İçeriğe Yönlendir
Erim Topdemir

Stoplara led bar projesi

Recommended Posts

Emrah Kartal

Raki pleksi yi frinda isitip kalipla u seklinde yaptip 50*50 ledle soyle bir goruntu aldim 12 adetle3e2u5upe.jpge3a9a2u4.jpgepyra8un.jpg usttekinormal cekimde

Alttaki resim isikli ortam modu ilr cekimde2yve8uge.jpgbuda uzaktany2aha3a7.jpg

hocam bu küçük ledleri birbirine nasıl bağlıyoruz. mesela 30cm lik bi çubuk yapmak istiyorum sizinki gibi parlak beyaz olacak. neler alıp nasıl baglamalıyım. metrede 120 led olan şerit led kullansam olurmu. birde düz pleksiyi metalik gri boyasak nasıl olur görüntü.

post-7577-0-60048900-1411657864_thumb.jp

benim stoplar bu şekilde çinden geldi

nasıl bir ürün hocam bu. link resim vb verebilirmisiniz.

İletiyi paylaş

Ümit Yel

abi o şekle nasıl soktun pleksiyi? kalıbı nasıl yaptın?? çok nerak ediyorum. birde bu pleksinin arkasına 3 çip şerit led çeksek nasıl durur?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

abi o şekle nasıl soktun pleksiyi? kalıbı nasıl yaptın?? çok nerak ediyorum. birde bu pleksinin arkasına 3 çip şerit led çeksek nasıl durur?

Kalıp bu :

nynuqy3y.jpg

Bulabilirsen bu led lerden kullan ...

rigid_ligt_bars-0003_1.jpg

led-rigid-light-bar-large-rlbn.jpg

İletiyi paylaş

Mustafa Aker

herkese selam. benımde bı sorum olcaktı. bu pleksinin kalınlıgı ne olmalı ve homojen bı goruntu ıcın rakı beyazı mı olmalı. sımdıden tesekkurler

İletiyi paylaş

Ümit Yel

Abi kalıp görüntülenmiyor. Bu ledin adı ne ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Abi kalıp görüntülenmiyor. Bu ledin adı ne ?

nynuqy3y.jpg

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Merhabalar birkaçgün önce yandan ışıyan fiberoptik kablo sipariş ettim meraktan, nedir nedeğildir bir görmek istedim fakat Işık kaynağı olarak ne kullanılır bilemedim, bulabildiğim en ufak kaynak 15cm. Pek kullanışlı bir ebat değil gibi geldi bana :) daha kullanışlı yada daha pratik bir tavsiyeniz varmı acaba ?

Fiberoptik

http://www.wiedamark.com/10mmSolidCoreSideGlowFiberOpticCableSoldByTheFoot.aspx

Led

http://ltsaydinlatma.com/urunler.asp?k_id=164&pid=251&uid=3566

tarihinde Erim Topdemir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Ne amaçla kullanılacak belirtirseniz ona göre yorum yapalım...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Ne amaçla kullanılacak belirtirseniz ona göre yorum yapalım...

156 arka stopda deniycem fotoğrafdaki şekil için daha önce led denedim ama arka stoplar 2 parça

Birde kendi içinde oda odalar biraz kesip biçmek gerektiriyor bu daha iyi görüntü ve daha az zahmeti olur gibi geldi

post-7155-0-82326300-1422611345_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Fiber ışık taşıyıcıların çalışma prensibi biraz farklı,sizin projenize neon flexi led daha uygun gibi bir de bunu araştırın ...

img11.jpg544500786_880.jpg544500786_880.jpg

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

yapacağın alan düz bence güzel olur fakat bu led ne ile çalışıyor? herhangi bir invertörü olabilir... direk 12 ile çalışmıyor olabilir...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Ama bu ürünlerin hiç biri gündüz power led yada reflektörlü smd led kadar aydınlatıcı ve dikkat çekici değil ...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

Fiber ışık taşıyıcıların çalışma prensibi biraz farklı,sizin projenize neon flexi led daha uygun gibi bir de bunu araştırın ...

img11.jpg544500786_880.jpg544500786_880.jpg

kardeşim yalnız bunların 12V olanı yok, hep 220

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

hem beyaz hem turuncu yananlardan sanırım bunlar. tek renk bulamıyorum... üstte verdiğin yerde var ama hiçbirinde detaylı açıklama yok.

yani direk 12 ile mi çalışıyor? invertör gerekiyo mu? istediğimiz yerden kesiliyor mu? içinde smd led mi var neon şeklinde mi... hiç açıklama yok.

daha öncekileri de direk 12 diye aldımm 600V çıktı :D

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Taner Eviş
hem beyaz hem turuncu yananlardan sanırım bunlar. tek renk bulamıyorum... üstte verdiğin yerde var ama hiçbirinde detaylı açıklama yok.

yani direk 12 ile mi çalışıyor? invertör gerekiyo mu? istediğimiz yerden kesiliyor mu? içinde smd led mi var neon şeklinde mi... hiç açıklama yok.

daha öncekileri de direk 12 diye aldımm 600V çıktı :D

12 ile çalışıyor

Ledin başlarında bi devre var

Invertor o olabilir adını bilmiyorum :)

Ledlerin adını da bilmiyorum birazdan atarım resmini. İstediğin yerden kesilmiyor galiba 3 ledden sonra kesme yeri vardı sanki

İletiyi paylaş

Taner Eviş

Tek Renk yananlari da var

13f9f154bf73ec3c2a7d47628cb66660.jpg

Led de bu

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

çok kalınmış bunlar, benim yapmak istediğim yere olmaz...

İletiyi paylaş

Salih Karali

nynuqy3y.jpg

Benim kalip mesur olmuş :)

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Benim kalip mesur olmuş :)

Siz tamamladınızmı projeyi ? Son halini takip edemedim :)

İletiyi paylaş

Murat köse

valla noldu o proje takipteyiz.

İletiyi paylaş

Salih Karali

Is yogunlugundan askiya alindi malesef

İletiyi paylaş

Fatih Akar

Son durum su anda araca taktim ancak tam bitmedi

Bu arada bu basligi baslatan bendim simdi baskasi baslatmis gibi gorunuyor

post-7414-0-46139800-1425062774_thumb.jp

tarihinde Fatih Akar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Hürkan Pişkin

bende de alfa romeo 156 var.

paylaşılan resimdeki stopları çok beğendim. nasıl yapıldığı konusunda yazılanları okudum. flexi neon olabilir diye düşünmüştüm ilk etapta ama sizler flexi neonlar gündüz kuvvetli ışık vermezler şeklinde yorum getirmişsiniz. Dolayısıyla paylaşılan fotoğraf gündüz çekilmiş ve gunduz olmasına rağmen hayet hoş bir ışık var. Yani bu işi yapan arkadasımız sanırım flexi neon kullanmamış.

Sizlerin de söylediği gibi plexi cam (rakı renginde) içerisine power led yerleştirmek suretiyle yapılmış olmalı diye düşünmüşsünüz. bana da mantıklı geldi. Bu yüzden bugun 3 cm eninde, 100 cm boyunda ve 5 mm kalınlığında plexi cam ve de 5630 led strip (50cm) satın aldım.

5mm kalınlık çok gelir mi diye düşünüyorum. Ancak ince olursa da her bir led kendini belli eder ve ışık plexi içerisinde homojen dağılmaz diye de düşündüğüm için 5mm kalınlığında aldım. Sanırım resimde paylaşılan plexi 4mm olmalı. Onun kalınlığını paylaşırsanız sevinirim, veya benim aldığım ürülerle ilgili yorum yaparsanız da memnun olurum.

ürünler geldiğinde ışık resmini sizinle paylaşırım. Umarım ilk resimde paylaşılan alfa romeodaki led görünümlü ışığı elde edebilirim. Nedense gene de onun kadar hoş olmayacakmış gibi his var içimde, umarım daha da güzel olur :oghk:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Kocan
On 27.05.2015 at 16:37, Hürkan Pişkin yazdı:

bende de alfa romeo 156 var.

paylaşılan resimdeki stopları çok beğendim. nasıl yapıldığı konusunda yazılanları okudum. flexi neon olabilir diye düşünmüştüm ilk etapta ama sizler flexi neonlar gündüz kuvvetli ışık vermezler şeklinde yorum getirmişsiniz. Dolayısıyla paylaşılan fotoğraf gündüz çekilmiş ve gunduz olmasına rağmen hayet hoş bir ışık var. Yani bu işi yapan arkadasımız sanırım flexi neon kullanmamış.

Sizlerin de söylediği gibi plexi cam (rakı renginde) içerisine power led yerleştirmek suretiyle yapılmış olmalı diye düşünmüşsünüz. bana da mantıklı geldi. Bu yüzden bugun 3 cm eninde, 100 cm boyunda ve 5 mm kalınlığında plexi cam ve de 5630 led strip (50cm) satın aldım.

5mm kalınlık çok gelir mi diye düşünüyorum. Ancak ince olursa da her bir led kendini belli eder ve ışık plexi içerisinde homojen dağılmaz diye de düşündüğüm için 5mm kalınlığında aldım. Sanırım resimde paylaşılan plexi 4mm olmalı. Onun kalınlığını paylaşırsanız sevinirim, veya benim aldığım ürülerle ilgili yorum yaparsanız da memnun olurum.

ürünler geldiğinde ışık resmini sizinle paylaşırım. Umarım ilk resimde paylaşılan alfa romeodaki led görünümlü ışığı elde edebilirim. Nedense gene de onun kadar hoş olmayacakmış gibi his var içimde, umarım daha da güzel olur :oghk:

ne yaptınız led işini,ilerleme varmı

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...