İçeriğe Yönlendir
Ferit Kama

Geri vites lambasının güçlendirilmesi, led'le değiştirilmesi

Recommended Posts

Ali Saruhan

Abi yalniz geri viteste beyaz hem tatli duruyor hem de geri gorus kamerasina cok faydasi var. Ben smd led olanlardan kullanmistim, cok memnundum. :-)

plakalara smd led kullandım sorun yoktu bakalım 2 adet sipariş vermeyi düşünüyorum arka sise ve park lambasına umarım sorun çıkarmaz...

tavsiye edeceğiniz çin sitesi var mı?

İletiyi paylaş

Ali Saruhan

8no2Rk.jpg

21w tek uçlu ampulmüş acaba ne demek tek uçlu ampul?

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Semih Tunca
Selçuk Keleş

Abi yalniz geri viteste beyaz hem tatli duruyor hem de geri gorus kamerasina cok faydasi var. Ben smd led olanlardan kullanmistim, cok memnundum. :-)

Öyle diyorsan öyledir :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ali Saruhan

cree ledlerinda tanesi en ucuz 15 dolar yav :shok:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ali Saruhan

Ben insignia'nın geri vites ve arka sisine bunlardan kullandım, çok güçlü/parlak yanıyor, tek kötü yanı uyarı veriyor, fakat menü düğmesine basıp silmek mümkün olduğu için direnç takmaya da gerek duymadım.

hocam aynı kafadanız memnun musunuz eski lambaya göre ışığı nasıldır. avensiste arıza lambası yakma olayı yokmuş ne taksak yer yani sıkıtnı yok. birde nerden aldınız. bu bilgilere gerçekten çok ihtiyacım var

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
Koyu harf kullanmayınız

İletiyi paylaş

Mutlu Güney

Aliexpress te de var ama ben buradan almıştım; birçok model denedim en parlağı bu çıktı

http://www.dx.com/p/1156-15w-6500k-800lm-5-smd-7060-led-white-fog-reversing-lamp-dc-12-24v-183805#.U5Iepfl_uYc

O kadar parlak yanıyor ki arabadan pek anlamayan arkadaşlarımın bile dikkatini çekti

Bunu da megane coupenin geri vites lambası olarak takmıştım; bu da feci parlak yanıyor

http://www.dx.com/p/sencart-1156-9w-480lm-5-led-white-light-car-brake-bulbs-silver-2-psc-dc-12-24v-158291#.U5IfcPl_uYc

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mutlu Güney

İşinizi görür bu da fakat benim paylaştığım ilk linkteki kadar parlak değil, sanırım bunu da denemiştim.

İletiyi paylaş

Ali Saruhan

İşinizi görür bu da fakat benim paylaştığım ilk linkteki kadar parlak değil, sanırım bunu da denemiştim.

sizinki 800lm ben bu gün 600lm sipariş verdim ikisi 18 dolara geldi osramın bu da yeter diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

Erkan Polat

Kartal göz led var nette bir onlara bakmanızı öneririm.

Getz geri vites ampulunun yerine soketi çıkarılmış H1 ampul takmışlar, olmaz böyle bir aydınlık, belki fikir verebilir size.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

Yalniz soketi cikarilmis h1 ampul geri vites yuvasini veya stop icini eritebilir.

İletiyi paylaş

Ahmet Özge

Arkadaslar yanlis anlamayın ama geri vites lambasına bu kadar para harcamak (20-30 $) biraz garip geldi bana. Zevktir tarisilmaz ama 10 tl ye 5 metre kablolu seyyar ampul yaptirin evinizin onune daha iyi ayninlatir eminim.

İletiyi paylaş

Mutlu Güney

Tamamen zevk işi, nasıl 100-150 dolara daha fazla ışık veren xenon vb ampullerin alıcısı varsa bu da aynı.

tarihinde Mutlu Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

Aracımda tek geri vites ampulü kullanılmış. p21W Megane 1

Geri vitesi sıklıkla kullanıyorum.

Daha etkili aydınlatma için hesaplı led ampul tavsiye eder misinz?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Aracımda tek geri vites ampulü kullanılmış. p21W Megane 1

Geri vitesi sıklıkla kullanıyorum.

Daha etkili aydınlatma için hesaplı led ampul tavsiye eder misinz?

10-15$ a 60 yada 80W 1156 cree led ampul çok işe yarar ve oldukça fazla ışık verir...

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

10-15$ a 60 yada 80W 1156 cree led ampul çok işe yarar ve oldukça fazla ışık verir...

Baktım fakat uygun bir şey bulmadım.

Link alabilir miyim?

Bir de bunlar arıza ışığı yakar mı? Yakmaması için ne lazım?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Tek olarak satış yaparlar mı? bilemiyorum mesajla sormak lazım ...

http://www.ebay.com/itm/2x-80w-White-Cree-1156-BA15S-LED-Auto-Car-Rear-Backup-LED-Turn-Brake-Lights-Bulb-/251302378197?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3a82c9fad5&vxp=mtr

Arıza ışığı yakabilir alüminyum direnç yada paralel ampul ile sorun aşılır...

İletiyi paylaş

Mutlu Güney

ebay'dekiler genellikle aliexpress veya dx benzeri sitelerden alınarak satılan ürünler olduğu için biraz daha pahalı oluyor. O yüzden aliexpress veya dx'ten almak daha mantıklı

İletiyi paylaş

Mutlu Güney

Bu ampuller geri vites ampulü mü passat'ın??

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

İyi gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Mümkünse bu ampulden alın :good1:

382%2080w%20cree%20white%20gallery.jpg

İletiyi paylaş

Mustafa Olur

Siparişi verdim bekliyorum. Fakat yukarıdakilerden değil gündüz ledim gibi COB chip olanlardan.

http://www.dx.com/p/1156-ba15s-p21w-7-5w-400lm-5-led-white-car-steering-light-tail-light-signal-light-12-24v-277989

Benim geri vites lambam tek çiftli olanlar işime yaramıyor.

Deneyeceğim memnun kalmazsam daha güçlüsünden sipariş veririm.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Sonucu bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...