• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Audi A8 matrix led far ve sıralı sinyal lambası

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Audi'nin amiral gemisi A8 yenilendi.

2014 modelinde gelişmiş matrix led far sistemine ek olarak sıralı sinyal lambaları da eklenmiş.

Matrix led far sistemi, sürücünün uzun farlarını sürekli kullanmasını sağlıyor.

Tamamen ledlerden oluşan farda ışık demeti bir kontrol modülü ile dikey ve yatay olarak bölünebiliyor.

Birbirinden bağımsız olarak yakılıp söndürülebilen ledler sayesinde karşıdan gelen ya da önde giden araçlar bu ışık demetinin dışında tutulabiliyor ve göz kamaşması engellenebiliyor.

Sıralı dönüş sinyalinde ise sinyal ledleri ardışık olarak yanıyor. Bu yenilikçi özellikleri ile Audi rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=6iBSgVwUt1I

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

bu sıralı sinyal işinden bende istiyorum, Oktay Abi bunun çaresine bakar bir görüşeyim de :D

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Audi yaptıysa ben de yaparım :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Audi yaptıysa ben de yaparım :)

Sinyali mi ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Aslında mantıken çok basit sistem. Her bir ledin yansıma bölgesi farklı, bunları kamera verisi ile kombine edince hop işlem tamam. Bende yaparım :coffee:

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

mükkemel ötesi.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ledler oldukca adaptif kullanılıyor fakat ben lenslere bittim.Her şey lenslerde bitiyor.Sanırım daha ötesi bir led far artık pek olmaz gibi.LAzerli yapılırsa ayrı tabiki. :exc1:

Sinyal oldukca güzel.Basit demeyimde iyi bir çalışma ile uyğulanabilir.

Sinyal videosunda önce uzun led farlar mı sinyal veriyor yoksa sellektör mü yapıyor?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Sinyali mi ?

Evet.. far beni aşar ama.. Öbür deli yapar :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Selektör yapıyordur uzunun bir alakası yok bence.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Biraz önce bu sinyalli 34 plakalı Audi alt binanın önünde duruyordu.Birazcık inceledim.Kısa hüzmelerde kullanılan Lensler harkulade.Uzun hüzmeler gündüz ledlerindeki gibi reflektörlü yapılmış.Sinyal bölümü ve gündüz ledleri minik power ledlerden kullanılmış.Azıcık dikkatli bakınca yanyana 2 ledde yansımalardan görülebiliyor.

Ayrıca stoplarda çok güzel ama ayıp olur diye tırstım çok inceleyemedim.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Resim çekseydin ya :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Tırstım :lol: İnşaat var belkide onun mütahiti bilmiyorum.Birazdan okula gideceğim belki resimlerim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Foto makinasınıda yanıma almıştım ama araba gitmiş. :lol: İnşaat için geldi ise yine gelecektir. :biggrin:

İletiyi paylaş

Burak Küçük    5
Burak Küçük

3. video çok iyi adamlar gerçekten başarılı... O değilde bizim takalara bu fardan takıp muayeneye gitsek ne olur acaba :exc1: görevlinin yüzündeki ifadeyi az çok tahmin edebiliyorum :unsure2: sonra :learn: en son :rtfm:

tarihinde Burak Küçük tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

:unsure2: sonra :learn: en son :rtfm:

:bravo:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
:D

İletiyi paylaş

Burak Küçük    5
Burak Küçük

Buda A8 ve S8'in lansman videosu burda bir amca gelip anlatıyor şöyle bir şey dikkatimi çekti öndeki kamera dışında farlar gpsi kullanarak yola göre hareket ediyormuş :excl: daha gps kullanmayı babama öğretememişken ağır geldi bana bu açıklama :)

tarihinde Burak Küçük tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Semih Tunca    120
Semih Tunca

yok daha neler diyecektim ama öyle diyor abi 1 milyon farklı ışık kombinasyonunu mekanik hareketli bir parça olmadan gps yardımı ile yolu aydınlatıyormus daha neler göreceğiz bakalım :clever:

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan    53
Erman Pehlivan

Aslında ilk bmw 7 serisinin led farlarındaki prensip ile aynı. Bmw önce lanse ettiğinden daha iyiymiş gibi geldi bmwninki ama bunda mekanik parça kullanılmaması daha güzel ama alışılmış mercek görüntüsüz far olduğundan çok da şık gelmedi bana.

Bmw 'nin led farları daha şık bence?

On nümero. :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

Merhaba aranıza yeni katıldım daha doğrusu kayılmıştım önceden ama şifrem falan kayıptı neyse konuya geleyim

Bende sinyalli led var hem park modu hemde sinyal modu olan çift modlu led var uzun hortum led diyede gecer zaten ben bu ledin sinyal kısmına sıralı yanma sistemi ekleyebilir miyim hanı kablonun ucuna elektrik lede gitmeden once devreden geçip senkron olup o şekilde gidecek mesela bunu lede uygulayabilir miyim çok merak ettiğim bir soru uygulanırsa Nasıl yapılır LED'leri tek tek sokup devre mi bağlamak lazım yoksa Amerikan park modülü gibi bir kutu satın alıp + ya eksiye bağlayıp yakılır mı yoksa imkansız mi

Aslında mantıken çok basit sistem. Her bir ledin yansıma bölgesi farklı, bunları kamera verisi ile kombine edince hop işlem tamam. Bende yaparım :coffee:

Merhaba aranıza yeni katıldım daha doğrusu kayılmıştım önceden ama şifrem falan kayıptı neyse konuya geleyim

Bende sinyalli led var hem park modu hemde sinyal modu olan çift modlu led var uzun hortum led diyede gecer zaten ben bu ledin sinyal kısmına sıralı yanma sistemi ekleyebilir miyim hanı kablonun ucuna elektrik lede gitmeden once devreden geçip senkron olup o şekilde gidecek mesela bunu lede uygulayabilir miyim çok merak ettiğim bir soru uygulanırsa Nasıl yapılır LED'leri tek tek sokup devre mi bağlamak lazım yoksa Amerikan park modülü gibi bir kutu satın alıp + ya eksiye bağlayıp yakılır mı yoksa imkansız mi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Led leri gruplamadan sequential yanıp sönme işlevi kazandıramazsınız . 3 erli yada daha fazla şekilde gruplanacak ve sequential devre yardımı ile sürülecek ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap