• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aykut Deniz

Opel Vectra B (1995-2002) gösterge paneli aydınlatması

Recommended Posts

Aykut Deniz    4
Aykut Deniz

vectra b aracımın gösterge panelını soktugumde ıcınde merkezde bulunan 2 adet ampul vardı 4 lu power led lıydı cok zayıf kalıyorlardı bende oto elektrıkcıden 6000 k lık 8 power ledlı ampul aldım onlarda yeterı kadar aydınlatmadı merkezleme 2 adet olduğu ıcın gereklı verımı alamıyorum sizce ne yapmalıyım 5chr.jpg

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.142
Servet Aydın

Göstergeyi dağıtıp, kadranların altına komple led döşemeyi deneyin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Size belki fikir verebilir.

http://www.geceucusu...nklendirilmesi/

20.ileti sonunda benimde bu gösterge için çalışmam olmuştu.O vakit sonraki led dizaynlarımdaki gibi fikir ve çaba göstermediğim dönemlerdi ve bende orjinal ampul bölümüne led montajı yapmıştım ve aynı sonucu almıştım.Üst kısımlar biraz daha soluk kalıyordu.

http://www.geceucusu...ton-uygulamasi/

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Aykut Deniz    4
Aykut Deniz

senın butun resımlerını ve konualarını ınceledım abı yukledıgın butun herseye baktım ozellıkle vectra b ıle ılgılı olanlara ama bızım gostergenın panelınde 2 delık var ve yıne merkeze aydınlatma yapmıyor bılıyorsun arkada kalıyo bırsey dusunmustum ısıgın carptıgı noktaya yansıtıcı bırsey koysam musaıt mı degılmı soktummu tekrar bakacagım ama 1 kere sokup butun ıslemı bıtırmek ıstıyorum. senın astra modelındekı gıbı her rakamın altında 1 delık acma ısı fılan bıraz sıkıtı dogurur gıbbıme gelıyor bırde bu led baglama paralellık gıbı olaylarda fazla bılgım yoktur anlayan arkadasımda uzaklarda o yuzden ne yapcagıma net karar veremedım

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

İç kısıma hazır smd5050 ledlerden al metrede 60 tane olanlardan onları iç kısıma yerleştir.Başkada çözüm yok

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.142
Servet Aydın

Gösterge Murat'a ait. Tedarik aşamasını anladığım kadarı ile Fatih üstlenmiş. Bana da montajı yapmak kaldı.

Kadranı dağıtmak basit. Ancak her scala sökümündeki gibi dikkati elden bırakmayalım. Göstergemiz bu,

AkVzB04l.jpg

Tırknakları usulca açıyoruz, yaşlı araç kırlıabilir :)

fjyQI75l.jpg

Dağılmış halde,

hp6AmR9l.jpg

Oem hali. Kadran ışığı zayıf.

L4EIDQ4l.jpg

Skalaları aldıktan sonra gösterge filmini söküyoruz,

xBlHoK5l.jpg

Mevcut yansıtıcı. İki adet W5W ampül ile desteklenmekte

ejEMKo4l.jpg

Kablo bağlantıları 7812 regüle devresi bağlantısı yapılıyor,

KIY6t39l.jpg

hwu6Aegl.jpg

P9mGV3Al.jpg

Sonuç,

qHjrMKSl.jpg

40vBOqKl.jpg

• Beğen 6

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

maşallah maşallah, güle güle kullansın Murat kardeşimiz :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

vektra yazmasan iyiydi abi :)

eline emeğine sağlık çok teşekkür ediyorum tekrardan.. Fatih kardeşime de çok teşekkürler emeği çok

gece resimlerini de bilahare çeker koyarım

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Ahmet Akdeniz    3
Ahmet Akdeniz

insan gözü ayrılmaz artık göstergelerden :)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.142
Servet Aydın

Ben doğru yazmıştım, şer güçler değişmiş olmalı :fiuw:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Güzel olmuş gece fotosu gerekir :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Ustam eline sağlık.Murat iyi günlerde kullan.

İletiyi paylaş

Arkın Kaplan    4
Arkın Kaplan

Kadranlar cidden çok güzelmiş. Bu tip kadran imal eden firma var mı ? . Eski araçlarda metal kadranlar var; Bu şekil de yapılsa enfes olur.

İletiyi paylaş

Efe Mert Meşeci    2
Efe Mert Meşeci

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş

İletiyi paylaş

Mustafa Ayrancı    0
Mustafa Ayrancı

Merhaba Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım Forumu Bi kaç gündür takip ediyorum gerçekten güzel paylaşımlar gördüm bu yüzden aranıza katılmak istedim. Benimde sizlere bi kaç sorum olacak. Aracım vectra b 2000 cdx. Aracımın gösterge ışıklarını değiştirmek istiyorum. Bu konu hakkında bi kaç çalışmalar gördüm ve çok hoşuma gitti.

Örneğin: https://www.youtube.com/watch?v=wd_Or5zO9Ck Tam olarak yapmak isteğim olay bu. Daha önce böyle bi çalışma yapan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Mustafa Ayrancı    0
Mustafa Ayrancı
1 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Mustafa bey merhaba hoş geldiniz :flowers: indiglo plasma yı tercih ederdim hem zahmetsiz hem daha şık http://www.ebay.com/itm/Plasmascheiben-Tacho-beleu-Plasma-Tachoscheiben-Opel-Vectra-B-0-260-Km-h-ND-/381494677514?hash=item58d2dad00a:g:FHcAAOSwUdlWcxux

Tesekür Ederİm mahmut bey hoşbuldum. Amacım aracın orjinal kadranlarını bozmadan sadece ışık renk değişimi yapmak. Öneriniz içİn ayrıca tesekkur ederim :)

İletiyi paylaş

Hüseyin Önemli    0
Hüseyin Önemli

Screenshot_2016-01-11-12-42-59.png

tarihinde Hüseyin önemli tarafından düzenlendi
Yanlis resim yuklemesi oldugundan

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.576
Mahmut Akbulut

:unsure2:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Önemli    0
Hüseyin Önemli

12801151_10153972238752210_3204359361958947469_n.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Bu gösterge için detay resimleri yok mu?Taban kadranı nasıl,ne ile yaptınız?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.508
Oktay Toker

Yapması kısmet olduğunda paylaşmışım lakin gösterge paneli olan bu esas konuda paylaşmamışım ve konuya destek olması için linkten kopyalıyorum.

Daha önce paylaşılan Link bu.

Sivas'tan bir arkadaşımızın aracının km göstergesi,kalorifer dügme aydınlatması,düğmeler,far anahtarı,tavan ve aynalık aydınlatması komple değişti.Rabbimin izni ile bitirebildiğim çalışmadan ortaya çıkan sonuçlar böyle.

Cam açma düğmesinin hali böyle idi temizlendi ve ledler kırmızı yapıldı takıldı.

Arka cam açma düğmesi ledi.

Aynalık ledleri.Tavan ledini sanırım resimlememişim.

Far anahtarı.

Gösterge içine smd5050 ledlerden kadrandaki sayıların altına gelecek şekilde dizdim.

Kadranda sayıların üstlerindeki çizğileri ve bazı şekilleri kırmızı görünecek şekilde Arkadaşımızın isteği üzerine renklendirdim ve ortaya bu şekilde sonuç çıktı.

İbreler beyazdı ve kırmızıyı istediğim gibi alamadım ve bende beyazı kazıyıp ibrenin alttaki yansıtıcı yerini kırmızıya boyadım.

Sonuç bu oldu.Yol bilgisyarı beyaz ledler ile aydınlandı.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

5962.jpg

5966.jpg

image.jpg

6138.jpg

6154.jpg

6180.jpg

6215.jpg

6219.jpg

6223.jpg

6226.jpg

image.jpg

image.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap