İçeriğe Yönlendir
Erim Topdemir

Stoplara led bar projesi

Recommended Posts

Erim Topdemir

Merhabalar bu görüntüyü bu sabah bir video da gördüm ve sabahtan beri aklımı kurcalıyor. aydınlatma işlerinden pek anlamam oyuzden işin ehli insanlar burda olduğu için paylaşıp bilgi almak istedim. Bu görüntüyü arka stoplarda nasıl elde edebilir ve kafamda park lara bağlamak var sizce nasıl olur. Ve nasıl yapabilirim :) biraz fazlaca soru sordum ama şimdiden çok teşekkür ederim

post-7155-0-75594100-1391113392_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Elektronik bilgin ve el becerin varsa neden olmasın :good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erim Topdemir
Elektronik bilgin ve el becerin varsa neden olmasın :good1:

Abi onlar bende hiç yok ama taktım kafaya işte yapamazsam bile neyin ne olduğunu bilirsem yaptırmam kolaylaşır :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Hazır modül mü kullanılmış bunda ?

İletiyi paylaş

Erim Topdemir
Hazır modül mü kullanılmış bunda ?

Son kasa passatin arka stoplara benzettik :) cok kurcaladim aradim ebay alfaowner vs. amaa hazirsa bile boyle bir module rastlamadim abi :/

İletiyi paylaş

Onur Turan

valla görüntü süper kesinlikle yapılmalı :D

İletiyi paylaş

Erim Topdemir
valla görüntü süper kesinlikle yapılmalı :D

Kesinlikle katılıyorum ama cok ufak bir sorunum var :) nasılll yapılır??? :)

İletiyi paylaş

Onur Turan

Kesinlikle katılıyorum ama cok ufak bir sorunum var :) nasılll yapılır??? :)

müşterek bir sorun :unknw:

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Çin üretimi yassı film gibi olan aydınlatma ürünlerinden kullanılıyor.Stop camına içten yapıştırılıyor.Bir ara bu şekilde bir yapım videosu izledim o nedenle bu tip çalışma olduğunu düşünüyorum.Aynı tip çalışmayı Mazda 323 f hb arka stopları 2012 sanırım Seattı yuvarlaş şekil ve içe doğru uzayan çizgi şeklinde arka stoplara şekil vermişler.

El yapımıda bu stoplara bu şekilde led ve pleksi kullanarak artık benim için çok zor olmasada yinede epey uğraştırıcı bir çalışma olacağı kesin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

müşterek bir sorun :unknw:

en azından ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum, sorunlar çözülmek içindir :D

Çin üretimi yassı film gibi olan aydınlatma ürünlerinden kullanılıyor.Stop camına içten yapıştırılıyor.Bir ara bu şekilde bir yapım videosu izledim o nedenle bu tip çalışma olduğunu düşünüyorum.Aynı tip çalışmayı Mazda 323 f hb arka stopları 2012 sanırım Seattı yuvarlaş şekil ve içe doğru uzayan çizgi şeklinde arka stoplara şekil vermişler.

El yapımıda bu stoplara bu şekilde led ve pleksi kullanarak artık benim için çok zor olmasada yinede epey uğraştırıcı bir çalışma olacağı kesin.

abi bu yassı ürünlerin bir adı yada bir satın alma linki falan varmıdır acaba yada videoyu ne olarak aratırsam bulurum acaba ?

İletiyi paylaş

Onur Turan

en azından ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum, sorunlar çözülmek içindir :D

abi bu yassı ürünlerin bir adı yada bir satın alma linki falan varmıdır acaba yada videoyu ne olarak aratırsam bulurum acaba ?

kesinlikle katılıyorum :)

tarihinde Onur Turan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Adını bilmiyorum.Epey uzun süre oldu tesadüfen izlemiştim.

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Birkaç gündür bakıyorum pek bi ilerleme kaydettiğim söylenemez :) istanbulda bana tavsiye edebileceğiniz yada bu işi yapar diyebileceğiniz biryer varmı acaba onun yolunu aşındırayım :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Birkaç gündür bakıyorum pek bi ilerleme kaydettiğim söylenemez :) istanbulda bana tavsiye edebileceğiniz yada bu işi yapar diyebileceğiniz biryer varmı acaba onun yolunu aşındırayım :)

Forumumuzda usta tavsiyesi yapılmıyor. Sanayide farcılardan araştırmanız gerekecek.

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Forumumuzda usta tavsiyesi yapılmıyor. Sanayide farcılardan araştırmanız gerekecek.

Tamamdr abi kusura bakmayın gözümden kaçmış :)

İletiyi paylaş

Selim Mollaoglu

Harbiden kim yapmış bunu yaw :)

post-7165-0-64776100-1391540564_thumb.jp

İletiyi paylaş

Erim Topdemir
Harbiden kim yapmış bunu yaw :)

Polonya'da bir adam :) adamı bir forumda buldum yazmış birşeyler ama lehçem olmadıgı için zorlandım biraz sonra mail attım ama takmadı galiba beni pek

İletiyi paylaş

Salih Karali

Arkasinda ki led tipi nedir acaba veya raki pleksi arkasinda parklar icin ne kullanabilirz

İletiyi paylaş

Hami Erışık

çıkma kırık bmv arka stop bul,onların içindeki yassı plastikler tam senin istedigin pleksi çubuklar. o yassı pleksilerin içinde güçlü ledleride hazır var senin işin stopu sökmek,içine yapıştırmak.direk 12 volt.daha ne diyeyim.

bmv resimlerine bak arka stoplara yorum yaparsın.mercedesin 180 nindede hazır yassı pleksi var,ama sadece bir modelinde,oda harika

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

BMW vw MB stoplarındaki pleksi leri kullanabilmesi için kendi stoplarının şeffaf olması gerekiyor aksi halde ışık belli olmaz , ve bu pleksilerdeki led ler sanıldığı kadar güçlü değil smd3528 kırmızı led kullanıyor iyi reflekte edildiği için ışık yeterli oluyor.Led ler stop içinde fazla yer işgal ediyor çünkü üzerinde oldukça büyük soğutucular var bunları farklı bir stopta kullanmak bunun için uğraşmak yerine power led ve lens kullanılarak güçlü ve dikkat çekici stoplar yapılabilir hem daha kolay hem daha güçlü...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Salih Karali

Led ucu belli olsun istemiyrum raki pleksi parca ariyorum denemler yapcam bakalim

İletiyi paylaş

Erim Topdemir
BMW vw MB stoplarındaki pleksi leri kullanabilmesi için kendi stoplarının şeffaf olması gerekiyor aksi halde ışık belli olmaz , ve bu pleksilerdeki led ler sanıldığı kadar güçlü değil smd3528 kırmızı led kullanıyor iyi reflekte edildiği için ışık yeterli oluyor.Led ler stop içinde fazla yer işgal ediyor çünkü üzerinde oldukça büyük soğutucular var bunları farklı bir stopta kullanmak bunun için uğraşmak yerine power led ve lens kullanılarak güçlü ve dikkat çekici stoplar yapılabilir hem daha kolay hem daha güçlü...

Lensle birlikte şöyle bir power led buldum benim işime yararmı acaba :)

http://qmdled.en.made-in-china.com/product/xvPQmdZSbfkh/China-2013-New-Bridgelux-LEDs-with-Lens-LED-Bar-Light.html

http://qmdled.en.made-in-china.com/product/fBuJzZwGHTVc/China-12V-LED-Rigid-Strip-with-Lens-and-New-Connectors.html

tarihinde erim topdemir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Salih Karali

Raki pleksi yi frinda isitip kalipla u seklinde yaptip 50*50 ledle soyle bir goruntu aldim 12 adetle3e2u5upe.jpge3a9a2u4.jpgepyra8un.jpg usttekinormal cekimde

Alttaki resim isikli ortam modu ilr cekimde2yve8uge.jpgbuda uzaktany2aha3a7.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erim Topdemir

Bence kesinlikle aynı görüntüyü yakalamışsınız :) fotograflar içinde ayrıca teşekkür ederim ben daha önce böyle bir işe hiç kalkışmamıştım ama sorularıma büyük oranda çözüm buldum :) dirençle ilgili kısmı neyaptınız diğer konuda yazdığınız ?

tarihinde erim topdemir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Salih Karali

Power led kullanmadim 50*50 kirmizi smd led kullandim

3led seri bir330ohm drenc koydum 12 volltta sikinti yok ta aracta mars esnasinda 14 v cikabiliyor 480 ohm mu kullansam acaba?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...