• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Fatih Özbaş

Far sensörü hatası

Recommended Posts

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

ben çok istedim böyle oldu, çok istememek lazım demekki :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

:lol:

Sabit sis haricinde şimdi çalışıyor işte nazar etmeyeceksin.Nazar ettik fara o kadar uğraştık.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

çalışmıyor abi söktüm çünkü kontağı açar açmaz sisler yanıyor gece gündüz sislerle gezmek zorunda kalıyorum. evde duruyor öylece.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Çalışmıyor deme,çalışıyor fakat sis ler sabit yanıyor.Onuda hallederiz. :good1:

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

çalışıyor abi evet dediğin gibi sislere elekrik akıyor. Onu da halledersen direksiyonun altını toplayacağım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oral Uçkun    3
Oral Uçkun

Fatih bey, merhaba, ben o sizdeki seti 6-7 ay kadar önce getirttim ve ancak bugün bağlatabildim. Sistem gayet güzel çalışıyor. Sistem hakkında hem ben, hem de elektrikçim az buçuk bilgi sahibiyiz. Sizin sorunun sebebini de sanki tahmin ediyorum gibi ama sorularımın cevaplarıını almadan tam emin olamam. Size PM attım, o şekilde halletmeye çalışalım. Umarım çözeriz. Saygılar....

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Sorun şu.Cihaz takıldığı anda direkt olarak sis uçlarına akımı veriyor.Anahtar sis konumuna alınca sis açık ğini farklı bir soket ucuna tekabul ediyor.Şu an ben bu 2 ucun yerini değiştim.Duruyor araca müsait vakitte takacağız.

Sonra iyice mantığını kurcalamaya çalıştım önce imalata hatası yada yazılım hatası diye düşündüm karar vermiştim ama,sanırım sonradan oluşan bir hatayada çok yakın bir arıza gibi duruyor.Şu an pin değişimi ile sisler düğmesinden aktif oluyor.Artık direkt olarak sisleri yakamıyor.

İletiyi paylaş

Oral Uçkun    3
Oral Uçkun

Oktay bey merhaba, Golflerde far baglantı soketinde direkt gündüz farı (DLR) bağlamak için hazır pin var. Arabadan gelen soketin içine bakarsanız TFL diye bir yazı görebilirsiniz. Sisler oraya bağlanmışsa sıkıntı olabilr. Ayrıca sistem default olarak " AUTO" pozisyonunda, kısa far+sisler şeklinde çalışıyor. Eger bu istenmiyorsa arkadaki 3 jumperdan biri (hangisi olduğunu şimdi hatırlamıyorum , gerekirse bakar söylerim) iptal edilmesi gerekiyor. O zaman sadece farlar yanıyor....Ben bir yerde yanlış bağlantı yapıldığını düşünüyorum....

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Oral Bey sizi arayacağım müsait olduğumda... sisler zaten arabanın orjinal sisi yani sonradan takılma değil... 3 numaralı jumper ı da ben söktüm ama gene de sisler yanık kalıyor...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Osman Tanrıkulu    0
Osman Tanrıkulu

konuyu yapan arkadaşlar bize irtibat verseler de yapsak sensörü.aurise nasıl yaparız arkadaşlar.

İletiyi paylaş

İlker Çiftci    0
İlker Çiftci
gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşlar golf 5 için bir far sensörü tasarladık, şu an far sönsörü olarak çalışıyor follow me özelliğide var fakat bunun için + tetik kablosu veya - tetik kablosuna ihtiyacım var, bu kabloyu merkezi kilitten almayı düşünüyorum ama golf 5 lerde merkezi kilit nerede bilen varmı? merkezi kilitteki hangi uçlar tetik kablosu, bu sensörü diğer araçlarda da kullanabiliriz

tarihinde ilkerciftci tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Hoş geldiniz ...

Far sensörü için + tetik araç içindeki sigorta kutusundan , follow me home için + tetik iç aydınlatma lambasından alınabilir...

İletiyi paylaş

İlker Çiftci    0
İlker Çiftci

Hoş geldiniz ...

Far sensörü için + tetik araç içindeki sigorta kutusundan , follow me home için + tetik iç aydınlatma lambasından alınabilir...

iç aydınlatma her yandığında follow me home çalışması hoş olmaz, ben merkezi kilitten bağlamak istiyorum, kilitleme ve açma kablolarına diyot ekleyerek kumandadan kapatıldığında ve açıldığında çalışması daha güzel olur, fakat golf5 merkezi kilit nerede ve hangi uçlar kapama ve açma onları bilmiyorum, bu konuda yardım istiyorum

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Sistemde elo nun uğurlama karşılama röle sini kullanın , merkezi kilit konusunda Fatih kardeşimizin yardımı olabilir o golf kullanıyor...

İletiyi paylaş

İlker Çiftci    0
İlker Çiftci

Sistemde elo nun uğurlama karşılama röle sini kullanın , merkezi kilit konusunda Fatih kardeşimizin yardımı olabilir o golf kullanıyor...

sistem microchip ile çalışıyor harici bir röle kullanma ihtiyacı yok, yazılımla karşılama uğurlama yapıyor, havanın ne kadar karanlık olduğunu alğılıyabiliyor tek lazım olan tetik ucu

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Direksiyon altındaki konfor modülüne gelen elektrik ölçülerek bulunabilir. Golf V te direksiyon altında mı bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

iç aydınlatma her yandığında follow me home çalışması hoş olmaz, ben merkezi kilitten bağlamak istiyorum, kilitleme ve açma kablolarına diyot ekleyerek kumandadan kapatıldığında ve açıldığında çalışması daha güzel olur, fakat golf5 merkezi kilit nerede ve hangi uçlar kapama ve açma onları bilmiyorum, bu konuda yardım istiyorum

diger forumda detayli sekilde anlatmistim merkezi kilit kablolarinin yerini

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap