• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
      Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ferit Kama

Geri vites lambasının güçlendirilmesi, led'le değiştirilmesi

Recommended Posts

Ferit Kama    3
Ferit Kama

geri vites lambalarını led ampülle değiştirdim arkadaşlar.. nasıl olmuş..

post-6759-0-94044700-1388152243_thumb.jp

post-6759-0-32297100-1388152254_thumb.jp

post-6759-0-65002300-1388152329_thumb.jp

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Koray Öğüt    0
Koray Öğüt

geri vites lambalarını led ampülle değiştirdim arkadaşlar.. nasıl olmuş..

Güzel gözüküyor güle güle kullan,

kendin mi değiştirdin,

birde ampulü nerden ne kadara aldın, benim aydınlatma çok kötüde

İletiyi paylaş

Ferit Kama    3
Ferit Kama

Güzel gözüküyor güle güle kullan,

kendin mi değiştirdin,

birde ampulü nerden ne kadara aldın, benim aydınlatma çok kötüde

ebay'dan aldım kargo dahil 4 dolar. halojen ampülden daha parlak yanar ama daha az aydınlatır.. ben aydınlatması için değil görsellik olsun diye taktım.. zaten park sensörüm var ayrıca plaka lambalarımda led gece arkası karanlık olmuyor yani..

İletiyi paylaş

Mehmet Güngör    4
Mehmet Güngör

Geri lambalarınız için Mercekli Cree Led leri öneririm. Şuanki aracımda o şekilde değiştirdim ve geceleri aydınlatması çok güzel. Geri manevralarda baya işimi kolaylaştırıyor.

İletiyi paylaş

Furkan Bayraktar    6
Furkan Bayraktar

Geri lambalarınız için Mercekli Cree Led leri öneririm. Şuanki aracımda o şekilde değiştirdim ve geceleri aydınlatması çok güzel. Geri manevralarda baya işimi kolaylaştırıyor.

Uygulamanızın fotoğrafını yükleyebilir misiniz ? Birde rica etsem dediğiniz ürünün satış linki varsa buraya koyar mısınız ? Ayrıca cree led lerin sinyaller için olanı var mı amber renkte ?

tarihinde Furkan Bayraktar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Güngör    4
Mehmet Güngör

Yetersiz gelen Halojen geri lambalarina da el atmistim. Mercekli Cree Led ile degistirdim.

07y2HFX.jpg

ELFO5lK.jpg

Acik havada her ne kadar fark belli olmasa da 50/50

PWGFGu1.jpg

Gece aydınlatma kalitesini en kısa zamanda eklerim.

Sinyaller içinde Amber renkte Cree Ledler mevcut. Ancak fiyatları yüksektir.

tarihinde Mehmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Onur Dikel    6
Onur Dikel

Bu cree ledlerin satis linki mevcut mudur?

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

hayırlı olsun, gece resimlerini bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    179
Mustafa Bağseven
gönderildi (düzenlendi)

http://www.ebay.com/...5cb7cf6&vxp=mtr

Ben vosvosumun geri aydınlatmasından memnunum aslında 21 watt ampülle.Ancak daha iyi olabilir.Bende alcam bu üründen.Mehmet bey ürün bu linkteki mi? Bu linktekinde her birinde 2 tane led var.İlandaki açıklama bölümünde resimlere bakarsanız görürsünüz

Bide bu var..Maşşallah satıcının koydugu resimlerde arka taraf gündüz gibi olmuş

http://www.ebay.com/...6f776bc&vxp=mtr

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Güngör    4
Mehmet Güngör

http://www.ebay.com/itm/2x-S25-1156-BA15s-CREE-R5-chip-Xenon-White-LED-Backup-Reverse-Light-lamp-bulb-/121246171616?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c3ad5c1e0&vxp=mtr

Bendekiler bundan. Aydınlatması çok iyi ancak resimdekiler biraz fazla yanmış o kadar da yanmıyor ama yinede çok iyi aydınlatması. Gece resimleyeceğim.

Şimdi yeni aracımın geri lambalarına almayı düşünüyorum. h21w tipinde canbus lu olanlardan.

İletiyi paylaş

Mehmet Güngör    4
Mehmet Güngör

HS5r95f.jpg

Gece gorunusu. Stoplarimda film var onunda etkisi olmasina ragmen gayet yeterli..

İletiyi paylaş

E. Malik Çetinkaya    0
E. Malik Çetinkaya

HS5r95f.jpg

Gece gorunusu. Stoplarimda film var onunda etkisi olmasina ragmen gayet yeterli..

Elinize sağlık bence çok başarılı... Paylaşım için teşekkürler

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

Arkadaşlar avensis aracımın geri vites lambası tek. Haliyle aydınlatma biraz yetersiz.Ben orijinalliğini bozmadan tek lambaya güçlü bir ampul takmak istiyorum.Cree ledleri ebaydan araştırdım iyi ışık veriyor gibi ama kullanmadığım için size sormak istiyorum.

Benzer ürünler bunlar...

http://www.aliexpres...1743233804.html

http://www.aliexpres...1440716676.html

80w diyor acaba hangi tip ürünlerden almalıyım birde ömürleri bu lambaların nasıldır?

Sizlerden öneriler bekliyorum...

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

80W falan değildir ama bunlarla gayet güçlü ışık elde edersin al fakat dikkat et umarım arıza lambası yakmaz. yoksa paralel direnç atmak zorunda kalırsın...

ömürleri hakkında benim de fikrim yok ben de aldım kullandıktan sonra anlayacağız :)

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

80W falan değildir ama bunlarla gayet güçlü ışık elde edersin al fakat dikkat et umarım arıza lambası yakmaz. yoksa paralel direnç atmak zorunda kalırsın...

ömürleri hakkında benim de fikrim yok ben de aldım kullandıktan sonra anlayacağız :)

plakalara çin malı ledlerden 2 aset taktım sorun yok avensislerde extrem bir durum olmadığı sürece arıza ışığı yakmıyormuş onu öğrendim.Şimdi tek sıkıntım bu lambayı almasına alırım ama aydınlatması çok dağınık olmaz da nokta gibi bir yeri aydınlatır diye korkuyorum. bu konuda fikriniz var mı

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.613
Oktay Toker

2 linkteki üründede aynı tipte ledler görüyorum fakat fiyat aralığı çok fena uçuk seviyede.Bu lede bu mebla çok çok yüksek

Bu watt olayına takılmayın takılacak nokta geri vites ampulü takılan yerdeki ışık odaklaması ve dagılımı olmalı.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Abi ötekinin fiyatı 20 adet için geçerli :-)

Ayrıca geri viteste güvenle kullanabilirsin hem lensi hem de aracın reflektörü sayesinde ışığı dağıtır merak etmeyin...

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

2 linkteki üründede aynı tipte ledler görüyorum fakat fiyat aralığı çok fena uçuk seviyede.Bu lede bu mebla çok çok yüksek

Bu watt olayına takılmayın takılacak nokta geri vites ampulü takılan yerdeki ışık odaklaması ve dagılımı olmalı.

Abi ötekinin fiyatı 20 adet için geçerli :-)

Ayrıca geri viteste güvenle kullanabilirsin hem lensi hem de aracın reflektörü sayesinde ışığı dağıtır merak etmeyin...

Teşekkürler arkadaşlar almışken arka tek sis lambasına da alayım ama ampul T20 midir sizce aklıma takıldı şimdi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Eskiyi sökmeden onu bilemezsiniz...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Bu led ampullerin P21W kadar ışık vereceğini düşünmüyorum. Odağı tutmayacaktır. Geri vites ışığı neden bu kadar önemli ? Ayda yılda bir kaç defa kullanılıyor zaten ?

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

Bu led ampullerin P21W kadar ışık vereceğini düşünmüyorum. Odağı tutmayacaktır. Geri vites ışığı neden bu kadar önemli ? Ayda yılda bir kaç defa kullanılıyor zaten ?

araçta en önemli ışıklardan biridir geri vites ışığı eğer evinizin önünde hiç ışık yoksa arabalarda sıkışık park ediyorsa bu lamba candır canandır ...

p21w ne demektir yardımcı olursanız ondan da alabilirim

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Araçların çoğunda geri vites ampulü olarak P21W kullanılıyor. Toyota'da da böyledir umuyorum ama görerek teyit etmekte yarar var. Japon üreticilerin abuk subuk ampuller kullanıp kullanıcılarını hem performanstan mahrum bırakıp hem de piyasada bulunmayan ampul için servise mahkum etmekte olduğunu yıllardır görüyoruz. Eğer P21W ise zaten o ampulü markalı olan aynısıyla bile değiştirilse performans artışı olacaktır. Daha fazla zorlanacak bir yer değil olacağı o kadar. Hele ki üretici üst segment bir modelinde bile bir ampulün maliyetinden kaçıyorsa.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Abi yalniz geri viteste beyaz hem tatli duruyor hem de geri gorus kamerasina cok faydasi var. Ben smd led olanlardan kullanmistim, cok memnundum. :-)

İletiyi paylaş

Mutlu Güney    16
Mutlu Güney

Ben insignia'nın geri vites ve arka sisine bunlardan kullandım, çok güçlü/parlak yanıyor, tek kötü yanı uyarı veriyor, fakat menü düğmesine basıp silmek mümkün olduğu için direnç takmaya da gerek duymadım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap