• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Zafer Özbek

Far camı açma ve silikonla kapama

Recommended Posts

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker

Farkını yani iç karışımını bilmem.Lakin akvaryum cam olduğu için daha iyi yapışma özelliği mevcut.Far plastikleride her şeye tutunabilen bir şey değil ben bundan dolayı tavsiye ediyorum.Birde normal silikondan biraz daha cıvık olması iyi yönü.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Adnan Çelik    2
Adnan Çelik

Herkese merhabalar uzun çalışmalarım ve araştırmalarım sonucu elimde bulunan golf 7 taivan malı farıma mercek değişimi işine giriştim far camını açtım içindeki merceği çıkardım Bosch mercek Temin  ettim ve montajını tamamladım şükür silikon çektim ve farların kurumasını bekliyorum yeni konu açmamak için buraya yazıyorum elim biraz yatkın olduğu için kendim giriştim gerçekten çok zor bu konuda uğraş veren ustalarıma da saygılar 

farımım fotoğrafını yükleyeceğim Kısalar mercek uzunlar reflektörlü idi ben bi xenonun merceğini açıp kapatabilmek için uzondan direk hat çektim elektrikten çok anlamadığım için tedirgin de oldum açıkcası bi olumsuzluk olur mu diye bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca tüm bunları yaptım ama hala xenon konusuna karar veremedim orjinal yani oem bişeyler takmak istiyorum ama aracım orjinalinde halojen olduğu için elektrikçiler Arıza yakar beyni yakar falan dediler tedirgin oldum canbus lu Arıza yakmayan diye satılan kitler var ama bu kadar uğraştıktan sonra gerçekten iyiki uğraşmışım diyebileceğim bi xenon kit arıyorum bu konudaki tavsiyeleriniz benim için çok değerli herkese saygılar B9BB38D3-2D0B-4474-A898-8339F2CA2F99.thumb.jpeg.ea28a3a077524be5a97a6291b2a918b4.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    105
Hazar Erulusoy

Elinize sağlık ilk olarak cesaret edip kolları sıvayıp işe baslamışsınız. Uzunlardan nereye hat çektiniz? Bosch mercek kullandınız Oem le devam ediniz. Balast ve ampül seçimini ona göre yapınız. Arıza modülü vs yerinde forumda aracınızın konusunda bulabileceğiniz röleli bağlantı bile sağlıklı bir elektrik bağlantısı yapabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Adnan Çelik    2
Adnan Çelik

Hocam çok teşekkür ederim mercek selenoidini direk uzunlara bağladım iç kısımda yanan ampüllere fakat tedirginliğim elektrik. Bilgim çok fazla olmadığını için selenoidler aşırı elektrik yüklenip hatta zarar verir mi 

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    105
Hazar Erulusoy

Vereceğini zannetmiyorum. Ama hata verir bu şekilde. Selenoid in çektiği akım ampül ile aynı olmayacak bu sebeble sistem kendini kontrol ettiğinde orada ampül görmeyecek. Hata verecek. Uzun hattına ek olarak birde dipsiz ampül baglarsaniz hata vermeyecektir. Ben o şekilde aştım hatayı denemekte fayda var.

İletiyi paylaş

Adnan Çelik    2
Adnan Çelik

Hocam ampülde takılı halde denedim hata vermiyor hem ampul hem selenoid belki biraz fazla oluyor ama hata vermedi Extra bir röle vs bişeyler yapmama gerek yok sanırım

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    105
Hazar Erulusoy

Farı tam silikonlamadan deneyin. Hata vermiyorsa ne ala. Takip etmek gerek.

İletiyi paylaş

Adnan Çelik    2
Adnan Çelik
Şimdi, Hazar Erulusoy yazdı:

Farı tam silikonlamadan deneyin. Hata vermiyorsa ne ala. Takip etmek gerek.

Hocam bu Çin malı balastlarda olduğu gibi hazır bi kit gibi bişey yok mu oem balastlar için hemen alsam taksam sisteme 

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    105
Hazar Erulusoy
Hocam bu Çin malı balastlarda olduğu gibi hazır bi kit gibi bişey yok mu oem balastlar için hemen alsam taksam sisteme 
Yok.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.319
Oktay Toker
10 saat önce, Adnan Çelik yazdı:

Hocam çok teşekkür ederim mercek selenoidini direk uzunlara bağladım iç kısımda yanan ampüllere fakat tedirginliğim elektrik. Bilgim çok fazla olmadığını için selenoidler aşırı elektrik yüklenip hatta zarar verir mi 

Araç konusunda bu tip yazışmalara yer verilirse daha iyi olacaktır.

Şöyle düşünün Taktığınız ürün orijinal bir bi-xenon mercek ve bunu yapanlar kullanım mantığına göre süren bir sürü testten sonra seri üretime geçer veya düz mantıkla yaklaşınız aldığınız mercek marka araçların farlarında kullanılıyor.Aldığınız ve kullandığınız bu ürün çıkma ve çıkan araçta sorun yapmıyorsa ve taktıığınızda test ettiğinizde sorunsuz çalışıyorsa takılacak olan araçtada sorun yapmaz.Kendinize bu şekilde sorular üretip kafanızı karıştırmayınız.Elinize sağlık.:good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Adnan Çelik    2
Adnan Çelik
56 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Araç konusunda bu tip yazışmalara yer verilirse daha iyi olacaktır.

Şöyle düşünün Taktığınız ürün orijinal bir bi-xenon mercek ve bunu yapanlar kullanım mantığına göre süren bir sürü testten sonra seri üretime geçer veya düz mantıkla yaklaşınız aldığınız mercek marka araçların farlarında kullanılıyor.Aldığınız ve kullandığınız bu ürün çıkma ve çıkan araçta sorun yapmıyorsa ve taktıığınızda test ettiğinizde sorunsuz çalışıyorsa takılacak olan araçtada sorun yapmaz.Kendinize bu şekilde sorular üretip kafanızı karıştırmayınız.Elinize sağlık.:good1:

Oktay hocama ve İlker hocama ayrıca teşekkürlerimi sunarım tamamen bitirdiğimde video yükleyip nasıl yaptığımı başlık açıp daha detaylı anlatacağım Bilgi netliği açısından 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap