• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Fatih Özbaş

Far sensörü hatası

Recommended Posts

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

arkadaşlar herkese merhaba. geçenlerde aracım için özel üretilmiş bir far sensörü ve far anahtarı getirttim. devrenin içinde 6 adet röle var. far soketini devreye takıyoruz devreden çıkan kabloyu da far anahtarına takınca her şeyin çalışması gerekiyor. far anahtarını auto konumuna getirdiğimiz zaman orjinal far sensörlü araçlardaki gibi farları kontrol ediyor... dün taktığımda çalışıyordu fakat bugün denediğimde çalışmıyor. auto konumuna getirdiğimde çalışıyor fakat kısaları elimle yakmaya çalıştığım zaman parklar da kısalar da kapanıyor, yani yanmıyor. bir de sistemdeki kırmızı kabloyu "coming home fonk. için" aracın sinyalinin +sına bağlayın diyorlar ben de 4lü flaşöre bağlamıştım fakat 4lüleri her yaktığımda sisler 20 saniye yanıyor. bu kabloya nereden tetik alabiliriz?

gerçi dün çalışıyordu fakat tetik verdiğimizde artık o da çalışmıyor...

bir de son olarak aracın kısa farlarının +sı aküden alınıyor harici röleler far soketinden tetiklenerek kısalar yanıyor. bu bizim far sensörümüzün çalışmamasına sebep olur mu?

şu an gene farsız kaldım yardımcı olursanız çok sevineceğim...

ürün bu:

http://www.ebay.com/itm/181135865685?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    176
Mustafa Bağseven

Coming home için hiç kırmızı kablo aracın sinyal lambasına baglanır mı :s.Dörtlüleri yaktıgında da yanar o zaman.Sigortaları kontrol et derim...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

sigortalar tamam kardeşim. vallahi dün akşam çalışıyordu bugün sabah da çalışıyordu sonra ne olduysa gitti... ben devresinden şüpheleniyorum... bir de tek kırmızı + kablonun coming home görevi görmesi için nereye bağlamamız gerekir?

merkezi kilite de bağlayamıyorum tek kablo olduğu için... açma ile kapamaya aynı kablodan tetik alınca merkezi kilit çalışmıyor...

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    176
Mustafa Bağseven

Merkezi kilit açma ve kapama kablolarına diyot koy.Diyotların siyah ucu merkezi kilit açma ve kapamaya kablolarına baglanacak.Kesikli gri uçları bu kırmızı kabloya baglancak.Yani diyotla 2 koldan bu kabloya giriş yapcaksın

Yine olmazsa röle kullancaksın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Bizim MKIV lerde far anahtarı manuel şekilde direk elektrik bağlantılı olduğu için Çinliler MKV anahtarını MKIV e göre uyarlamışlar. MKV lerde far anahtarı direk elektrik akımı vermiyor. Canbus u harekete geçirerek ecudan kontrol ediyor. Böyle olunca da bu şekilde auto konumlu far anahtarını bizim araçlara uyarlamak sıkıntı.

Bizim araçların merkezi kilitleri eksi tetikle çalışıyor diye biliyorum. Bunun bir etkisi olabilir mi? Ters bağlantı vs?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

merkezi kiliti ölçtük + ile çalışıyor... zaten bu modül tak çalıştır şeklinde fakat neden kısaları yakmıyor anlamış değilim. bu arada başka bir MK V in far anahtarını bizim modüle taktık gene aynı sorun. başka yapan arkadaşlar direk takmış çalışmış... :(

@Mustafa: şu sensörü adamakıllı bir çalıştıralım da coming home işini de senin dediğin gibi yapacağım :)

vallahi senin yaptığın modülden çok memnundum keşke sökmeseydim :)

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

En kısa sürede ebay a dava aç derim :)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

valla dava mı açarım mahkemeye mi veririm bilmiyorum fakat 1.5 aydır büyük bir hevesle beklediğim ürün böyle çıkınca baya bir hayal kırıklığına uğradım...

son olarak auto konumuna getirdiğimizde de çalışmıyordu, bir de kontak kapalıyken parkları açtığımızda ötme sesi geliyordu içinden... Oktay Abi me gönderdim inceleyecek bakalım. yoksa buradan çine gidip gelmesi 3 ay sürer... inşallah basit bir sorundur da halleder takar kullanırım.

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

valla dava mı açarım mahkemeye mi veririm bilmiyorum fakat 1.5 aydır büyük bir hevesle beklediğim ürün böyle çıkınca baya bir hayal kırıklığına uğradım...

son olarak auto konumuna getirdiğimizde de çalışmıyordu, bir de kontak kapalıyken parkları açtığımızda ötme sesi geliyordu içinden... Oktay Abi me gönderdim inceleyecek bakalım. yoksa buradan çine gidip gelmesi 3 ay sürer... inşallah basit bir sorundur da halleder takar kullanırım.

O modülün far anahtarı olmayan kısmı satılıyor. Kutu olan aparat.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

link var mı önemli olan o?

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Görmüştüm denk gelirse eklerim. Sen önce sonuç almaya bak.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

ben biraz araştırdım fakat far anahtarsız bulamadım... zaten o kadar parayı tekrar verebilecek durumum da yok mecbur elimizdekini yapıp kullanmaya bakacağım...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Bende bulamadım vallaha aramasam tonla çıkar arayınca bulunmaz.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

sensörü bugun bagladık fakat parklarla da kısalarla da sıs farları sureklı acık kalıyor bu sefer de ... Fikri olan var mı?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

O campırı takıp sonrasında fabrika ayarını yaptın mı?

Sislerin anahtar konumu dışında yanması hatta orjinalinde parklar ile yanması bana mantıklı gelmedi.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

yok abi jumper ı takıp denemdim fakat şöyle bir şey denedim:

sislerin sigortasını söktüm ve parkları tekrar açtım gene sisler yanıyor.

sigorta yokken kısaları açtım gene sisler yanıyor.

sigorta yokken sensöre aldım gene sisler yanıyor. yani sislerin yanmasını bir türlü engelleyemedim. araç üzerinde sigorta yokken sisler nasıl yanar? bizim devrede mi sıkıntı var acaba devre mi sislere akım veriyor da yakıyor.

sisler haricinde çalışmasında falan hiç bir problem yok... yani ayarlarını falan yaptım, ortamın ışığını kaydettim, karanlığa falan girince otomatik açılıp kapanıyor, tünellerde açılıp kapanıyor fakat sisleri neden söndüremiyorum onu anlamadım?

var mı bunun sebebini bilen ve yardımcı olacak arkadaş?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Bütün bunları yaptıysan evet o kutuda bu iş bitiyor görünüyor.Admala irtibata geçmen lazım derim,çünki devre ile oynamak biraz sıkıntı olacaktır.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

adama mesaj attım da adam sürekli cevap olarak şunları şunları yaptınız mı diyor, ben ise zaten her kombinasyonu denedim... devreyi değiştirmek içinse çine gidip gelmesi gerekiyor, vidalarını açtığımız için değiştirip değiştirmeyecekleri de belli değil. var mı şu devreyi ben yaparım, sislerin yanmasını engelleyebilirim diyecek babayiğit :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Müsait bir vakitte detaylıca bakılacak sorunu bulacağız başka yol görünmüyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

abi gözünü seveyim hallet şu işi sisler parklarla, kısalarla beraber yanıyor, geri kalan her şey çalışıyor. zaten pahalı parça yenisini de alamıyorum beni şu durumdan en kısa zamanda kurtarırsan çok sevinirim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Far anahtarında hata olabilir. Şimdi aklıma geldi. Bir arkadaşa far anahtarı getirtmiştim bizim araçlar için parklar farlar yansın yanmasın sisler sürekli yanıyordu. Şimdilik en uygun yol far anahtarını değiştirmek gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

far anahtarı olarak başka bir golf5 in anahtarını taktım gene aynı sorun, benim krom anahtarı golf5 e taktım çalışıyor... :)

skoda octavia A5 kasanın far anahtarı da aynı onunla da replace ettim :D gene aynı gene aynı, kafayı yiyeceğim... ilk geldiğinde hiç çalıştıramıyorduk şimdi ise sisleri söndüremiyoruz...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.601
Oktay Toker

Sorunun kutuda olduğu açık.Bayram sonrası el atalım,Kafayı bunlar için yeme, :good1::biggrin:

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

abi el atalım süper olur, kafayı yememin sebebi de 1.5 aydır bunu bekliyorum, çok severek aldığım bir şey fakat böyle olunca morlim bozuldu...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ferit Kama    3
Ferit Kama

aynı benım kafadan.. bende çok takarım böyle şeyleri.. bendede far anahtarı sorun çıkarmıştı kalktım 2.5 saat uğraştım onunla oldu :D bu arada bende modül alacağım çok istiyorum.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap