• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İsmail Andırın

Honda Civic 9 (2012-2016) Led tecrübelerim

Recommended Posts

Erkan Kahya    271
Erkan Kahya

Yapalım :exc1:

Lazerli sis lambasi alım listesi

1. Erkan Kahya

2. Fatih Özbaş

3. Mahmut Akbulut

4.

Dedim ben iş çıkar burdan :lol:

tarihinde Erkan Kahya tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

50w olanlarda 4.2w gerçek değere sahipmiş. Benim geri vites lambası halojen olarak 16watt t10 duylu.

Aracın değilde aydınlattığı alanın fotoğrafı var mı acaba?

Bu lazerli olanı şimdi gördüm ilginçmiş alınabilir sanki.

Creeden sonra buna yönelip 8-10 takım toplu sipariş çıkabilir forumdan. :lol:

malesef yok hocam.

benide yazın gitsin lazerli sis e:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

bu lazeri ortalara takmak yerine, ampul gibi olanı yok mu ki? arka sis ampullerini iptal edip bunu taksak. veya bunu alıp ampul duyuna silikonlasak, sis reflektöründen geçince (yani stopun içinden geçince) böyle etkili olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın
gençler ben buna kafayı taktım : http://www.aliexpress.com/item/2015-Hot-Selling-Car-Styling-Auto-Laser-Fog-Light-Laser-Warning-Light-Laser-Light-For-FORD/2051272763.html :D yapsak mı? :D

ayrıca bunu sise mi bağlıcaz? frene bağlasak daha dikkat çekici olmaz mı? :D

bunun bi videosu filan yokmu kafada pek hayal ediyorum yaa:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

resimler güzel açıklamış bence :) yapalım bunu tuttum ben :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

ledler gerçekten harika. sellektör için bixenon sistem kuracaktım, bu ledleri gördükten sonra vazgeçicem galiba.

hangi cree kullanıldı link verirmisin.

bu cree ledler sarı uzunlar kadar gösteriyormu?

75 dolarlık cree yi 50 dolara verecekse beni alıcı listesine ekleyebilirsin.

yeni ledlerin videosunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

http://www.aliexpres...2028538180.html

Bu üründen sipariş geçtim. Dün 4 gibi almıştım kargoya verilmiş bile şaşırdım bu ne hız:huh:

Google da ledin çipini araştırdım 1000+ lümen değeri var gelsin bakalım nasılmış.

incelemenizi bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal
ledler gerçekten harika. sellektör için bixenon sistem kuracaktım, bu ledleri gördükten sonra vazgeçicem galiba. hangi cree kullanıldı link verirmisin. bu cree ledler sarı uzunlar kadar gösteriyormu? 75 dolarlık cree yi 50 dolara verecekse beni alıcı listesine ekleyebilirsin. yeni ledlerin videosunu sabırsızlıkla bekliyoruz. incelemenizi bekliyorum

82 dolardan 48 dolara düşmüş bu ürün bugüne özel fiyat.

http://www.aliexpress.com/item/All-in-one-Car-CREE-H7-LED-Headlight-Headlamps-Bulbs-40W-4800LM-H1-H3-H11-for/2028538180.html

http://www.aliexpress.com/item/All-in-one-Car-CREE-H7-LED-Headlight-Headlamps-Bulbs-40W-4800LM-H1-H3-H11-for/2028538180.html Bu üründen sipariş geçtim. Dün 4 gibi almıştım kargoya verilmiş bile şaşırdım bu ne hız:huh: Google da ledin çipini araştırdım 1000+ lümen değeri var gelsin bakalım nasılmış.

siz kaç dolardan sipariş geçtiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

bugün çoğu üründe indirim var. ayrıca 99 dolarlık olursa toplam alışveriş. 10 dolar extra indirim yapıyor. hiç aklımda yoktu ama alıyorum şimdi fırsat kacmaz.

tarihinde Emrah Kartal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

https://www.youtube....h?v=h_13Q9zrHcc

video burada ama ne kadar faydası olur bilemem. :)

hb3 hocam.

peugeot hakkında malesef tecrübem yok dostum ..

ismail kardesim ilk videolardaki ledler hangisi bunlarmı http://www.aliexpress.com/item/subject/2012384686.html siparişi şimdi geçmem lazımda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

Benim aldığımda 46.73$dı. 2400lm diyo ama 1500 bile olsa yeterli. Daha gelmedi kargom bu hafta gelir diye tahmin ediyorum Türkiye' ye.

seninkinin hb3 ünü sipariş verdim. 3000 lumen diyor :) bekleyelim bakalım.

hb3 lerin ledleri ETI chipmiş cree değilmiş.creeden %25 daha gucluymis eti led o yuzdenmi 2400 yerine 3000 lumen acaba. ledin tipinde hayır yok

Y5Aynz.jpg

tarihinde Emrah Kartal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

benimkiler de geldi bakalım fara takıp denicem video paylaşırım.

post-3331-0-51477500-1415977723_thumb.jp

post-3331-0-94621100-1415977727_thumb.jp

post-3331-0-94436100-1415977731_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

şimdilik fara taktım ama araca takıp duvar resmi çekemedim. zaten çekince de odak %100 tutmayacak biliyorum ama en azından bi-xenon yanında halojen ampul gibi sırıtmaz.

post-3331-0-25723000-1416650321_thumb.jp

post-3331-0-53738200-1416650331_thumb.jp

post-3331-0-50438300-1416650420_thumb.jp

post-3331-0-90494600-1416650426_thumb.jp

post-3331-0-18394400-1416650432_thumb.jp

post-3331-0-21471800-1416650444_thumb.jp

post-3331-0-37666300-1416650463_thumb.jp

post-3331-0-79702500-1416650471_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

Lümen değerleri önemli arkadaşlar sol taraf daki 3200 sag taraf daki 2300

http://www.youtube.com/watch?v=Ll946zyAJ_Y

http://m.youtube.com/watch?v=Ll946zyAJ_Y&app=m&persist_app=1

Bunlarda şekerlikler ;)

da9a767f890c449aa7d6fa62d43c0426.jpgd29c2e4b09bf9793b9e8dc1def03a67c.jpg3daadc446a71fdf078f48f9c3ba95d8d.jpg65a55bf315c0b9878e6584e2cae24c8a.jpg

tarihinde İsmail Andırın tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

Bu arada.benimkiler.de 3200

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

Bu arada.benimkiler.de 3200

hocaam sizin ürünün linkinde 3600 lumen yazıyor. sizinkiler cob led galba. birde parlaklıkları ismail andırım arkadaşımızınki kadar varmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fatih Özbaş    388
Fatih Özbaş

O linkteki baska. Bu taktigim cree led 3200lumen. Resimlerdeki gibi yaniyor iate. O resimlerde cob olan da var. Çeşit olsun diye ekledim.

Ilk 2 resimdeki 3600 cob led. Far içindeki ler cree mtg2 led. Ikisi de birbirini aratmiyor. Yalniz cob led her daim soguk. Cree cok isiniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

benimkilere gelir yakında beklemedeyiz. bakalım nasıl olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın

Aralarında çok uçurum yok beyler her ledi denedik ama sonuç aynı gibi.

Dün bi test yaptık orjinal ile led arasında fark yok gibi youtube yükleyerek birazdan paylaşım yaparım daha iyi anlarsınız arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.146
Oktay Toker

Neresi aynı?

Halojen deki duvardaki odaklama ile bu leddeki arasında dağlar kadar fark var.Ayrıca led tamamen aracın önünde ışığı yogunlaştırıyor.Kısaca odaklama diye bir şey yok.Duvardaki çizgi ise sadece yansıma olarak beliriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın
Neresi aynı?

Halojen deki duvardaki odaklama ile bu leddeki arasında dağlar kadar fark var.Ayrıca led tamamen aracın önünde ışığı yogunlaştırıyor.Kısaca odaklama diye bir şey yok.Duvardaki çizgi ise sadece yansıma olarak beliriyor.

Halojen duvara kadar aydinlatiyor.duvar arkasındaki ağaca yetişemiyor ama led orayida aydinlatiyor ama onu anlata bilmek için malesef prof bi kamera lazım ne kadar netlemeye calissamda netleyemedim telefon ile.

Belki önünde uzun Far in mercegi olsa çok daha iyi sonuç alabilirdik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.146
Oktay Toker

Sağı solu yada yukarıyı aydınlatmasından bahsetmiyorumki.ışıkta yok demiyorum.Odaklama yok.Önemli olan bu.Bundan dolayı size iyi aydınlatıyor gibi geliyor.Duvara vuran halojen ışık topu ile leddeki ışık topu aynımı.Led odaklama yapamadığı için geniş açılarda ışık yayılıyor ve siz agaçtada ışık görüyorsunuz.İşte o ışık karşıdan gelen için sorun teşkil ediyor.Halojen odaklı gittiği için sadece sizin yol güzergahınızdaki yolu aydınlatır.Led ile aynı yolda hiç alkasız yerleri aydınlatan bu ışık yolunuzda görünmeyecektir.Araç önünde toplu yogun sis farı gibi bir ışık olur.İlerde bir şey görünmez ve bu videodada siz agaçta ışık var diyorsunuz ama canlı bir ışıkta değil.Siz bu ledin önüne led için tasarlanmış 20 derecelik reflektör koyun işte o zaman bu halojen uzun far etkisini hemen hemen yakalarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail Andırın    24
İsmail Andırın
Sağı solu yada yukarıyı aydınlatmasından bahsetmiyorumki.ışıkta yok demiyorum.Odaklama yok.Önemli olan bu.Bundan dolayı size iyi aydınlatıyor gibi geliyor.Duvara vuran halojen ışık topu ile leddeki ışık topu aynımı.Led odaklama yapamadığı için geniş açılarda ışık yayılıyor ve siz agaçtada ışık görüyorsunuz.İşte o ışık karşıdan gelen için sorun teşkil ediyor.Halojen odaklı gittiği için sadece sizin yol güzergahınızdaki yolu aydınlatır.Led ile aynı yolda hiç alkasız yerleri aydınlatan bu ışık yolunuzda görünmeyecektir.Araç önünde toplu yogun sis farı gibi bir ışık olur.İlerde bir şey görünmez ve bu videodada siz agaçta ışık var diyorsunuz ama canlı bir ışıkta değil.Siz bu ledin önüne led için tasarlanmış 20 derecelik reflektör koyun işte o zaman bu halojen uzun far etkisini hemen hemen yakalarsınız.

Söylediklerinize katılıyorum sizin demek istediğiniz ihtiyaç duyulan yer yerine amacı olmayan yere aydınlatmanın faydası olmayacağı yönünde.

İnanın farları açmak istemiyorum yoksa bi xenon yapmak çok daha iyi olurdu .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap