İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Citroen C4 Picasso led'li 3 boyutlu stoplar

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Citroen'in duyurduğu C4 Picasso konseptinde Hella üretimi ledli 3 boyutlu stop lambaları kullanılmış.

Opsiyonel olan bu lambada park ve fren lambası olarak 2 adet 15 led'li modül kullanılmış.

Biri önde biri arkada duran iki yarı saydam ayna sayesinde 3 boyut görüntüsü sağlanan stop lambasında geometrik bir derinlik de yaratılmış.

Sinyal gibi fonksiyonlar ise geleneksel ampullerle elde edilmiş.

post-5-0-36475600-1370436520_thumb.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Derinlik verilmesi çok güzel olmuş da benim anlamadığım böylesine güzel bir tasarım yapmışsın da neden gidip sinyal kısmında normal ampül kullanırsın çok zor bişey değildir orayada estetik bir çalışma yapmak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Nedenini bilmiyorum ama yeni nesil araçlarda amplude kullanılsa çok ince görünüşe sahip geri vites ve sinyal bölümü yapılıyor.Açı derecesi illaki ayarlıdır ama beniç çok hoşuma gitmiyor. Değişik versiyonlarında illaki led tasarım vardır.Bence amaç çeşitlilik.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Led yapmaya ilk önce fren ve sinyalden başlanmalı ama sinyali yapmıyorlar...

Ben ilk önce sinyali yapacağım..

İletiyi paylaş

Misafir

Dünya devi Audi bile sinyalde ledi bırakıp tekrar akkora geçti, zannederim maliyet hala çok fazla

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Maliyette bir kenara başlıca bir sorun olabilir ama benim düşüncem teknik servis sorunu en baştaki sorundur diye düşünüyorum.Ömürlük bir yapı değil nede olsa,elbet bozuluyor ve teknik olarakta sadece değişim olabiliyor ee tabi buda artı maliyet ve bence led stop üretiminden daha fazla tutarı olan bir maliyet.Seri bir dönence boyutu.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Bir yerlerde, sinyal lambasının led olmasının görünürlük açısından sakıncaları olduğunu okumuştum. Yanıp sönüyor olması pek verimli olmuyormuş. Tekrar bulursam yazarım.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Bir yerlerde, sinyal lambasının led olmasının görünürlük açısından sakıncaları olduğunu okumuştum. Yanıp sönüyor olması pek verimli olmuyormuş. Tekrar bulursam yazarım.

Yıkma hayallerimi.. :(

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...