• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ömer Karaali

Dış aydınlatma modifiyesi/iyileştirmesi

Recommended Posts

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali

Merhaba arkadaşlar ismim ömer.Aracımın dış aydınlatma sistemini biraz daha güçlendirmek istiyorum.Şu anda sadece tek duylu sinyaller üzerinde çift duylu ampüller kullandım havya&lehim yardımıyla ampül kontaklarını birleştirdim.Artık ampül yanınca içindeki iki tungsten kızarıyor doğal olarak sinyallerim orjinal haline göre daha canlı belirgin yanıyor.

Kasettiğim ampül kontaklarını birleştirme ;

vxgn8.jpg

Ama yinede yetersiz olduğunu özellikle arka park, geri vites, sinyaller ve stop lar için led ile daha orjinal bir uygulama yapmak istiyorum.

Aşağıdaki linkteki led ampüllerin turuncu, beyaz ve kırmızı renkte olanlarını arıyorum.Şimdiye kadar bulduklarım hep beyaz oldu acaba bu ampıllerin turuncu ve kırmızı renkte olanları yokmu ?

http://www.ebay.com/...250952127264%26

Ayrıca üstteki ampulmu daha çok ışık verir yoksa aşağıdakimi ?

http://www.sahibinde...45560887/detay/

tarihinde OmerK tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Merhaba, foruma ad ve soyadınızla üye olmanız gerekiyor, bildirirseniz değişikliği yapacağım. Yaptığınız modifikasyon pek doğru değil, normalden fazla yanan ampuller hem rahatsız edici olur (özellikle gece) hem de ısıdan dolayı ömrü azalır. Led'li ampuller odağı tutturamayacağından orjinal reflektörde iyi sonuç vermiyor.

İletiyi paylaş

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali

İsim soyisim Ömer Karaali ilginize teşekkür.

Yani o halde yapacak pek bir şey yok aydınlatma sistemi orjinalinde neyse o şekildemi kullanacağım ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

İsim soyisim Ömer Karaali ilginize teşekkür.

Yani o halde yapacak pek bir şey yok aydınlatma sistemi orjinalinde neyse o şekildemi kullanacağım ?

Evet daha iyi olur. Zaten orjinal gücü yeterlidir. Ledli falan takarsan hem güvenlik riski oluşturur hem de görüntü açısından hiç bir şey kazandırmaz.

İletiyi paylaş

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali

Anladım teşekkür ederim.Yeni bir konu açmak yerine buradan sorayım peki araç içi için en ideal renk hangisidir ? Gösterge paneli, kalorifer kontrol paneli ve diğer aksamlarda yanan lambaları tek bir renk yapacağım hangi renk kullanmalıyım ?

İletiyi paylaş

Ferit Kama    3
Ferit Kama

üstadım ben bi ara oto led ampül pazarlaması yapıyordum. donanımhaber.com da ve sahibinden.com da beni bilen bilir. şunu söylemeliyim 60tl led ampül çok çok pahalı.. aynı ürünü ben 10tl ye kargo dahil yurt dışından getiriyordum.. ayrıca istediğin parlaklığı vermez bu led sana.. 21watt lık halojen ampülle nasıl yeterli parlaklık elde edemiyorsun orasını pek anlamış değilim? acaba far reflektörlerin çok mu kötü yada farlarının camı soluk mu. araba nedir bu arada detaylı bilgi hatta foto koyarsan memnun olurum.. daha iyi yardımcı olurum.

ayrıca bu çift flamanlı ampülü lehim yapmanızın hiçbir faydası yok biliyor musunuz? çünki ampül içindeki bir flaman 5watt diğeri 21watt. 5watt lık flamanın ek olarak 21watt lık flamanın yanında yanıyor olmasının hiçbir anlamı yok desek yalan olmaz.. ayrıca bu ampülün kulakları ile py21w (sinyal ampülü) nin kulakları aynı değil.. muhtemelen zorlayarak taktınız ampülü yuvaya..

tarihinde Ferit Kama tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

KAdet stopları desenli cama sahip.en yüksek ışığa sahip ledde taksanız ve bu ampulden 2 tanede taksanız ışıgı istediğiniz şekilde artırmanız çok zor.Camdaki ışık yönlendirme kesitleri çok iyi yapılmış olduğu için halojende son derece güzel hamojen ışık veriyor şiddetide o manada artıyor ama fazla değil.

Bu yaptığınız ampul sinyale yaptıysanız sinyal aralığınız açılır daha aralıklı yanar.Bu o kadar iyi değildir.Işık artmış olabilir ama sinyal amacını tam yapamaz diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali

Aracımın stopları aşağıkilerin aynısıdır ;

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-kadett-c-arka-stop-lar-bence-alman-mali-sifir.1972-1979-128520256/detay

Dediğiniz gibi sinyal flaşör aralığında bir değişiklik olmadı önler dede arkalar dada çift duylu ampul kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.Çift duylu ampullerin duy kısmındaki bir tırnağı eğeleyerek yok ettim tek tırnak ile de yerine oturup sabitleniyor.Aslında sönük yanma gibi bir durum yok sadece biraz daha iyileştirmek ışık gücünü arttırmak istiyorum.

Peki daha güçlü halogen ampuller varmı 30 watt mesela ?

İletiyi paylaş

Ferit Kama    3
Ferit Kama

http://www.sahibinde...128520256/detay

Dediğiniz gibi sinyal flaşör aralığında bir değişiklik olmadı önler dede arkalar dada çift duylu ampul kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.Çift duylu ampullerin duy kısmındaki bir tırnağı eğeleyerek yok ettim tek tırnak ile de yerine oturup sabitleniyor.Aslında sönük yanma gibi bir durum yok sadece biraz daha iyileştirmek ışık gücünü arttırmak istiyorum.

hocam lambanın camını çıkarın reflektörler soluksa mutfak folyosu ile kaplayın yada reklamcıdan krom folyo ile kaplayın (kendinden yapışkanlı) lamba yuvalarınızda küçük yani 21watt o küçük yuvada yeterince parlama yapar siz ne kadar parlaklık istiyorsunuz hala anlamadım :)

İletiyi paylaş

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali

Reflektörlerim pek parlak değil evet en azından nikelaj gibi parlamıyor.Folyo mevzusunu denicem en kısa zamanda.Reklamcıdan alacağım yapışkanlı folyo ampulun sıcağından zamanla zarar görmezmi ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Anladım teşekkür ederim.Yeni bir konu açmak yerine buradan sorayım peki araç içi için en ideal renk hangisidir ? Gösterge paneli, kalorifer kontrol paneli ve diğer aksamlarda yanan lambaları tek bir renk yapacağım hangi renk kullanmalıyım ?

Ben turuncu seviyorum :)

http://www.sahibinde...128520256/detay

Artan ısı ile kararma meydana gelebilir. Stoplar açılabilecek türde ise açıp içini temizlemenin yararı olacaktır.

İletiyi paylaş

Erkan Polat    6
Erkan Polat

Osram Diadem sinyal ampulleri standart sinyal ampullerine oranla 2 kat daha fazla lümen ışık vermektedir. Kendi aracımda ön ve arka sinyallerde kullanıyorum ve çokta memnunum.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap