_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
jettanın kısa ve uzunları H7,piyasada maviye çalan,beyaz ışık veren ampuller var,bunların markası ve k değerleri olarak hangisi satılıyor,bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Forumda bu konuda bir çok başlık var örnek resimler de bulunmakta.

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=1309

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=79

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=180

İletiyi paylaş

Emre Kutlu    0
Emre Kutlu

Merhaba arkadaşlar 2006 golf v aracıma beyaz halojen ampul takmak istiyorum.Kalite,performans ve beyazlık benim için çok önemli. Gece,yağmurda,karda,kışta,kör kalmak istemem.Para sınırım 200 ytl.Önerilerinizi bekliyorum...

İletiyi paylaş

Barış Günay    1
Barış Günay

200 ytl varsa tak xenon gitsin derim

ama illa halojen ve beyaz istiyosan performanstan kesinlikle ödün vermek gerekir

mtec mavi boyalı "beyaz" ampul, halojen yanında mum gibi kalıyor..

dsc05412eb4.jpg

tarihinde gsray4ever tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Keklik    2
Sercan Keklik

kesinlikle beyazlıktan vazgeç ve nightbreaker taktır derım.. vakumlu paketlerde satılanı al digerlerini alma..

İletiyi paylaş

Emre Kutlu    0
Emre Kutlu

ben şu anki ampullerimden performans olarak çok memnunum beni hiç kör bırakmadı.Şllaki halojen olsn demiyorum.200 ytl ye taktıracağım xenon yeterli performansı verirmi??

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
200 ytl varsa tak xenon gitsin derim

ama illa halojen ve beyaz istiyosan performanstan kesinlikle ödün vermek gerekir

mtec mavi boyalı "beyaz" ampul, halojen yanında mum gibi kalıyor..

dsc05412eb4.jpg

Bu H4 reflektör di mi? Aynı resmin nightbreakerlısı da olsa keşke :)

İletiyi paylaş

Taylan Yenisoğancı    0
Taylan Yenisoğancı

Merhaba;

Golf V için piyasada satılan siyah tabanlı mercekli farda far yükseklik ayarı çalışıyor mu?Bu hafta içinde alıcam fakat bu ayar çalışıyor mu?Ayrıca bu moelde xenon performansı FK'ya göre daha yüksek midir?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
Golf V için piyasada satılan siyah tabanlı mercekli farda far yükseklik ayarı çalışıyor mu?Bu hafta içinde alıcam fakat bu ayar çalışıyor mu?

Çalışacaktır.

http://www.clubvwturk.com/showthread.php?t=27250

http://www.clubvwturk.com/showthread.php?t=13178

Ayrıca bu moelde xenon performansı FK'ya göre daha yüksek midir?

Kesinlikle.

1LL%20009%20476-031a.jpg

İletiyi paylaş

Güven Yıldız    0
Güven Yıldız

peki selcuk bey bu mercekli farlar simdiki standart farlarıma göre daha iyi bir aydınlatma saglarmı cünkü xenon kit takmıcam bu hella mercekli halojen farları h7 ampüllerle kullanıcam yardımlarınzı bekliyorum tesekürler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
peki selcuk bey bu mercekli farlar simdiki standart farlarıma göre daha iyi bir aydınlatma saglarmı cünkü xenon kit takmıcam bu hella mercekli halojen farları h7 ampüllerle kullanıcam yardımlarınzı bekliyorum tesekürler

Mercekli farların genel performansı reflektörlülerden biraz düşük oluyor. Şçteki yansıtıcı alanı az.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

D2S bixenonun varsa uzunlara sıradan ampul tak geç bence..

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.273
Oktay Toker

4300k ideal ampul olur.

forumumuzda güzel yorumlarda mevcut.güzelce gözat istedigin cevaplara uaşacagına eminim.

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

aaaah ah; uzunlarim olsa da hic kimseye sormadan yesil, eflatun hatta pembe ampul taksam keske. amma meret yok iste bende.! :( Mehmet Abi'ye katiliyorum, en iyisi standart ampul. patladi patlicak derdin olmaz...

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

bixenon merceğin yanındaki uzun reflektöründe hangi ampulu takarsan tak zaten aynı görünür :)

Bence herhangi bi beyaz ampulu tak gitsin. Zaten uzun ampulun ömrünü doldurması çok daha uzun sürer. en azından sarı görünmez.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş
teşekkür ederim.. aklımda sadece bi-xenon vardı arıza ışığı yakmıyacak şekilde bir sistem yapıcaktım ama denemeden ön yarıgya vardım olmaz dedim.

ama ampulü aşşağı sallandırıpda yapayım dedim oda olmadı uzun kablolarına çok yüklenirim dedim aküden role çekiyim dedim o işide sevmiyorum ama bakalım galiba roleli bişeyler yapıcam. eski xenon kutularından standart aracın üstünden gelen philips h7 ler çıktı onları kullanıcam büyük ihtimal. ama farları aldığımda bosch vardı hangisi takıyım performans açısından hangisidir?

http://www.geceucusu.com/Ampul-secimi-ve-f...mesi-t2616.html 'den % kategorilerini görebilirsin.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş

Mercek takarak bi-xenon yapman mümkün ama bunun xenon bölümündeki konusunda tartışılması iyi olur.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap