• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Tayfun Dilmen

Kararmış reflektör

Recommended Posts

Tayfun Dilmen    1
Tayfun Dilmen

Merhaba arkadaşlar herkesin mübarek kurban bayramı hayırlı olsun

çok uzun zamandır 2001 model çift optik farlara sahip clio aracımın aydınlatma performansından şikayetçi idim bugun bayram tatili olmasını fırsat bilerek farları arabadan söktüm ve birinin içini açtım korktuğum kötü senaryo malesef gerçekleşmişti reflektörlerin içindeki parlak kısım artık bitmiş durumda

şuandan itibaren çözüm yolu arayışına girdim altenatif fikirlerim olarak

- reklektör boyası (böyle birşey varmı bilmiyorum)

- mercek değişimi

d2s soketli mercek almış olsam aracın orjinal yerine uyarmı yada orjinal merceğinden bulma şansım varmıdır

sizce çözüm yolu ne olmalı yardımlarınızı bekliyorum

saygılar.

merceğin ve kararan rekletörlerin resmini koydum , merceğin kumpasla ölçülmüş resmide var

http://imageshack.us/a/img209/9243/wdg1.jpg

http://imageshack.us/a/img201/8441/vb0m.jpg

http://imageshack.us/a/img9/5938/xvvo.jpg

http://imageshack.us/a/img844/2062/irwc.jpg

http://imageshack.us/a/img443/9396/4aa4.jpg

http://imageshack.us/a/img708/6253/dsxh.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Clio MK2 farları Hella markadır Audi A6 da bu merceğin D2S bi-xenon olanını kullanmıştı.A6 D2S mercek bulmak daha kolay olacak gibi.Reflektör boyamak bizdeki teknoloji ile biraz zor...

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Tayfun Dilmen    1
Tayfun Dilmen

bayram dolayısı ile malzeme temin edemediğim için farları temizlerek kapatmaya başladım ama bu benim için projenin sonu değil başı oldu , bayramdan sonra 2 tane yan sanayi var (muayenede kullanılmak üzere) ve bi xenon mercek almayı planlıyorum , şuan için size sormak istediğim farları kapatırken kullanmak üzere şeffaf silikon almıştım ama orjinal silikonu görünce benim aldığım silikonun yeterli kalitede olmadığını gördüm sizin tavsiye edebileceğiz kaliteli bir malzeme varmı acaba ? Normal şeffaf silkon son alternatifim olarak uygulamak istiyorum malum önümüz kış yağmurda sıkıntı yaşamayayım

saygılar

tarihinde Tayfun Dilmen tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Farı tekrar açacaksanız şeffaf silikon kullanın mercek uygulamasından ve son testlerden sonra würth cam silikonu ile kapatırsanız sorun olmaz.Küçük bir hatırlatma şeffaf silikonu kullandıktan sonra montaj yapmadan en az 24 saat oda sıcaklığında kurumasını bekleyin , aksi halde far camı içten buhar yapar.Eğer varsa far içine silika jel koyun su buharını engeller...

İletiyi paylaş

Tayfun Dilmen    1
Tayfun Dilmen

verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ediyorum

hayırlı bayramlar tekrardan görüşmek üzere

İletiyi paylaş

Tayfun Dilmen    1
Tayfun Dilmen

tekrardan merhaba

Benim bir sorum olucak fazla kırma dökme işlemi olmadan orjinal yerine uygulayacığım mercek bakıyorum acaba linkteki mercekler kaliteli iş görür nitelikte bir ürün müdür ?

mercekleri orjinal yerine uygulamak için tornacıda yada cnc de bir braket hazırlatıcam ve bu sekilde montaj yapmayı düşünüyorum bu mercekler clio uyarmı sizce ? birde bana bir kaç tane benim işimi görcek mercek tavsiyesinde bulunurmusunuz

İletiyi paylaş

Tayfun Dilmen    1
Tayfun Dilmen

reflektörleri kararmış olan farlarımı önce depo marka yan sanayileri ile değiştirdim fakat ortaya cıkan ayar problemi ve yetersiz aydınlatma gücünden dolayı farları 10 gün sonra iade edip orjinal hella far alarak yenileri ile değiştirdim , kısa far ampüllerimide osram nb plus ile değiştirdim şuan kafamdaki bütün aydınlatma problemleri çözülmüş oldu

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

reflektörleri kararmış olan farlarımı önce depo marka yan sanayileri ile değiştirdim fakat ortaya cıkan ayar problemi ve yetersiz aydınlatma gücünden dolayı farları 10 gün sonra iade edip orjinal hella far alarak yenileri ile değiştirdim , kısa far ampüllerimide osram nb plus ile değiştirdim şuan kafamdaki bütün aydınlatma problemleri çözülmüş oldu

Güle güle kullanın. Oem ekipmana ödenen fazla para karşılığını mutlaka veriyor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap