• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hakan Uçar

Kısalardayken uzunların beraber yanmaması

Recommended Posts

Hakan Uçar    0
Hakan Uçar

Merhabalar siteye yeni üye oldum..Aracım 97 corolla GLİ ön farları değiştirip Angel far ve xenon uyguladık (kısa ve uzunlar) la beraber.Şu ana kadar sıkıntı yok ama montajı yaparken kısa ve uzunların aynı anda yanması için role kullandılar. Gerçi şu ana kadar problem yaşatmadı ama arasıra uzunları yaktığımda yanmıyor bikaç defa sonrasında yanıyor (sellektör yapıca yanıyo ama).Nedeni ne olabilir O roleleri bi kaç defa değiştirdim (bozuldu) role kullanmadan farklı bir bağlantı olurmu olursa anahtara zarar verirmi..teşekkürler...

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Siğorta kutusundaki far rolelerine işlem yapılacak.Haricen takılmış rolenin soketlerinden kaynaklı olma ihtimali yüksek.

İletiyi paylaş


Link to post
Hakan Uçar    0
Hakan Uçar

Teşekkürler ...Nasıl bir işlem yapılması gerekiyor acaba,bu arada diğer roleler sökülecekmi..

İletiyi paylaş


Link to post
Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Aslında iyi bir elektirikci bu işlemi role olmadan rahatlıkla çözer.

Far soketindeki uçlar zaten ilğili bölüme bağlanacak ve sadece sigorta kutusundaki far roleleri arasına diod baglanınca işlemde sıkıntı olmaz.

Role kötümü değil düzgün ve amacını tam yapabiliyorsa son derece sağlıklı bir işlem olur fakat role soketleri yapılırken düzğün yapılmadığı için ve izalasyona dikkat edilmediği için kısa sürede pas veya buna benzer kusurlar süreklilik gösteren hatalara sebeb oluyorlar.

Birde soy isminizi Selçuk ustama yazarsanız bilğinizi düzeltsin.

İletiyi paylaş


Link to post
Hakan Uçar    0
Hakan Uçar

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum...Elektrikçilere gitmek istemiyorum dedğiniz gibi işten anlayan iyi bi elektrikçi olması gerekiyor...Kendim yapmak istesem bu roleler arası bağlantı nasıl olacak (hangi ayaklara diod bağlanacak açılarsanız sevinirim ... Aceleyle üye olduğum için yazmamıştım.. HAKAN UÇAR

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Konu ilgili bölüme taşındı, konu açmadan önce lütfen forumda arama yaparak daha önceki benzer konudan devam ediniz.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap