• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Ledli vites topuzu aydınlatması

Recommended Posts

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Vites topuzu Fatih cevherimizin.Rakam bölümü şeffaf pleksi idi,boyasını güzelce sildim rakamlarıda 1000 lik zımpara ile zımparladım ve pleksiyi parlattım.Sonra vites rakamı bastıracağım yer aradım pek kimse yanaşmadı ve sonra buldum bir yer ve 10 dakika içinde basıp verdi.Bu işi yapan kişi ile yıllar önce tanıştığımızı konuştuğumuzu hemde arkadaşaca olduğunu çok iyi hatırlıyoruz ama ne zaman ve nerede ne amaçla bunu ikimizde hatırlayamadık.

4 tane smd5050 ledi paralel ve seri bağladım ve topuzun ortasından açtığım deliği kenarlara dogru içten genişlettim ve içine yerleştirdim.

Üst plastik parça ile görünüşü.

Resim linkleri yenilendi.

vites.jpg

vites1.jpg

vites2.jpg

vites3.jpg

vites4.jpg

vites5.jpg

vites6.jpg

vites7.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan    53
Erman Pehlivan

Ellerinize sağlık, temiz işçilik on numara vites topuzu :)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

bunlar da montaj aşamaları... 1000kohm direnç ile bağladım biraz kısıldı.

Oktay Abimden Allah razı olsun...

post-3331-0-50430100-1373353045_thumb.jp

post-3331-0-25967900-1373353047_thumb.jp

post-3331-0-91438400-1373353048_thumb.jp

post-3331-0-65936100-1373353050_thumb.jp

post-3331-0-33245200-1373353052_thumb.jp

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.589
Mahmut Akbulut

İyi günlerde kullan kardeşim :bravo: Farklı bir görüntüsü var :good1:

İletiyi paylaş

Doğan Sütçü    2
Doğan Sütçü

Çok güzel olmuş emeğinize sağlık :bravo:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Biraz daha kısılmış.İyi günlerde kullan.

İletiyi paylaş

Ali Uslu    3
Ali Uslu

böyle güzel calışmalar oldumu adamın arabanın her yerin led lerle doldurası geliyor bizlerde böyle ustalardan ilham alarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz bu işlerde bize yol gösteren bütün GECEUÇUŞU ustalarına teşekkür ederim

tarihinde Ali Uslu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Oktay bey fotoları güncellemeniz mümkün müdür :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Fotoları farklı foto sitesi linkine taşımam lazım bunu yapınca(sanırım artık iyice mecburum) artık hep görünebilecek.

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Sorunu hallettim gerek kalmadı sağolun. imgur isimli siteyi kullanıyorum tavsiye ederim. Aslında bazı sitelerde olduğu gibi geceucusu forumunda da forum altyapısına resim yüklense güzel olacak.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

forum altyapısına resim yükleniyor zaten

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Afedersin bilmiyordum :)

İletiyi paylaş

Murat Engin    50
Murat Engin

Elinize sağlık,

Böyle bir uygulama yapacak vites topuzu bulamadım, bulduklarım da 100 liranın üzerindeydi, yemedi...

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Elinizdekine yapın bende 100 lira vermeden 5 lira bile tutmadan hallettim

İletiyi paylaş

Murat Engin    50
Murat Engin

Şimdiki vites topuzu, bu uygulamadaki gibi kupa tipinde değil, üstten arkaya doğru devam eden tümsek bir yapısı var, olmaz değil ama yapılsa da millet güler, ''parası yetmemiş, ışık takmış'' şeklinde... Bu uygulama fabrikasyon gibi olmuş, benim amacım da bu.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Bu tümsek orjinal topuzun resmini yükleyebilir misin?İç ledini iyi projelendirip takabilirsen neden gülsünler ki?

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı    5
Ayhan Hızarcı
On 08.07.2013 at 23:58, Oktay Toker yazdı:

Vites topuzu Fatih cevherimizin.Rakam bölümü şeffaf pleksi idi,boyasını güzelce sildim rakamlarıda 1000 lik zımpara ile zımparladım ve pleksiyi parlattım.Sonra vites rakamı bastıracağım yer aradım pek kimse yanaşmadı ve sonra buldum bir yer ve 10 dakika içinde basıp verdi.Bu işi yapan kişi ile yıllar önce tanıştığımızı konuştuğumuzu hemde arkadaşaca olduğunu çok iyi hatırlıyoruz ama ne zaman ve nerede ne amaçla bunu ikimizde hatırlayamadık.

vites3_zps370d6f4a.jpg

vites4_zps6f988283.jpg

4 tane smd5050 ledi paralel ve seri bağladım ve topuzun ortasından açtığım deliği kenarlara dogru içten genişlettim ve içine yerleştirdim.

vites_zps22cf40e6.jpg

Üst plastik parça ile görünüşü.

vites1_zps62529034.jpg

vites2_zps008153b0.jpg

vites5_zpsfdf89fc9.jpg

resimleri güncellemeniz mümkünmü acaba şuan vites topuzum için bende bişeyler düşünüyorumda.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Vectra B içinde 2 yıldan fazla olacak sanırım emin değilim bir çalışma yapmak kısmet olmuştu onunda resimlerini link düzeltme vesilesi ile ekleyeyim.Önce çalışmadaki gibi plotırda kesip biçme yapacak yer kapandığı için  başta istediğimiz gibi yapamadık,epey bi firma falan dolaştım olmadı,sonra önceki çalışmada ben 2 tane yaptırdığımı hatırladım ve epey bi arama sonrası sakladığım yeri buldum ve çalışmayı bitirmek Rabbimin izni ile kısmet olmuştu.Şu an aynı şekilde yapacak yer henüz karşılaşmadım.

20160328_185454.jpg

20160331_075128.jpg

9211.jpg

9213.jpg

9221.jpg

9223.jpg

9236.jpg

9238.jpg

9244.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.538
Oktay Toker

Fatih arkadaşımızın son aracı içinde bir çalışma olacaktı lakin şeffaf cam olayını halledemedik ve geçen süre içinde arada kaynadı.

İletiyi paylaş

Mürsel Balcı    129
Mürsel Balcı

Bu şekilde hazır isikli vites topuzu satılıyordu eski aracım elantra için almıştım gayet memnun kalmıştım.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

76713l.jpg

PlnaJ8.jpg

ben hallettim burdan.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap