• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Oktay Toker

Florasant Lcd oldu Led Lcd

Recommended Posts

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Daha önceleri 15 lc monitörlere mantar led ve şerit led ile çalışmalarım olmuştu fakat bu defa smd5050 ledleri yan yana dizerek 17 lcd ekranın bozuk olan altlı üsrlü 2 şer tane kullanılmış olan florasantlarını söküp toplamda 120 led kullanarak yeterli sonucu elde ettim.Kontras çok farketti.Elde yaptığım için akım yönünden florasant devreden 1 amper falan daha ekonomik.Orjinallerdeki gibi yapma şansım maddi boyutta hali ile yok.Elde bu kadar oluyor.

Ledlerin dizilmiş hali.Bu hale her ikisinide 1 haftadan fazla sürede getirebildim.Oldukca sıkıcı ve özellikle led sıralamasında dikkat istiyor.

1_zps706389ec.jpg

2_zps668170ff.jpg

5_zpsfc192672.jpg

7_zpsa1c0c8ed.jpg

9_zps852f8601.jpg

4_zps8134d693.jpg

6_zpsfe2d18da.jpg

8_zps0497e455.jpg

Test bitsin kapatınca bir video çekip eklerim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

abi müthiş, tek kelimeyle on numara. Eline sağlık...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erkan Göregen    15
Erkan Göregen

O ledleri tek tek uğraşarak o hale getirmek vallahi helal olsun.

Emeğinize, sabrınıza,elinize sağlık

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Görkem Azizoğlu    14
Görkem Azizoğlu

Abi ellerine sağlık ne yaptın sen böyle :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Han    0
Fatih Han

resimler gitmiş yenilebilirmisin

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

valla abi senin bu upload sitesini değiştirmen lazım sürekli resimler ve videolar gidiyor...

İletiyi paylaş

Erkan Göregen    15
Erkan Göregen

Oktay bey yaptığınız monitörü test etme imkanınız oldumu sonuç nasıl acaba.?

Ben bu işlemi aracımda bulunan 7" lik dokunmatik ekrana uygulamayı düşünüyorum gündüz şartlarında ekranı görmek çok zor oluyor.Arka plan ışığı güçlenirse daha fazla verim alırım diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Verim alamazsınız daha fazla parlaklık contrası bozar aşırı parlak olur.Bu gündüz görünümü parlaklık ile ilğili değil.Contras yapısı ve lcd panelin yapısı ile ilğili durum.Yanılmıyorsam zaten led tasarımlı bir yapısı var boşuna açmayın.Yeni tip medya cihazlarında florasant yapı pek olmaz diye biliyorum.

Sonuç belittiğim gibiydi ama lcd nin video kartı sorun yaptı.Daha önce video kartındaki sorunu yapmıştım epeyce kullanıldı sonra florasant bozulduğu için lede çevirdik ama bu defa ledlerin tam aydınlatma tadına varamadan video kartı tamamen off konuma geçti.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Erkan Göregen    15
Erkan Göregen

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bu düşündüğüm işlemden vazgeçtim.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap