İçeriğe Yönlendir
Mehmet Demirci

Citroen C4 2 (2010-2018) Bi-Xenon'landı

Recommended Posts

Oktay Toker

1.sayfada resim mevcut.2.sayfada benim çalışmamda kablosunu uzun tutmuşum  görülüyor.Son çalışmamda far altına montaj yapmıştım.Resimde görülüyor.İZolasyon için Sista akvaryum silikonu iş görüyor.Başka tercihler yapmak size kalıyor.

8717.jpg

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy

İşte çakma xenon un ne kadar kötü aydınlatma yaptığının acı bir örneği. 

Far ayarlarımda bir o kadar kötü görünüyor. Bu görüntüden nasıl kesilme çizgisi çıkarılır işaretleme yapılır bilemedim.

DSC_2856.JPG

tarihinde Hazar Erulusoy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy

Bu duvar resmi için yorum alabilir miyim? Yani ayarı düzgün mü? Yoksa kötü mü? Ne olması gerekiyor? Forma konular okudum ama yorumlayamadım. 

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Orijinal ampulleri takmanı tavsiye ederim.

Linkteki konular mercek montajı,çizgi alma işlemleri hakkında bilğiler içeriyor.

http://www.geceucusu.com/topic/1875-mercek-fara-monte-edilirken-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r/

http://www.geceucusu.com/topic/2678-halojenden-xenon-bi-xenona-d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F%C3%BCm-metodlar%C4%B1/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
On 8 Eylül 2016 at 22:21, Hazar Erulusoy yazdı:

Bu duvar resmi için yorum alabilir miyim? Yani ayarı düzgün mü? Yoksa kötü mü? Ne olması gerekiyor? Forma konular okudum ama yorumlayamadım. 

Bu haliyle bu farın ayarının düzgün olup olmaması hiç bişeyi değiştirmez.

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy
10 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Bu haliyle bu farın ayarının düzgün olup olmaması hiç bişeyi değiştirmez.

Çünkü çakma xenon. Demek istediğiniz buysa... Zaten dönüşüm yapma sebebimde bu. Gereçketen kötü ve karşımda ki sürücülere saygızca bir sistem. 

İletiyi paylaş

Erkan Göregen

Merhaba

2011 C4 aracıma 2015 model makyajlı kasanın farından aldım. Orijinal gündüz farı park ve sinyal lambaları led.Bu farlar yerine sorunsuz şekilde uyuyor birebir aynı bağlantılar.Elektrik soketi de aynı şekilde takılıyor.

Montaj sonrası led gündüz farı 1-2 saniye yanıp sonra sönüyor bunu halletmek için lexia ya bağlanıp gündüz farları led olarak seçildiğinde sorun kalmıyor.

Geleyim benim halledemediğim soruna

Araç çalışmaz iken bütün lambalar park,kısa, uzun,sinyal sorunsuz çalışıyor ama araç çalıştırıldığında farlar açık iken sinyal verildiğinde sinyal düzensiz yanıyor ve service lambasını yakıyor. Uyarı olarak park lambalarını kontrol edin diyor. park ve diğer lambalar sorunsuz yanıyor. Farlar kapalı iken sinyal sorunsuz çalışıyor.

Bu sorunu çözemedim, sinyallere paralel ampul bağladım sinyal elektriğini röle ile direk aldım nafile. Parklara 5w lık ampul bağladığımda service lambası ve sesli uyarı vermiyor ama ledli sinyal düzensiz çalışmaya devam ediyor.

Bu konuda bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Araç beyni tüm elektrik aksamı check control yapar , halojen alt yapıya takılan led ürünler gereken akımı çekemediği için sistem bunu ampul patlak uyarısı ile service ışığı yakarak uyarır. 

Bunun farklı çözümleri var , röle ile aküden besleyerek tetiklemek yada uygun değerde direnç koyarak sistemi kandırmak . Tabi bu uygun değerin yakalanması kolay değil , bazı araçlar 6-8 Ohm u kabul ederken bazı araçlar daha düşük Ohm değeri isteyebiliyor . Bu sorunu aracınıza ait forumlarda aramak size zaman kazandıracaktır , çünkü burada uygulanmış bir örneği ve açılmış konusu yok , araç forumlarında daha önce bu uygulamayı yapan birileri mutlaka vardır . 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erkan Göregen

Cevabınız için teşekkür ederim Mahmut bey. Otomobil aydınlatma olunca ilk aklıma burası geliyor ve gerçekten buradan çok bilgi edindim.Dediğiniz gibi C4 ile ilgili arama yaptım ama işime yarayabilecek bilgiye ulaşamadım.

Sizin bahsettiğiniz direnç çözümünü araştırıyorum orjinal ledlerin watt değerini bulamadım deneme yaparak arıza vermeyen direnç değerine ulaşmayı deneyeceğim.Sizce 50w lık  6.8    4.7    3.3 ohmluk direnç alsam bunlardan birisi işimi görürmü.

İletiyi paylaş

Erkan Göregen

Sinyal de 5 adet led yanıyor tahmini 5w gücü üzerinden akü voltajını 14.5 olarak hesapladığımda 13 ohm luk bir direnç çıkıyor. 25w 12 ohm luk direnç buldum en yakın değer bunu deneyeceğim.

Tabi hesabım doğruysa.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...