İçeriğe Yönlendir
Oktay Toker

Hyundai Era power led sinyal,U angel halka gündüz farı

Recommended Posts

Oktay Toker

Hyundai Era sıfır yerli farlarına mercek montajından sonra gündüz farı olarak mercek şapkasının yapısına uygun orjinal Bmw U halka montajı yapıldı.200 lümenlik power led ile aydınlatması yapıldı.

Sinyal ampulü giriş kısmına 30mm lik lens monte ettim ve uygun kısımlara 3 adte power led için delik deldim sinyal için iç reflektör yapısınıda kullanmaya çalıştım.Sonuç umduğumdan daha iyi bir sonuç oldu.

Halkanın ve sinyal bölümün bitmiş resimleri.

Resim linkleri yenilendi.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

8110.jpg

9217.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

6676.jpg

6677.jpg

9117.jpg

9121.jpg

2561.jpg

2562.jpg

2563.jpg

2564.jpg

2565.jpg

2566.jpg

2567.jpg

2573.jpg

2575.jpg

2576.jpg

2577.jpg

2579.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Semih Güngören

oktay abicim yardımına ihtiyacım var ..senın yardımın olacagını soyledıler fakat actıgın konularda bulamadım ben sımdı far taslarımı cıkardım ama yuvarlak oldugu ıcın durmuyorlar bu konuda bı projen varmıs banada ulaştırırsan engın bılgılerınden sevınırım

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Halkadan bahsediyorsun sanırım.Bu şekilde proje ise Halojen farda tavsiye etmem.Mercek montajı yapacaksan tavsiye ederim.

Bmw yuvarlak angel halka kullanmalısın.Fakat montajı çok sıkıntı.İyi şekilde düşünüp taşınıp yapman lazım.Güçlü power led kullanmalısın.Bunun içinde farın iç çerçecesine mopntaj yapman lazım ama farı azcık dışrda başka bir araçata inceledim ama epey sıkıntılı gibi duruyor.

Mercek önüne montaj ise olur ama çerçeveyide o şekilde deger.Kısaca işçiliğn çok çok önemli ve epey zamanını alır.Dıştan montaj olarak değilde görünüm olarak basit gibi duruyordu bir kaç günde halledbilirim diye düşünebilirsin ama içine girince malzemeleri heba ede ede bu işin sonuna ancak varıyorsun.

Elimden ne gelirse yardımcı olurum.

İletiyi paylaş

Taner Eviş
Halkadan bahsediyorsun sanırım.Bu şekilde proje ise Halojen farda tavsiye etmem.Mercek montajı yapacaksan tavsiye ederim.

um.

Oktay abi bu senin far taslarinin duvardaki izini almak için bi aparat kullaniyosun ya ondan bahsediyor semih.

Yani Halojen reflektorden Halojen farin duvar çizgisini alacak ve reflektor yapısı uygun olmadığı için senin kullandığın sabitleme ayağından yapmak istiyor

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Hımm evet şimdi daha net anladım.

Bunu tarif etmek oldukça zor.

Far taslarına göre sabitleme şeklide hep değişiyor.Tek net cevabım far taslarındaki tırnakların takıldığı yerden metal ayaklar ile ama bu metal ayaklar esnek olmayacak şekilde olmalı bunlara sabitleyerek çizgi alınacak ve mercek montajı yapılacak.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...