• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İsmail Andırın

Honda Civic 9 (2012-2016) Led tecrübelerim

Recommended Posts

Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Far alanı zaten sıcaktır, e önümüzde yaz. Led bir dakika içerisinde ciddi ısıya ulaşır hatta daha kısa sürede

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Canberk Kubat    0
Erkan Canberk Kubat

Far alanı zaten sıcaktır, e önümüzde yaz. Led bir dakika içerisinde ciddi ısıya ulaşır hatta daha kısa sürede

abi peki şu ürün selektörde işe yarar mı acaba http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2PCS-CREE-Chip-H7-50W-Auto-car-LED-Headlamp-Headlight-head-lamp-FOG-light/32236459722.html yada bunun ölçülerinde tavsiye edeceğin bişey var mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Lümen ve watt inandırıcı değil. Görsellik olarak iş görür o kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Canberk Kubat    0
Erkan Canberk Kubat

Lümen ve watt inandırıcı değil. Görsellik olarak iş görür o kadar.

peki önereceğin bi ürün var mı abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Elime denediğim, veya gördüğüm bir mamul yok. Bu nedenle öneri yapamıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Canberk Kubat    0
Erkan Canberk Kubat

Uzun zamandır misafir olarak takip ettim tecrübelerinizi. Üye olmaya ihtiyaç duymadım zaten eski yeni konularda baya tecrübe sahibi abiler kardeşlerin oldugunu gördüm.

Bende nacizane bir kaç tecrübe paylaşayım belki bende bir kaç arkadaşa vesile olurum.

Aracım civic 2013 bildiginiz gibi civic led teknolojisinden oldukça uzak diyer forumdaki abilerimin destegi ile kolları sıvadım.

Bügün burada en verim aldıgım ledleri ve düzenlemeyi anlatmaya çalışacagım...

Şuana kadar denemedigim led kalmadı yurtdısından arkadaşıma putco plasma 7440 ve 7443 modellerini getirttim..yaklasık dört aydır sorunsuz kullanıyordum son zamanlarda plasma ledlerin bir tarafı arada bir tutukluk yapmaya başlayınca putco yerine altarnatif bakmaya başladım...

Bu forumda daha öncede bahsi geçen power cree 80w aliexpresden satın aldım.. gayet tatmin eden bir ışık şiddeti var..led düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum...

Son olarakda yine yurtdışından getirecek arkadaşımdan dirençleri bekliyorum malum sinyalleri led yapmak için direnç şart bu ürünü bekliyorum

http://www.etrailer....P230004A-2.html

Geldikten sonra bu linkdeki

http://www.aliexpres...1440716676.html

Ürünü montaj yaptıracagım... Bi kaç resim paylaşıyorum belki led yapmak isteyenlere bir fikir olur.

http://i.imgur.com/qZRKh3E.jpg

Yukarıdaki tesim yeni başladıgım dönemlerde piyasa da olan tatmin etmeyen led düzeneyim

Şuan tr bulunan photon ledi tek geçerim ciddi anlamda aydınlatması var...

http://i.imgur.com/AmgFkp4.jpg

Yukarıdaki resim sag stop da baglı olan drl 7443 power cree 80w.... Sol stop da putco plasma yere yansıma şiddetinden kalite bariz şekilde belli oluyor plaka ledlerim ve iç aydınlatma photon t10 dipsiz...

http://i.imgur.com/3Uy8ikT.jpg

Benim çok ama çok merak ettigim bir husus var aslında cevap verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim...

Civic de drl 7443 olarak adlandırılıyo..

Ama geri vites 7440...

Geri vitese 7443 taktıgım zamanda saglıklı bir şekilde çalışıyo merak ettigim ise 7440 yere 7443 taktıgım zaman 7443 ışık şiddetimi yanar yolsa 7440 olarakmı biraz karışık oldu kusura bakmayın :)

Eklemeyi unuttugum power cree 80w resmi http://i.imgur.com/UgyKbpm.jpg

Bu led kaç yıldır var bilemiyorum ama yukarıda söylemeti unuttugum bi durum daha var..

Putco plasma radyoda hatrı sayılır bir çızırtı yapmakda idi power cree geçtigimden beri ne cızırtı kaldı ne başka birşey..

Sanırım putco direnç istiyordu ama şuanki power cree de hiç böyle bir sıkıntım yok bakalım zaman bize ne gösterecek...

abi merhaba özel mesaj atıcaktım ama bulamadım acaba senin uzunlarda kullandığın led ampul kaç lümen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

abi merhaba özel mesaj atıcaktım ama bulamadım acaba senin uzunlarda kullandığın led ampul kaç lümen

3200 dostum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Canberk Kubat    0
Erkan Canberk Kubat

3200 dostum.

abi toplam mı yoksa bir tanesinin değerimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

abi toplam mı yoksa bir tanesinin değerimi

Bir tanesinin değeri

Ama lümen e te mah etme abartı .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erkan Canberk Kubat    0
Erkan Canberk Kubat
Bir tanesinin değeri Ama lümen e te mah etme abartı .

önere bileceğin bir ürün var mı abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın
Tekin Bilgin    0
Tekin Bilgin

Led dirençler tamam sinyaller ledlendi.

Buyurun...

Anıl bey photon 6000k dipsiz t10

Ben hepsiburada.com aldım bu zamana kadar çin işi bir çok led kullandım ama photon bunların içersinde tek..

İsmail hocam merhaba,

bir ay önce aldığım civic fb7 sedan aracım için sinyallere, stoplara, kısacası bütün ampulleri led yapmak istiyorum.

Parkları servis taktı. İç aydınlatmayı da hallettim. Sinyaller için T20 photon 6000k sarı led ampül buldum fakat konudaki mesajlarda da bahsedildiği gibi

düzgün çalışmadı, kısa kısa yanıp sönüyor. Anladığım kadarıyla direnç olayının yapılması gerekiyormuş. Yukarıdaki videoda olduğu gibi yapmak istiyorum ama

bu konularda biraz cahilim, nereden bulabilirim nasıl yaparım, müsait olduğunda yardımlarını esirgemezsen sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

İsmail hocam merhaba,

bir ay önce aldığım civic fb7 sedan aracım için sinyallere, stoplara, kısacası bütün ampulleri led yapmak istiyorum.

Parkları servis taktı. İç aydınlatmayı da hallettim. Sinyaller için T20 photon 6000k sarı led ampül buldum fakat konudaki mesajlarda da bahsedildiği gibi

düzgün çalışmadı, kısa kısa yanıp sönüyor. Anladığım kadarıyla direnç olayının yapılması gerekiyormuş. Yukarıdaki videoda olduğu gibi yapmak istiyorum ama

bu konularda biraz cahilim, nereden bulabilirim nasıl yaparım, müsait olduğunda yardımlarını esirgemezsen sevinirim.

Civictr.com fb7 aydınlatma kısmında tüm detaylar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

farlara led alınacaksa 5000k ya geçmeyen Philips lumiled çipli Çin malı fan sogutuculu ürünler tercih edin. az pahalıdır ama en iyisi onlar.

Özellikle tr de satılan cob Ledli ürünler almayın çöp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap