İçeriğe Yönlendir
Emre Kural

D2S - D1S Xenon ampul seçimi - öneriler

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Hatalara 8000K ve D2S mercekte H3 kullanarak başlamışsınız . İyi aydınlatma istiyorsanız 5000K geçmeyeceksiniz merceklerin durumunu bilmiyoruz bu yüzden sadece D2S ampul al sorun kalmasın da diyemiyoruz . Kontrol gerekli ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Çıkma osram alıp çin işi balasta nasıl takıcaksın ? illaki dönüştürücü almak zorundasın ayrıca dönüştürücü alıp 25 30 tl lik ampul almanı öneririm ama en yakın zamanda oem ürüne geçmeni tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Kadir Eren

H4 den geçtiğim için halojende tesisata müdahele gerekiyodu bizim araçların elektriği zaten sıkıntılı riske girmek istemedim hemen xenona geçip eski uzun kısa h4 xenondan kalan devreyi kullandım tesisata müdahele olmadan uzun kısa yapabiliyorum.

H3 8000k mecbur kaldım mercek montajından sonra bütcem bitti yazın aydınlatmadan memnundum

Mercekleri bugün kontrol ettim aydınlatma yaza göre kötü olduğu için mercek taslarında matlaşma , kararma sorunu yok 4300k dan yukarı artık çıkmayı düşünmüyorum en baştada 4300k düşünüyodum mecbur kaldım 8000k aldım d2s ampulü dönüştürücü ile kullancam merak ettiğim soruları yukarıda belirttim 25-30tl lik ampulden pek bişey beklenmez kaliteli halojen bile daha pahalı biliyorum ama bu ampuller yaklaşık kaç lümen osram a göre aradaki fark nasıl olur , ayrıca çıkma osramı çin işi balastla kullanan varmı daha önce oem balasta göre farkı nasıl aydınlatma yeterli olur mu ?

Bütçemi ayarlayıp oem ampül düşünüyorum balastlar baya pahalı ilerleyen zamanlarda inşallah tamamen oem e çevircem

Edit: Google sayesinde konuların birinde çevirici ile kullanmanın oem kadar olmasada aşırı farkı olmayacağı yazılmış biraz geç ısınır denmiş sanırım bu sorunun cevabı budur sanırım oem alana kadar yeterli performansı alabilirim , elinde resim olan varsa görmek isterim aydınlatmayı

tarihinde Kadir Eren tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

e94e53c8b1a6dc48655a3529be4acd3f.jpg

uzunlar

efc90a1b48531ee1a22770b65f20c916.jpg

kısalar. sanırım osram d2s 8000k idi ya da 5500k osram d1s

İletiyi paylaş

Kadir Eren

Teşekkür ederim resim için elinde daha detaylı karşılaştırma vs olan varsa onlarda ekler umarım.

Ben en kısa zamanda oem d2s ampul , ampul tutucu ve soket çevirici alıp merceklerin hakkını veriyim ve önümü görebilir hale geliyim.

Oem ampul düşünüyorum ama bu ucuz d2s ampullerin oemden farkı çokmudur ? Öğrenmek amaçlı soruyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

En hesaplı eski nesil oem d2s seti 250 civarında rahat alabilirsin.Lakin Bosch merceği d2s te kullanabilmen içn çevirici lazım.Yada elin yatkın ise D1s tırnagını biraz uğraşı ile d2s çeviricyide taktıktan sonra sabitleyebilirisin.

5000k sonrasında ne renk olursa olsun renk mavileştiği sürece ışık lümeni düşer.Siyah zeminde görünmez ışık olur.4300k bile çogu zaman etkisiz kalabilirken bu renklerde daha ne olsun.

Çin malı ürün ile Oem ürün arasında abartmıyorum yarı yarıya fark ile ışık performnası mevcut.

İletiyi paylaş

Kadir Eren

250tl bütcem yok açıkcası onun için balastlar çin işi kalcak şekilde çevirici ile d2s ampul kullanmayı düşünüyorum çıkma oem d2s ampul kullancam.

Elimdeki merceklerin arka aparatını söktüğümde d2s taktığımda d1s olarak kullanılıyo diye biliyorum mercedes c serisi merceği elimdeki ne tür bi çevirici gerek

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Yazdığım gibi aparata çok gerek yok mevcut tutturma telleri hala duruyor ise bu kısmı kullanabilirsin.Durmuyor ise bana imza kısmındaki haberleşme bilğilerimden bana ulaş sana karşılıksız bu kısmı verebilirim,tarif ederim o şekilde yapar kullanırsın.Diğer türlü Oem D2s ampul tutcusu hem bulması zor hemde pahalıya gelir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Kadir Eren

Osram d2s ürünün çakması varmıdır bu ilandakinin orjibal olma ihtimali nedir aynı kişide philips de var ama onun çakması olduğundan osram daha iyi bi seçenek olur diye düşündüm

İlan: http://sahibinden.com/187458858

Mobildeym açılmıyosa ilan no 187458858

Ayrıca elinde bu fiyat aralığında sıfır zor ama temiz 2.el çift olan varsa alabilirim

İletiyi paylaş

Volkan Durmuş

Piyasada ki ürünleri %90 ı sahte Osram, Philips farketmiyor D1S ,D2S , D4S , D3S hepsinin sahtesi var. sıfır 80-100TL aşağı D2S için zor D1S ise daha pahalı hele birde dolar patladı ki fiyatlar çoğu üründe iyice uçtu.

İkinci elde temiz bulamaz iseniz, sıfıra oranla %40-50 daha az aydınlatır, hatta varla yok arasında yanan orjinallere bile bizzat şahit oldum, temizini bulmanız lazım yoksa para etmez

İletiyi paylaş

Oktay Toker

En kötü xenon bile çin xenondan yan sanayiden bence daha iyi odaklama yaparak etkisini gösteriri ama 2.elde bunu test ederek alma olanagı her zaman olmaz.

Bir ara sanırım Mahmut eklemişti oem ve yan sanayi farkını görebilrsiniz.

post-4009-0-59561000-1426236849_thumb.jp

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Kadir Eren

Philipsde çakmayı anlamanın yolu var abi daha önce başka konuda da görmüştüm, osramın sahtesini duymadığımdan acaba dedim ilandaki orjinal midir ?

O fiyata evet çakma olduğu hissi veriyor ama kesin çakma mı eminde olamıyorum. Keseme uygun 2 ampul bulamadım

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Xenon alacaksan her şekilde fiyat bazı olarak balast takımı olarak oem alman senin için avantaj olur.Taneli xenon takım fiyatına gelir.Aldığın satıcı güvenilir ise 2.elde sıkıntın olmaz.Elinde kalmış kullanmıyorum altında alacakların ise zaten bahtına piyango misali olur ama oem olduğu sürece ben risk alınır kanısındayım.

Yok ince eleyip sık dokurum deniliyorsa bu şekilde araştırma yapmak bence gereksiz Osramda olsa ürün sıfır ve yanılmıyorsam garantisi 1 yılda olabilir belki mevcut.Alınır takılır sıkıntı olduğunda dış kılıfa zarar verilmediği sürece hakkını koruyabilirsin.aynımantıkla gidersen 2.eldede değişim hariç ömür konusunda aynı şeyi söylemek dogru olabilecek düşüncesindeyim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Kadir Eren

Aslında haklısın abi set almak daha mantıklı ama set halinde bana pahalı geliyo 150tl 2 ampul alıp kullanmak yerine 300e kit var oem şekilde ama öğrenci olarak 300tl ayırıp xenon almak çok zor oluyo

Elimdeki balastla d2s ampul kullanmak tam olarak oem gibi olmasada çok yakın oluyomuş onun için öğrenci işi d2s yi çevirici ile kullanmak bana daha uygun sadece ampulleri bulamadım bi türlü

Edit: 125tl olan ilandaki kişiye mesaj atmıştım kendisi aşağıdaki cevabı yazmış sanırım şans diyip alıp denemek lazım aldığımda hemen çalıştıramayacağımdan az daha durup çevirici ile birlikte almayı düşünüyorum ampul geldiğinde hemen test ederim

"Ürün orijinal Osram fakat yurtdışından geldiği için faturası yok, bir olumsuz durumda size yenisini gönderirim. 125 tl 2 adet fiyatıdır, aldığınız takdirde size 2 adet ampul göndereceğim. İyi çalışmalar"

tarihinde Kadir Eren tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Her halıkarda 2 sinin birden bozuk olma ihtimali yoktur ama bu kararı vermek sana düşer.

İletiyi paylaş

Kadir Eren

Ürünler sıfır abi acaba ampül yakında patlarmı veya ışık kuvveti kısılmış mı diye düşünmeyecem, bi sorun olursa yenisini gönderirim diyo bakalım çeviriciyi ayarladıkdan sonra almayı düşünüyorum geldiğinde yakıp denemek için

İletiyi paylaş

Murat Kiris

İyi günler arkadaşlar bir yakınım şuan amerikada ve benim bir çift d1s ampul almam gerekiyo hangi ampulu tavsiye edersiniz en yüksek lümene sahip olan ampul hangisidir birde internetten ebay dışında alabileceğim site varmı hepinize teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Osram.com sitesine bakın ben osram cbi d1s kullanıyorum gayet iyiler öneririm.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

İyi günler arkadaşlar bir yakınım şuan amerikada ve benim bir çift d1s ampul almam gerekiyo hangi ampulu tavsiye edersiniz en yüksek lümene sahip olan ampul hangisidir birde internetten ebay dışında alabileceğim site varmı hepinize teşekkür ederim.

Osram Xenarc Night Breaker

İletiyi paylaş

Murat Kiris

.

Osram Xenarc Night Breaker

Osram xenarc cool blue intense nasıldır peki teşekkürler.

tarihinde Murat Kiris tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Dinçer Aslan

Merhabalar. Farlarım h7 ve halojen mercekli.

Şuan normal h7 xenon kit var. Merak ettiğim konu şu:

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-4300-kelvin-xenon-yedek-ampulu-01b067-p-OTM01B067

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-d2r-ampul-donusum-aparati-01b132-p-OTM01B132

65dk99.jpg

D2S ampul ve çevirici ile, normal xenon balastlarımı kullanarak montaj yapabilir miyim? Yani bu ampulü resimdeki h7 ampul yatağıma tutturabilir miyim? SIkıştırma telleri ayrık vaziyette değil birleşikler. Dolayısıyla ampulun arkasının telin arasından geçmesi gerekecek.

Eğer bu ampulü takabilirsem şuanki aydınlatmadan bir farkı olur mu?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Bir saat önce, Dinçer Aslan yazdı:

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-4300-kelvin-xenon-yedek-ampulu-01b067-p-OTM01B067

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-d2r-ampul-donusum-aparati-01b132-p-OTM01B132

D2S ampul ve çevirici ile, normal xenon balastlarımı kullanarak montaj yapabilir miyim? Yani bu ampulü resimdeki h7 ampul yatağıma tutturabilir miyim? SIkıştırma telleri ayrık vaziyette değil birleşikler. Dolayısıyla ampulun arkasının telin arasından geçmesi gerekecek.

Eğer bu ampulü takabilirsem şuanki aydınlatmadan bir farkı olur mu?

Teşekkürler.

Eski tip D2s Hella bi-xenon montajda üzmez.Aydınlatma olarakta farkı çok rahat hissedilir.Tavsiyem oem d2s dir.Almayacaksanız bu ampulü biraz kenarlarını yontarak kullanabilirsin.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
Bir saat önce, Dinçer Aslan yazdı:

Dinçer bey merhaba halojen far yada merceğe takılan oem veya çakma xenon un reflektöre verdiği zararları ve optik sapmaları ve yine bu homojen olmayan ışık kaynağının trafikte diğer sürücüleri rahatsız ettiğini hep konuşuyor ve anlatıyoruz . Bu konuda hassasız sizinde gerekli hassasiyeti göstereceğinizi düşünüyorum ...

Mevcut xenon la bahsettiğiniz xenon ampul arasında hiç fark yok bu yüzden renk dışında aydınlatmada herhangi bir fark olmayacak ...

• Beğen 4

İletiyi paylaş

Dinçer Aslan
11 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Eski tip D2s Hella bi-xenon montajda üzmez.Aydınlatma olarakta farkı çok rahat hissedilir.Tavsiyem oem d2s dir.Almayacaksanız bu ampulü biraz kenarlarını yontarak kullanabilirsin.

Bilgi için teşekkür ederim. Peki bu bahsettiğiniz d2s hella nasıl tedarik edebilirim? linkteki ampul ile normal h7 xenon ampulü arasında performans farkı yoksa boşuna almaya gerek yok. dediğiniz gibi d2s hella ampul alırım, dönüştürücü aparat ile şuanki balastlarıma bağlarım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...