• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emre Kural

D2S - D1S Xenon ampul seçimi - öneriler

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

renk farkı bu biraz daha açık sarı gibi. ama sonuçta yola daha çok hakimim bunlarla. arkadaşım ile beraber inceledik eskilerden farkı var. renkten çok aydınlatma iyi.

İyi, hadi nihayet gözün aydın. Eskileri de yedekte durur. Osram xenarc çok iyidir, rengi yüzünden beğenmeyeceğin için önermemiştim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Kural    16
Emre Kural

Rengi sarı da olsa göz alışıyor, önemli olan xenon far gibi aydınlatsın da.... 2500 TL ye mal oldu sistem, ayrıca bir yığın uğraş emek...

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

2500 tl . :shok:

Orjinal mercekli far alıp mercekleri değiştiysen normal diyeceğim ama.Sanki yinede çok fazla bir rakam.

İletiyi paylaş

Emre Kural    16
Emre Kural

hella orjinal far + philips balast + osram ampuller tabi işçilik ve değişen farklı ampuller, takılıp vazgeçilen angel farlar vs. hepsi 2500 TL

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

O zaman tamam.Normal değer. :good1: İyi günlerde kullanın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Herkeze merhaba, aracımda aşağıdaki bi xenon sistem mevcut

>yeni nesil Hella bi xenon mercek

>D4S koito balans

>D4S philips 5000k ampul.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Fakat D4S philips 5000k ampul ışık miktarı olarak bana yetersiz geliyor. Yani ışık yoğunluğu 4300k philips D2S 85122+ veya philips  85122 color match gibi çok canlı ve lumen olarakta verimli değil. Kullandığım 5000k ampulün tek memnun kaldığım yeri ise ışık rengi olarak beyaz  renk olmasıdır. Benim istediğim rengi yine beyazımsı  veya  beyaz olması ama ışık yoğunluğu ki  bu benim  tek takıntım ve isteğim verimli olacak bir ampul ne olabilir.Yani amacım önümü daha iyi görebilmektir.Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Herkeze merhaba, aracımda aşağıdaki bi xenon sistem mevcut

>yeni nesil Hella bi xenon mercek

>D4S koito balans

>D4S philips 5000k ampul.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Fakat D4S philips 5000k ampul ışık miktarı olarak bana yetersiz geliyor. Yani ışık yoğunluğu 4300k philips D2S 85122+ veya philips 85122 color match gibi çok canlı ve lumen olarakta verimli değil. Kullandığım 5000k ampulün tek memnun kaldığım yeri ise ışık rengi olarak beyaz renk olmasıdır. Benim istediğim rengi yine beyazımsı veya beyaz olması ama ışık yoğunluğu ki bu benim tek takıntım ve isteğim verimli olacak bir ampul ne olabilir.Yani amacım önümü daha iyi görebilmektir.Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

D4S civasız ampuldür, D2S ise civalıdır. Işık gücünde farklıklık yoktur ancak d4s merceğe d2s ampulü kolay takamayabilirsin duyundaki tırnakları farklıdır.

Ayrıca d4s balast civasız ampule göre üretildiğinden d2s ampulde uzun vadeli sorunlar çıkarabilir, emin değilim bu konuda teorik konuşuyorum.

85122+ 4300K'dan da daha sarımsı yanar, 85122CM ise 4300K'dan beyazımsı yanar bunların ışık gücü birbirinden pek farklı değildir. Genelde 3200 lümendir.

Osram Xenarc 4300K'yı önerebilirim. Ya da standart Philips 85122 4300K da olur.

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Osram xenarc 4300k D4S, philips 85122+ 4300K D4S yada 85122cm 4300k D4S olanı varmı acaba?

Benim gördüklerim hep D2S e göre olan ürünler satışta hep.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

evet bende de var philips ve osram marka olarak fakat hep D2S

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Aslında philips D4S 4300k de var yedekte duruyor ama sarı renk olduğu için araca takmıyorum.bende bu yüzden D4S i değiştirip D2S e mi döneyim diye kara kara düşünüyorum sırf D4S e 4300k beyaza yakın (sarı renk olmayan) philips veya Osram ampul bulamadığım için.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Aslında philips D4S 4300k de var yedekte duruyor ama sarı renk olduğu için araca takmıyorum.bende bu yüzden D4S i değiştirip D2S e mi döneyim diye kara kara düşünüyorum sırf D4S e 4300k beyaza yakın (sarı renk olmayan) philips veya Osram ampul bulamadığım için.

Standart 85122'ler sarı değil ki ?

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Ama standart olan philips 85122 nin D4S için olanı var mı? Ve bu ampulun teknik özelliği nedir?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Ama standart olan philips 85122 nin D4S için olanı var mı? Ve bu ampulun teknik özelliği nedir?

Bende yedekte var dediklerin ne ?

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Bendeki philips "D4S 42402 C1" yazıyor kutusunda ve sarı yanıyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Bendeki philips "D4S 42402 C1" yazıyor kutusunda ve sarı yanıyor.

Standart 4300K o. Bir kaç ay kullanınca beyaza döner. Onu kullan bence, yeni ampul almana gerek yok.

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Anladım ozaman yaz sonu o ampulü takayim kışın beyazlaşır inşallah Saol selçuk abi.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Gelişmeleri ve karşılaştırma fotolarını bekliyoruz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ufuk Memiş    0
Ufuk Memiş

Tabiki fotoları ekleyeceğim selçuk abi

İletiyi paylaş

Murat Özkan    3
Murat Özkan

öncelikle herkeze merhaba;benim aracım 2004 opel vectra aracımda orjinal xenon far sistemi mevcut ama farlarımdan memnun değilim sistem düzgün çalışıyor,ama ampul konusunda kararsız kaldım bir çift ampul alacağım osram mı phılıps tercih etmeliyim en iyi aydınlatma için aralarındaki farklar nelerdir...

phılıps 85122 ve phılıps 85122+ arasındaki fark nedir yardımlarınızı bekliyorum...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

85122+ %30 daha iyi aydınlatma gücüne sahiptir...

bence siz ampul değiştirmeden önce merceklerinizi bir temizletin ondan sonra ampul işine girin...

OSRAM 66240 da deneyebilirsiniz...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Murat Özkan    3
Murat Özkan

geçenlerde sağ taraftan aracıma çaptılar farı orjinal far ile değişti ve ampulde kestiği için orjinal olarak 66240 gönderdiler şimdi sol taraf için aynı ampulu nasıl temin edebilirim...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

geçenlerde sağ taraftan aracıma çaptılar farı orjinal far ile değişti ve ampulde kestiği için orjinal olarak 66240 gönderdiler şimdi sol taraf için aynı ampulu nasıl temin edebilirim...

66240 Osram Xenarc ın D2S ampul kodudur , yeni ampulü gönderen yerden tekrar bir ampul isteyemez misiniz? ya da en yakın servisten tedarik edebilirisiniz...

Dikkat etmeniz gereken nokta ampulün hangi özellikte olduğu CBI mi? SVS mi? standart HID mi?

İletiyi paylaş

Murat Özkan    3
Murat Özkan

ampulun üstüne baktım sadece 66240 yazıyor sadece

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.575
Mahmut Akbulut

Resim çekebilir misiniz...

İletiyi paylaş

Mustafa Mustanoğlu    2
Mustafa Mustanoğlu

bende Bosch-Al Bi-xenon mercek var. buna xenon takıcam. orjinali d2s ampul sanırım. H3 ya da H1 takmayı düşünüyorum. holojen lambayla yaptığım denemelerde odak noktası ampulun oturduğu yatakdan itibaren yaklaşık 2cm ölçtüm. h1 uzun geliyor yatakdan daha geride durursa odağı buluyorum. elimde h3 yok. acaba kısa gelir mi. sonuçta uzunun çaresi var ama kısanın çaresi yok.

h3 mi alayım h1 mi.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap