• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Arif Kök

Chevrolet Cruze HB Angel Eyes Far

Recommended Posts

Arif Kök    1
Arif Kök

Merhabalar,

Öncelikle forum çok yol gösterici. Yakın zamanda bir far maceram oldu, size durumlu ayrıntılı açıklayıp yardımınızı rica edeceğim.2013 model Chevrolet Cruze HB sahibiyim. Aracıma şu linkteki Vland marka Angel farları aldım:

http://www.sanalpazar.com/Chevrolet-Cruze-A8-Led-Far-Yeni-Ccfl-Angel__isp8437000Ürünü bulunduğum yerde (küçük bir yerde) yaşıyorum, arkadaş aracılığıyla işi halledebileceğini düşündüğümüz bir elektrikçi ve kaportacı arkadaşa götürdüm.Araçta kesinlikle xenon kullanmak istemediğimi belirttim.Bu arada angel eye'lerda bixenon mercekli ampul h7, ekstra uzunlar h1.İlgili dükkanda birçok halojen h7 denedik. Hepsi verimsiz kaldı. Küçük bir yerde yaşadığım için çok fazla opsiyon yoktu. Osram night braker plus vb. deneyemedik açıkçası.

Daha sonra elektrikçi ancak xenon ile performans alabileceğimizi söyleyerek hid kit 8000'lik xenon taktı balastlarla birlikte bixenon mercekli fara. Ekstra uzunlarda iki adet beyaz halojen h1 de bıraktık.

Şimdi öncelikle beyaz ışığa hiç alışamadım. Ayrıca işlemleri gündüz yaptığımız için, elektrikçi farları tam ayarlayamadı. Size ekte kısa ve uzun resimlerini göndereceğim farların. Yanlış vurdukları aşikar.

Size sorum şöyle olacak:Osram night braker plus tarzı bir halojen h7 tipi lamba alsam bixenon merceğim için, ekstra uzun olan h1 lambalarımı devre dışı bıraksam. Sağlıklı, yeterli aydınlatma alabilir miyim iyi bir ayarla? Osram'ları da internetten sipariş edeceğim, malum xenonlara ve angellara da bir ücret ödedim, daha fazla yanlış adım atmak istemiyorum. Angel'ların görünüşü gerçekten şahane olmasa çıkarıp orjinal lambaları takıvereceğim o derece.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Konuyla ilgili acemi olduğumu belirtir, yardımlarınızın karar vermemde çok önemli rol oynayacağını belirtmek isterim.

Ekte uzun ve kısa açıkken gece çekilmiş resimleri gönderiyorum.

Saygılarımla,

post-6840-0-50843300-1379884746_thumb.jp

post-6840-0-78413400-1379884752_thumb.jp

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Farlarınız ayarsız.İstediğiniz ampulü takın bu ayar ile ışık alamazsınız.Duvara karşı 10 metreden resimlerseniz daha detaylı yorum yapılır.H7 merceğe xenon ampul odak sorunu yapacaktır buda etkiler.Osram takmanız daha mantıklı yada H7r metal tip olan xenon ampulü internetten alın takın.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Arif Kök    1
Arif Kök

Çok teşekkürler Oktay Bey. Düzgün bir ayarla ekstra uzun h1 ve xenon'lara gerek kalmayacaksa, osram night braker plus h7'lerden alıp düzgün bir ayar yaptırıp halojen ile problemi çözmeye çalışacağım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Merhabalar,

Öncelikle forum çok yol gösterici. Yakın zamanda bir far maceram oldu, size durumlu ayrıntılı açıklayıp yardımınızı rica edeceğim.2013 model Chevrolet Cruze HB sahibiyim. Aracıma şu linkteki Vland marka Angel farları aldım:

http://www.sanalpaza...l__isp8437000�nü bulunduğum yerde (küçük bir yerde) yaşıyorum, arkadaş aracılığıyla işi halledebileceğini düşündüğümüz bir elektrikçi ve kaportacı arkadaşa götürdüm.Araçta kesinlikle xenon kullanmak istemediğimi belirttim.Bu arada angel eye'lerda bixenon mercekli ampul h7, ekstra uzunlar h1.İlgili dükkanda birçok halojen h7 denedik. Hepsi verimsiz kaldı. Küçük bir yerde yaşadığım için çok fazla opsiyon yoktu. Osram night braker plus vb. deneyemedik açıkçası.

Daha sonra elektrikçi ancak xenon ile performans alabileceğimizi söyleyerek hid kit 8000'lik xenon taktı balastlarla birlikte bixenon mercekli fara. Ekstra uzunlarda iki adet beyaz halojen h1 de bıraktık.

Şimdi öncelikle beyaz ışığa hiç alışamadım. Ayrıca işlemleri gündüz yaptığımız için, elektrikçi farları tam ayarlayamadı. Size ekte kısa ve uzun resimlerini göndereceğim farların. Yanlış vurdukları aşikar.

Size sorum şöyle olacak:Osram night braker plus tarzı bir halojen h7 tipi lamba alsam bixenon merceğim için, ekstra uzun olan h1 lambalarımı devre dışı bıraksam. Sağlıklı, yeterli aydınlatma alabilir miyim iyi bir ayarla? Osram'ları da internetten sipariş edeceğim, malum xenonlara ve angellara da bir ücret ödedim, daha fazla yanlış adım atmak istemiyorum. Angel'ların görünüşü gerçekten şahane olmasa çıkarıp orjinal lambaları takıvereceğim o derece.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Konuyla ilgili acemi olduğumu belirtir, yardımlarınızın karar vermemde çok önemli rol oynayacağını belirtmek isterim.

Ekte uzun ve kısa açıkken gece çekilmiş resimleri gönderiyorum.

Saygılarımla,

Farlarınızı http://www.geceucusu...asil-ayarlanir/ linkinden kendiniz ayarlayabilirsiniz. Angel farlara bi-xenon mercek mi taktırdınız anlamadım ? Normalde angel farlar kalitesiz H7-H1 tipi merceklerle gelir. Eğer sonradan değiştirildiğine eminseniz zaten D2S/D1S tipi orjinal xenon kullanmanız gerekir. Merceğin ampul takılan duyunun yakın plan fotoğrafını gönderin.

İletiyi paylaş

Sani Gerşon    19
Sani Gerşon

8000k xenon'la yeterli ışığı alamayacaksınız. Aydınlatma için 8000k önerenden kaçın zaten.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Yeni tip bu farlarda baktıklarımda bi-xenon orjinalinde var.Kalite olarak zaten durum ortada.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

bence en güzeli halojen mercekleri hella bi-xenon mercekle değiştirip yola devam etmek... 8000lik xenonlarla zaten önünüzü görebilmeniz pek mümkün değil... görürsünüz de ancak mavi görürsünüz yağmur yağdığı zaman onu da göremezsiniz.

ek olarak da ilanda aşağıda gösterilen bi-xenon mercek resimleri Ahmet Kasapoğlunun... ayrıca bu farın içinde bu mercekten olacağını pek sanmıyorum, ya bi-halojendir ya da çin malı bazı bi-xenon mercekler var onlardan takmışlardır, kalkıp da hella ya da valeo takacaklarını sanmam. taktılarsa da helal olsun derim...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Arif Kök    1
Arif Kök

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Selçuk Bey'in yönlendirdiği rehberle biraz önce ayarlarımı kendim yaptım. Açıkçası şu an doğru aydınlatıyor en azından diyebilirim. Kalite olarak problemler mevcut tabii ki hala. Mercek markasıyla ilgili satıcı bir bilgi vermemişti. Daha önce Ankara'daydım, şu an Dalaman'a tayinim çıktığı için iş bitirmek de buralarda büyük çile oluyor. Açıkçası, iyi bir bi-xenon mercekle değiştirip, osram halojenleri takıp kullanmak en sağlıklısı olacak sanırım. Dediğim gibi Cruze'un tamponunu açtırmak bile buralarda gerçek bir problemdi. Daha fazla buralarda oynatmak istemiyorum. Ankara'da sanırım daha sağlıklı olacak.

Bir sorum daha olacak. Hella ya da Valeo bi-xenon mercekle değiştirdikten sonra d2s/d1s orjinal xenonlar ile kullanabiliyor olacak mıyım?

Satıcıya da merceğin markasını soracağım.

Tekrar teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

siz satıcıya merceklerin markasını sorun öncelikle burada paylaşın... evet ikisiyle de kullanabilirsiniz... ben daha önce sonar marka angel far ın Çin işi merceklerini önce Valeo D2S le daha sonra da yeni hella bi-xenon ile değiştirip kullanmıştım... piyasada mercek de bulabilirsiniz, OEM xenon da rahatlıkla bulabilirsiniz...

bir de son olarak 10 metreden duvara karşı kısa ve uzunlar ayrı ayrı açık şekilde resim eklerseniz daha iyi olur...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Merceği bi-xenonla değiştirip neden halojen ampul kullanmak istiyorsunuz anlamadım ?

İletiyi paylaş

Arif Kök    1
Arif Kök

Cevaplar için tekrar teşekkürler. Şimdi kafamda her şey hallaç pamuğu gibi. Öncelikle hava kararınca ışıkların duvardaki görüntüsünü çekip akşam paylaşacağım. Satıcı ile görüştüm, kısaların h7 bixenon mercek olduğunu, sadece h7 ya da d2s xenon kitlerin ampullerin olacağını söyledi, benim elimdeki xenon kit üzerinde h11 yazıyor?? yani angel'a bunu taktılar? bunu nasıl uydurdular merceğe?

Gerçekten çok araştırma yapmadığım için çok rahatsızım bu konuda. Dediğim gibi ışıkların duvar görüntüsünü alıp akşam paylaşacağım. Eğer d2s uyumluysa, doğrudan uygun xenon için tavsiye araştıracağım.

Ek olarak sarıcı tahmin ettiğim gibi mercek markalarını belirtemiyor, üreticinin ürettiği Çin Malı mercekler sanırım.

Saygılar, Sevgiler

tarihinde Arif Kök tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

valla bence farlarınızı sökün, içini açın yeni OEM (mercedes benz, audi VW gruplarından çıkan mercekler olabilir) 1 çift bunlardan temin edin, 1 adet de OEM (osram, philips, koito vs...) çıkma xenon kit tedarik edin ömür boyu yolunuza devam edin... en sağlamı bu olur... diğer merceklerle istediğiniz performansı alamazsınız...

H7ye D2S, D1S merceğe H7, H1, H3 vs... ampuller kenarları traşlanarak uydurulabiliyor fakat ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır...

elinizdeki kitin ballastları H11 dir, sizin merceğe taktıkları ampul H7dir... yani H serisi her ampul her ballast ile kullanılabiliyor çakma xenonla...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

İmkanınız varsa farların arka kapagını açıp net bir resimde çekebilirseniz yardımcı olabiliriz.

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Bu cruze'lara BMW 5 serisi stop yapmışlar. BMW deki kadar iyi olmasada gayet başarılı. iki gündür bir tane cruze bi aşağı bi yukarı sürüyor dikkatimi çekti durdurdum stoplar ne iş inceledim. :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Cevaplar için tekrar teşekkürler. Şimdi kafamda her şey hallaç pamuğu gibi. Öncelikle hava kararınca ışıkların duvardaki görüntüsünü çekip akşam paylaşacağım. Satıcı ile görüştüm, kısaların h7 bixenon mercek olduğunu, sadece h7 ya da d2s xenon kitlerin ampullerin olacağını söyledi, benim elimdeki xenon kit üzerinde h11 yazıyor?? yani angel'a bunu taktılar? bunu nasıl uydurdular merceğe?

Gerçekten çok araştırma yapmadığım için çok rahatsızım bu konuda. Dediğim gibi ışıkların duvar görüntüsünü alıp akşam paylaşacağım. Eğer d2s uyumluysa, doğrudan uygun xenon için tavsiye araştıracağım.

Ek olarak sarıcı tahmin ettiğim gibi mercek markalarını belirtemiyor, üreticinin ürettiği Çin Malı mercekler sanırım.

Saygılar, Sevgiler

Satıcı iyi sallamış. Bir mercek hem H7 hem de bi-xenon olmaz. Bi-xenon olsaydı fiyatı da uçuk olurdu içinden çakma kit çıkmazdı. Bir merceğe hem H7 hem de D2S ampul uymaz zaten uydurmaya çalışıldığı için düzgün sonuç alınamıyor. Farın içteki kapaklarını açıp merceğin duyunu net olarak çekerseniz sağlıklı yorum yapabiliriz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap