• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İsmail Andırın

Honda Civic 9 (2012-2016) Led tecrübelerim

Bu konuda 190 ileti var

gönderildi (düzenlendi)

Desenize büyük led kapışması olacak :lol:

Farın içinde kalsın diye sürücüz model aradım ama h1 ampul tipinde sürücü yapmışlar diğerlerinde yok. Neyseki sürücü boyut olarak o kadar büyük değil far içine sığdırmaya çalışacağım. Uzunları pek kullanmıyorum, gerekli oluncada projektör zaten var. Bu ledler güzel sellektör atsın başka bişey istemem ;)

tarihinde Erkan Kahya tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sürücüsüz modellerden ben çok kullandım da en güçlüsü bile tatmin etmiyor. sürücülü olanların güzel olacağını tahmin ediyorum.

aynen acayip kapışma olacak yalnız yeni alacak arkadaşlar için süper bilgilendirme oluyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

modül süz olanlar hayal kırıklığından öteye geçmiyor ama bunlar gerçekten iddialı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki bunları arabamıza nasıl takıcaz? ben uzunların yerine bunlardan almak istiyorum şimşek efekti için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gelsin bakalım banada ufak gibi geldi ledler ama normal creelerden daha iyi aydınlatır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

montajı çok basit arkadaşlar o yönüne hiç takılmayın bence.

bu arada elinizden geldiği kadar alabilirseniz lümen değeri yüksek olanı alırsanız daha iyi olur.

tarihinde İsmail Andırın tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki, bu işi bilen arkadaşlar benim arabama uygun olanın hangisi olduğunu söyleyebilirler mi? arıza lambası yakmadan çalışacak olan ürünü bulabilirler mi bana yardım etmek amacıyla? hatta siparişini de geçebilirler mi? ben parasını gönderdikten sonra?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3 farklı çipli led siparişi verdik gelen ürünlere ve yapılan yorumlara göre siparişini verebilirsin. Yalnız 6400lm biraz abartılı bir rakam. Ürünler gelsin hep beraber yorumlarız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son derece güzel ve başarılı sizden bir ricam olsa 100mt mesafeden aynı testi yapma şansınız var mı? Led in uzak mesafe performansını çok merak ediyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mahmut bey bu video sonunda bi görüntü var ama.ne kadar tatmin eder bilemiyorum dogrus u.ama inanın normal kullanımda orijinleri aratmıyor.

şimdi yukarda bahsettiğim bi led daha aldım yanliz tek takıldıgım nokta şu anki led imde çift çip var.. yeni aldigimda ise tek ama w ve lümen değeri çok daha fazla.

satıcı ile görüştük bi kaç arkadaşım daha alınca bi samimiyet oluştu 75$ aldığımız ledi 10 adet alma şartı ile 50$ bırakıyo gümrük olayı hiç sorun değil her kesin adresine ayrı ayrı kargo yapılabilir.

Son derece güzel ve başarılı sizden bir ricam olsa 100mt mesafeden aynı testi yapma şansınız var mı? Led in uzak mesafe performansını çok merak ediyorum...

müsait bi zamanda tekrar video yapabilir im.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kısa bir hatırlatma yapmakta fayda duyuyorum. civic forumdan bi arkadaşım da bu ledi aldı ..bu ledin özelliği istediğiniz kalvin değerini kendiniz ayarlaya biliyorsunuz.

üzerine ek bi cam tarzı birşey ile bu renk tonu yakalanması sağlanıyor herkesin ledi geldiğinde güzel bir paylaşım olacağını düşünüyorum.

o arkadaşıda davet edeceğim ..bahsettiğim led bu.

http://www.aliexpress.com/item/Hotest-40WX2-3600LMX2-9005-HB3-CREE-XT-E-LED-All-in-One-5000K-6000K-8000K-Car/2030830683.html

kendi üzerinde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sürücüsüz modellerden ben çok kullandım da en güçlüsü bile tatmin etmiyor. sürücülü olanların güzel olacağını tahmin ediyorum.

aynen acayip kapışma olacak yalnız yeni alacak arkadaşlar için süper bilgilendirme oluyor :D

Sürücü gerçekten o kadar fark ediyor mu ? Satıcıya sorduğumda etkilemiyor dedi fakat kimse yoğurdum ekşi demez tabi

http://www.aliexpress.com/store/product/2014-New-1-Set-40WX2-3600LMX2-H7-CREE-XT-E-LED-All-in-One-Headlamp-Auto/434787_2030812893.html#60103111898

Bende bu ürünü aldım sürücüsüz ama 3600 Lumen yazıyor. 3000 lumen parlaklığı bile yeter benim için. Bir de bu lede takılan camlar geliyor 3 farklı renkte ve ışığın rengini ledi değiştirmeden değiştirmiş oluyoruz.

Bunun dışında kanal tipi soğutucuya sahip olması ve fanı güzel bir şekilde kapatılmış ve korunmuş olması tercih sebebim oldu.Bakalım deneyip göreceğiz.

Ama dediğim gibi sürücüsüz bir model olması satın almadan önce kafama çok takılmıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ Tanıl Sarıkaya

Cree sitesinde xt-e çipinin 457lm parlaklığı olduğu yazıyor. Her bir ampülde 8 adet çip görünüyor. Bakalım yeterli parlaklığa ulaşabilecek mi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sürücü gerçekten o kadar fark ediyor mu ? Satıcıya sorduğumda etkilemiyor dedi fakat kimse yoğurdum ekşi demez tabi

http://www.aliexpress.com/store/product/2014-New-1-Set-40WX2-3600LMX2-H7-CREE-XT-E-LED-All-in-One-Headlamp-Auto/434787_2030812893.html#60103111898

Bende bu ürünü aldım sürücüsüz ama 3600 Lumen yazıyor. 3000 lumen parlaklığı bile yeter benim için. Bir de bu lede takılan camlar geliyor 3 farklı renkte ve ışığın rengini ledi değiştirmeden değiştirmiş oluyoruz.

Bunun dışında kanal tipi soğutucuya sahip olması ve fanı güzel bir şekilde kapatılmış ve korunmuş olması tercih sebebim oldu.Bakalım deneyip göreceğiz.

Ama dediğim gibi sürücüsüz bir model olması satın almadan önce kafama çok takılmıştı.

tanıl hocam hosgeldin:D

sürücüsüz derken senin sislere taktigindan bahsediyor arkadaşlar sorun yok yani:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

tanıl hocam hosgeldin:D

sürücüsüz derken senin sislere taktigindan bahsediyor arkadaşlar sorun yok yani:)

Hoşbulduk İsmail hocam. Davet için buradan tekrar teşekkür ediyorum :)

Kumaşı çok özel bu forumun

Sürücü olayı şuan içimi öyle bir rahatlattı ki yarın dhl 70 dolar kargo biçse gözüme gelmeyecek :)

@ Tanıl Sarıkaya

Cree sitesinde xt-e çipinin 457lm parlaklığı olduğu yazıyor. Her bir ampülde 8 adet çip görünüyor. Bakalım yeterli parlaklığa ulaşabilecek mi.

İsmail abinin 2400 lümen bile inanılmaz parlak ve etkileyici bu yeniler aynı şekilde çıksa bile sürücüsüz olduğuna şükredip öyle kullanıcam.

Ama içinden bir ses projektör gibi çıkacak diyor :)

tarihinde TANIL SARIKAYA tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fazlası var eksiği yok dostum;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

testi ben yapsam olmaz mı? :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

testi ben yapsam olmaz mı? :D

buyrun yapın hocam:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özellikle Mahmut Akbulut için yapıcam, gelsin de :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özellikle Mahmut Akbulut için yapıcam, gelsin de :D

Eyvallah kardeşim sabırsızlıkla bekliyorum :bravo: Cree led ampuller kendini aştı beklenenin üzerinde performans sergiliyorlar :good1:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

led çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor :lol:

837d5515f8543be084cee9248a9a6fd2.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne kaa güzel görünüyorlar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap